Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

+68
Mila03
Ana va
aazar
даша
malena
darcy
lepotica
Anchika95
mk_snajka
stf385
**Dadi**
bikica
dea
enisa
Zana 200
lucky
arena
Marija5554
sanja444
maja5
Marina
ANA
makisoul
klimt
hipnotic
Liliput
Viktoria
niveaaa
Gea
aurelija
lelakostova
SoleSrbija
Daniela
caci*alex
Maki
Happy
Sanjchi
ica
Зорана
aleksandra
alex_fan
mina_8377
shiny
Tajna
Videna
dederaj
sibilla
beltina
Darija
mace
Rossa
Zora
anata
emili_ja
Lu_Lu13
Sophie
**Reneesme**
Keti
Go Ka
exi
Anuska
MayaOk
Galence
jasmina k
goca-ge
Zoka
сонце
jasna
72 posters

Stranica 15 / 40. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Next

Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by ANA sri oľu 25, 2009 5:00 pm

Tajna je napisao/la:Ana, smanji slike i stavi ponovo.

Znam da ti je zgodan Alex u prirodnoj veličini, ali ipak... wink
ZGODNO E DETETO NEMA STO
SAMO MALO E
A JAS GO GLEDAM KAKO POMALO BRATCE
:big hug: :big hug: :big hug: :big hug: :big hug: :big hug:
ANA
ANA

Broj postova : 32
Registration date : 23.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka sri oľu 25, 2009 5:54 pm

Eve sredeno :)
Bas i nema potreba za pogolema golemina od 800 x 800 wink
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gost sri oľu 25, 2009 6:07 pm

imam poster od nas svettt znaete li kakov e???/ :love 001:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Maki sri oľu 25, 2009 7:29 pm

Ana i ova so smizlata go imame vece, proveri na 16 ili 17 strana, ne sum sigurna.
Pozdrav za tebe :love 053:
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gea sri oľu 25, 2009 7:56 pm

Ajde neko da skenira taj poster da i mi ostali vidimo please...
Gea
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 53
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by emili_ja sri oľu 25, 2009 8:01 pm

maci je napisao/la:imam poster od nas svettt znaete li kakov e???/ :love 001:

Go imam,a i site ostanati ke go imate na forum naskoro :heart float:
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Daniela sri oľu 25, 2009 9:43 pm

Dnevnik, 25 mart 2009

АВТОРИТЕ ЧЕСТО НЕ СИ СТОЈАТ НА ЗБОРОТ

...Григор Копров речиси никогаш не му ветил песна на еден, а потоа ја дал на друг изведувач. Овие ситуации му се случувале само со демо-снимки за фестивали, но ретко бил ставен во слична ситуација.

- Повеќепати ми се случувало пејач од бившите југословенски простори да посака да препее моја песна. Дали некоја нумера ќе биде хит или не зависи од многу работи, мелодија, текстот, аранжманот и начинот на интерпретација. Но, пејачот го презентира крајниот производ и многу работи зависат од него - вели Копров.

Токму неговата „Застани солзи избриши“, со која Александар Белов настапи на домашниот избор за претставник на Евровизија, и била понудена на Дани Димитровска.

- Песната многу ми се допадна, но сметав дека не може да легне на мојот стил на интерпретирање и дека не одговара на мојот имиџ. Се покажа како вистинска одлукам бидејќи Белов ја отпеа фантастично и му одговараше. Не се каам досега за ниеден направен избор зашто секогаш се водам од интуицијата и инстинктот и досега не сум згрешила. Вакви моменти ретко ми се случуваат, пред се' бидејќи песните Весна Малинова наменски ги прави за мене - вели Дани.

