Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

+68
Mila03
Ana va
aazar
даша
malena
darcy
lepotica
Anchika95
mk_snajka
stf385
**Dadi**
bikica
dea
enisa
Zana 200
lucky
arena
Marija5554
sanja444
maja5
Marina
ANA
makisoul
klimt
hipnotic
Liliput
Viktoria
niveaaa
Gea
aurelija
lelakostova
SoleSrbija
Daniela
caci*alex
Maki
Happy
Sanjchi
ica
Зорана
aleksandra
alex_fan
mina_8377
shiny
Tajna
Videna
dederaj
sibilla
beltina
Darija
mace
Rossa
Zora
anata
emili_ja
Lu_Lu13
Sophie
**Reneesme**
Keti
Go Ka
exi
Anuska
MayaOk
Galence
jasmina k
goca-ge
Zoka
сонце
jasna
72 posters

Stranica 14 / 40. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Next

Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Daniela pon oľu 23, 2009 3:16 am

sibilla je napisao/la:vesnikot e "Bravo girl" 27.1.2009

toa go ima napisano devojceto sto go ima staveno ova na facebook



eve go linkot od spisanieto Bravo girl, ama net izdanieto e reducirano, ke mora da go napise tekstot nekoj sto go ima vesnikot http://www.bravogirl.rs/?p=86
Daniela
Daniela

Broj postova : 31
Location : Macedonia, Skopje
Registration date : 06.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Rossa pon oľu 23, 2009 5:09 am

Jas imam Bravo girl :) eve sto pisuva:

ALEKSANDAR BELOV

Horoskopski znak: VODOLIJA

Uspeh kod devojaka: Fali mu prodornosti, ali ima to nesto "angjeosko" u sebi sto ga cini omiljenim kod publike, pa samim tim i kod devojaka.

Sanse za ozbiljnu vezu: Deluje kao vrlo postojan momak kojem pristaje trajna i stabilna veza.

Zabavljanje sa javnim licnostima: Malo verovatno, za njega potpuno nebitno!

Solo ili timski igrac: Solo i iskljucivo tako. Bend bi ga progutao, a i ne ide mu uz temperament.

Ponasanje na sceni: Sa svakom Galom bilo je sve bolje.

Sanse za uspeh u karijeri: Pretenduje da krene putem Toseta Proeskog zahvaljujuci izuzetnom glasom. Megjutim, nema sposobnost transformacije i nije dovoljno prodoran, pa postoji opasnost da ostane samo Tosetova bleda kopija.
Rossa
Rossa

Female
Aquarius Broj postova : 234
Age : 50
Location : ALEXLAND
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Tajna pon oľu 23, 2009 10:52 am

Tko je rekao da on želi ići Tošinim putem te tako biti njegova kopija? Ma tko je to napisao? 👩
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon oľu 23, 2009 11:20 am

SVET, 20.03.2009
Eve ja stavam celata strana

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 A
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon oľu 23, 2009 11:45 am

Ispagja deka Tose e edinica merka i deka sekoe masko sto pee saka da bide, i go imitira. Mislam deka e toa nefer i prema Tose a i prema site maski vokali. Duri, so sila se butaat vo prikaska sto se vika "koj lici ili pouspesno go imitira Tose". Dali uste dolgo ova ke gi progonuva site maski vokali vo Makedonija. Neli e nefer i nerazumno. Ako von granicite na Makedonija najuspesen bil Tose, zar za drugi nema mesto.

Da, site se mazi, peat na makedonski jazik, go imaat sarmot i emocijata od ovie prostori. Makedonija davala, dava i ke dava specificni vokali i toa Tose najuspesno go promovirase na prostorite von Makedonia.

Mozebi nadvor od Makedonija znaat samo za Tose, no vreme e da zapoznaat i nekoj drugi.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Galence pon oľu 23, 2009 12:12 pm

Vo pravo si goca-ge,ovde kaj nas samo ako vidat deka nekoj ima talent da uspee vo zivotot,karierata vednas mu udiraat etiketa,istoto i na Tose mu go pravea koga izleze BOZILAK site se javija deka konecno Tose go pronasol patot za da uspee-demek nego narodno mu lezi,,a ne pop,a sega koga go izgubivme najvrednoto za koe nema vrakanje i ni ostanuva da ziveeme vo spomenite,istite tie luge se oglasija kako najdobriot pop peac go nema i drugi bla bla bla muabeti,eh sto narod sme majkumu stara bez svoe JA
Galence
Galence

Female
Leo Broj postova : 1790
Age : 45
Location : /
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon oľu 23, 2009 12:29 pm

Galenice moe, zar negledas deka go pravis upravo toa za sto zboruva. Na mojot komentar ti mi raskazuvas kako "isto taka i na Tose".

Ne samo na Tose tuku, na sekoj nov sto ke se pojavi mu e tesko zatoa sto sredinata tesko prifakja novi luge, bidejki sme mala "bara" a i estradata e takva sredina.