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=421936930E7D4C4CB73A17A86D43EA4B
Daniela
Daniela

Broj postova : 31
Location : Macedonia, Skopje
Registration date : 06.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Marina sri oľu 25, 2009 10:23 pm

još da i ćirilicu skužim... :lol 021:

jel možeš prevesti ono najbitnije, please? :)
Marina
Marina

Female
Leo Broj postova : 196
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by exi sri oľu 25, 2009 10:49 pm

maci je napisao/la:imam poster od nas svettt znaete li kakov e???/ :love 001:

znaeme , naskoro, najkasno utre ke bide i tuka staven
exi
exi

Female
Broj postova : 678
Location : skopje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by beltina sri oľu 25, 2009 11:12 pm

Dnevnik, 25 mart 2009

AUTORI CESTO NE ISPUNE DATU REC

...Gligor Koprov skoro nikada nije obecao nekome pesmu a da je kasnije daje drugome. To je moglo da se desi samo sa demo snimkama za neke festivale, ali je retko bio stavljen u tu situaciju.

Vishe puta mi se deshavalo da pevac od bivshih jugoslovenskih prostora pozeli da otpeva moju pesmu. Dali ce neka pesma postati hit ili ne, zavisi od puno stvari, melodija, tekst, aranzman kako i nacin interpretacije. Pevac prezentira krajni proizvod i mnogo stvari na kraju zavise od njega - kaze Koprov,

Njegova pesma Zastani i suze izbrishi, sa kojom je Aleksandar Belov nastupao na domaci izbor za pretstavnika Evrovizije, prvicno je bila ponugena Dani Dimitrovskoj

Pesma mi se jako dopala, ali smatrala sam da mi nije legla mom stilu interpretacije, da mi nije odgovarala mom imidzu. To se pokazalo kao ispravnom odlukom jer je nju Belov otpevao fantasticno i njemu je ta pesma odgovarala. Ne kajem se do sada za nijedan napravljeni izbor zato sto me uvek vodi intuicija i instinkt i dosada nisam pogreshila. Ovakve stvari mi se retko deshavaju, pre svega her pesme Vesna Malinova namenski radi za mene - kaze Dani



http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=421936930E7D4C4CB73A17A86D43EA4B[/quote]
beltina
beltina

Female
Leo Broj postova : 652
Age : 52
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Daniela sri oľu 25, 2009 11:18 pm

eee,samo sto go kucav tekstot na latinica, vo sekoj slucaj fala beltina sto go prevede. :)
Daniela
Daniela

Broj postova : 31
Location : Macedonia, Skopje
Registration date : 06.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Marina čet oľu 26, 2009 12:17 am

zahvaljujem :)
Marina
Marina

Female
Leo Broj postova : 196
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by **Reneesme** čet oľu 26, 2009 2:05 pm

producenti showa za travanj dogovorili dva koncerta u ‘sava centru’

Ekipa iz Operacije Trijumf kreće na pohod od Vardara pa do Triglava
Nakon što je prije nekoliko mjeseci uspješno okončan prvi regionalni glazbeni reality show “Operacija Trijumf”, u kojemu su zamijećenu ulogu imali, među ostalima, i ovogodišnji hrvatski pobjednik Dore Igor Cukrov i mlada Metkovčanka Ana Bebić, 13 nekadašnjih studenata “Akademije” uskoro bi se ponovno trebalo okupiti, i to na koncertima koji se 19. i 20. travnja održavaju u beogradskom “Sava centru”, a koji bi trebali označiti početak turneje.

Ulaznice po cijeni od 800 do 1200 dinara (od oko 63 do 95 kuna) već su puštene u prodaju, a osim u srpskoj metropoli, prodaju se i u Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Čačku.




- Zanimanje za koncerte je na zavidnoj razini. Prvih pedeset kupaca na dar je dobilo majice koje su im dijelili nekadašnji studenti “OT-a”. Iako je turneja trebala početi i ranije, zbog obveza sudionika na nacionalnim natjecanjima za Pjesmu Eurovizije, malo se stvar odgodila - izjavila nam je Marinela Kvapil, glasnogovornica producentske kuće “Emotion”, organizatora showa i turneje.