I logicno e deka treba da se dokazes, a publikata e taa sto vrednuva.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Videna pon oľu 23, 2009 12:34 pm

ALEKSANDAR BELOV e momce od Makedonija i ja ima harizmata toplinata i emocijata sto ja poseduvaat Makedoncite a nego pak gospod mu podaril i poveke od toa nevidena ubavina ,prekrasen glas topol i snazen istovremeno i mokta so pesnata da prenese emocija koja ja sleva vo publikata i zatoa taa taka mu vozvraka.
Ne zaludno celiot Balkan, 13 pati izglasa Aleksandar da bide pobednik i najdobar megu 16 te.
Aleksandar Belov e izgraden i svoj, i e nesporedliva ketegorija.
Neka nikoj ne se obiduva da pravi sporedbi,sekogas poracuvaat fanovite na Aleksandar.
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Galence pon oľu 23, 2009 12:38 pm

pa tokmu toa go kazuvav problem se malite,sitni dusi na golemite luge,na koi im smetaat uspesite na skromnite nesta :Alex:
Galence
Galence

Female
Leo Broj postova : 1790
Age : 45
Location : /
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon oľu 23, 2009 12:51 pm

Nemora da ioma vrtoglav uspeh, zatoa sto toa moze da bide instant-kariera. Poleka no sigurno da se probiva. Vetar vo grb mu dade OT, i toa ne e malku, sega toj treba da ja potvrdi i odrzi popularnosta i verbata vo nego sto ja imaat negovite fanovi. Sepak mu treba i srekja zo mnogu nesta svrzani so patot po koj trgnal.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Keti pon oľu 23, 2009 1:53 pm

Iritiracko bese ova poslednovo, strasno iritiracko, dosta vise nepotrebni sporedbi.Aleksandar si e svoj, poseben i negovata kariera ke zavisi samo od nego,a ne od nego vo sporedba so nekoj drug.Koj li samo im kazal deka on saka da bide kako Tose ?
Keti
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by emili_ja pon oľu 23, 2009 2:28 pm

Keti001 je napisao/la:Iritiracko bese ova poslednovo, strasno iritiracko, dosta vise nepotrebni sporedbi.Aleksandar si e svoj, poseben i negovata kariera ke zavisi samo od nego,a ne od nego vo sporedba so nekoj drug.Koj li samo im kazal deka on saka da bide kako Tose ?

Keti,pa znaeme koj mu ja plasira taa etiketa"...Ti moras da budes Aleksandar Belov,a ne bleda kopija na Tose..."-Tonci Huljic,za zal i sramota e Tose da go zemaat za reper na makedonskite talenti,gi gusat,a tie kako Aleksandar samo go obozuvaat i pocituvaat deloto na Tose,i morat da se borat so vakvi neumesni komentari od novinari ili slicni na gorenavedeniot
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Videna pon oľu 23, 2009 3:07 pm

Jas bi gi zamolila moderatorite da razmislat dali e potrebno astro analizata na Aleksandar da stoi tuka,tocno zaradi onoj komentar koj e daleku od vistinata.Ne mu se potrebni hipoteki na Aleksandar na pocetokot na karierata.
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by mace pon oľu 23, 2009 5:00 pm

ova go pronajdov na na nezvanicniot forum OT(ako go ima izbrisete go)

"Planirao je da upise Muzicku akademiju u Skoplju,ali ja sam u to vreme ostala bez posla,pa smo tu veliku zelju morali da uskratimo"-otkriva
majka jednog od najvecih favorita "Operacije Trijumf".