Na dva spomenuta koncerta u “Sava centru” studenti će izvoditi domaće i strane hitove, ali i autorske pjesme koje su do sada snimili, a program bi trebao trajati oko dva i pol sata. Što se pak potencijalnih gostiju tiče, iz “Emotiona” poručuju kako je sve moguće.

- Trenutačno pregovaramo s više glazbenih gostiju, točnije regionalnih zvijezda, no imena vam ne možemo otkriti dok angažman ne bude siguran - misteriozno je poručila Kvapil, te dodala kako ne isključuje mogućnost dolaska i neke svjetske zvijezde.

Ako koncerti u Beogradu budu uspješni, te zanimanje publike bude veliko, slijedi turneja po ostalim državama bivše Jugoslavije koje su sudjelovale u showu.

- Koncerti se mogu očekivati i u Hrvatskoj, i to ne samo u jednom nego u više gradova. Sve ovisi o reakciji publike - objašnjava Kvapil.

Da nekadašnjim studentima Akademije, posebno Cukrovu, itekako dobro ide, potvrđuje i podatak kako je splitski pjevač pozvan da zapjeva 30. ožujka na koncertu grčkog predstavnika na Eurosongu Sakisa Rouvasa, koji nastupa s pjesmom “This is our night” (Ovo je naša noć).

SANDRA LAPENDA
**Reneesme**
**Reneesme**

Female
Pisces Broj postova : 533
Age : 30
Location : Hrvatska - Sisak
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Tajna čet oľu 26, 2009 2:10 pm

Bitno da idu u Hrvatsku ☕
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Marina čet oľu 26, 2009 3:54 pm

Tajna je napisao/la:Bitno da idu u Hrvatsku ☕

eto, budemo se i mi družile!
Marina
Marina

Female
Leo Broj postova : 196
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pet oľu 27, 2009 12:44 pm

NAS SVET, 24.03.2009

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Mal

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Poster-pola1

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Poster-pola2
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by emili_ja pet oľu 27, 2009 2:10 pm

Goca-ge,sovrseno :heart float: :big hug:
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Videna pet oľu 27, 2009 2:20 pm

Goca -ge blagodaram sto ni ja prenese na forum ovaa ubavina
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by alex_fan pet oľu 27, 2009 2:21 pm

mmmmmmmmmmmm lepota :love5:
alex_fan
alex_fan

Broj postova : 476
Location : Strumica
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by alex_fan pet oľu 27, 2009 2:23 pm

Goca-ge :klanja: :thanx:
alex_fan
alex_fan

Broj postova : 476
Location : Strumica
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gost pet oľu 27, 2009 3:11 pm

jas si go staviv posterot na skafceto na rabota ke si go gledam non-stop :ole:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka pet oľu 27, 2009 6:49 pm

goca-ge fala :love 001:
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 38
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Anuska pet oľu 27, 2009 8:14 pm

Ova e raj za oci :little angel:
Anuska
Anuska

Female
Virgo Broj postova : 1108
Age : 35
Location : Skopje, Macedonia
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by caci*alex pet oľu 27, 2009 9:52 pm

Abe bonbonce si e bonbonce :little angel: :love5:
caci*alex
caci*alex

Female
Broj postova : 682
Location : skopje
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by shiny pet oľu 27, 2009 10:23 pm

Фан-клубовите оцена за популарноста

Момчето кое сите ги изненади и не' направи горди за време на реалното музичко шоу „Операција триумф“, Александар Белов, денес е горд на постоењето на својот фан-клуб во кој како негови пријатели се посочуваат и останатите студенти што беа дел од Академијата.

od Utrinski Vesnik, 27.03.2009
http://utrinski.com.mk/?ItemID=C716F597111AA845B5C7A0903C523257
shiny
shiny

Female
Broj postova : 277
Location : Skopje
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 15 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 40. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.