-Makedonci imaju i te kako razloga da budu ponosni na svog predstavnika u "Operaciji trijumf",jer je Aleksandru Belovu za kratko vreme
pošlo za rukom da osvoji simpatije publike.Skroman i nenametljiv,a povrh svega sa odlicnim vokalnim mogucnostima,ovaj dvedesetjednogodisnji Makedonac iz dana u dan stiče sve veci broj fanova.Upravo zbog velikog interesovanja za njega,u Negotinu smo
posetili porodicu Belov.Aleksandar živi sa svojim roditljima,majkom Veselkom i ocem Dimitrom,bratom i snajom,bratanicom Vanesom i bakom.
Veselka,presrecna sto su ljudi zaineresovani za njenog sina,podelila je sa čitaocima "Sveta" njegovu životu pricu.
"Sasa je od uvek bio mirno i skromno dete.Rođen je u Demir Kapiji,gde smo ziveli do njegov sedme godine.Još kao beba,obožavao je
muziku,pa tako nikako nisam mogla da ga uspavam a da mu pored jastuka na stavim tranzitor.Buduci da je njegov otac jos tada bio bubnjar
u lokalnim bendovima,Aleksandar je od Malih nogu bio okruzen muzikom,instrumentima.....Svirao je violinu,flautu,pevao u horu,ucestvovao
u skolskim priredbama,na raznim decijim festivalima.."
Aleksandar je zavrsio srednju muzicku skolu,ali zbog nedostatka novcanih sredstava,uprkos velikoj zelji obrazovanje nije moglo da se nastavi na Akademiji u Skoplju.Ipak,talentovani Makedonac na gubi nadu.Preko dana radi u jednoj sportskoj kladionici,uvece nastupa po lokalnim kaficima,a sve sa ciljem sakupljanja sredstava neophodnih za nastavam skolovanja.
"Zao mi je sto nismo uspeli da ga posaljemo na fakultet.Planirao je da upise Muzicku Akademiju u Skoplju,ali ja sam u to vreme ostala bez posla,pa smo tu veliku zelju morali da uskratimo.Znam da mu je bilo uzasno tesko,ali nije zeleo da se ja zbog toga osecam lose,pa mi je govorio da za skolu nikad nije kasno i da covek,ako zaista zeli,fakultet moze da zavrsi i sa 40 godina.Inace,do nas su stizale svakakve vesti u vezi sa Aleksandrovim uspehom-pricalo se da mu je otac bogat,te zato da je on jedan od omiljenih ucesnika.Na sve to mogu samo da se nasmejem i kazem-da njegov otac ima novca,Aleksandar bi do sada postao slavan bez "Operacije trijumf""Ipak,ovo je velika sansa za ostvarivanje nejgovog sna.Bojim se da se nadam da ce moj sin pobediti.Ma,bicu zadovoljna ako ostane medju prvih 5.!
Gospodja Belov otkriva da njenog sina privlace komuniktivne i simpaticne devojke,te da mu je fizicki izgled uvek bio u senci karaktera.
"Oko njega se nom-stop motaju devojke,ali ozbiljnu vezu jos nije imao.Kako mi je rekao,jos mu je rano da se veze..."
U Aleksandrovoj kuci,pored mnogoclane familije zivi i Džesi...
"Džesi je jedno od vaznih bica u njegovom zivotu.Doveo ju je js kad je bila sasvim malai ona se bukvalno ne odvaja od njega.Pre nego sto je otisao o "Operaciju trijumf"rekao mi je:Da se brines za Džesiki kao sto se brines o meni.....
Ja se ponekad nasalim i kazem da nam je samo jos jedan pas nedosajao u kuci u kojoj zive cetiri generacije ukucana.Medjutim,Aleksandar ne dozvoljava da prasina padne na nju...Sa OT mu se sve desilo ne brzinu.Prijavio se na audiciju,usao u takmicenje i,evo,sada je na dobrom putu da postane zvezda....
_________________

mace

Broj postova : 57
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Daniela pon oľu 23, 2009 5:33 pm

ej znachi na kraj ja unistile astro analizata a bas pochnale dobro :(
Daniela
Daniela

Broj postova : 31
Location : Macedonia, Skopje
Registration date : 06.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Daniela pon oľu 23, 2009 5:45 pm

“Свет“
Objavljeno: 02.02.2009 09:00
КАРОЛИНА ГОЧЕВА:
Ти беше единствената пејачка која се појави двапати на “Операција триумф“. Од која причина те поканија двапати?
Точно, јас бев двапати на “Операција триумф“, првпат беше на првата Гала кога пеев со нашиот Александар, а вторпат некаде при крајот, кога пеев со Нина, Ана и Соња. Не знам која беше причината што ме поканија по вторпат. Веројатно беа задоволни од мојот прв настап.

Мислиш ли дека Александар Белов ќе стане ѕвезда? Би снимила ли дует со него?
Мислам дека Александар е голем потенцијал. Тој е многу талентирано, убаво младо момче, но најважно од се е што е многу воспитан и скромен што беше и една од причините за сите толку да го засакаат.

Какво е твоето генерално мислење за овогодишниот избор на песна за “Евровизија“? Мислиш ли дека Белов повторно ќе биде фаворит на публиката?
Не сум запознаена со деталите и изведувачите околу овогодишниот избор, но веќе слушнав дека го спомнуваат неговото име во некои прогнози.
Daniela
Daniela

Broj postova : 31
Location : Macedonia, Skopje
Registration date : 06.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by klimt uto oľu 24, 2009 1:16 am

mace fala za postot, ova prv pat go citam :) srce, pribiral kucinja skitnici :love 001:
klimt
klimt

Broj postova : 411
Location : Mk-Sk
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by emili_ja uto oľu 24, 2009 9:48 pm

Александар Белов прв на Топ 7 на МММ

Со евровизиската Застани, солзи избриши..., Александар Белов ја освои челната позиција на Топ 7 на МММ. Далеку зад несо се најдоа: Next Time (Нешто што ќе остане), Димитар Андоновски (Ме пронајде ти), Влатко Лозаноски (Сонце не ме грее), Сленг (Генгста оро), Влатко Илиевски (Најбогат на свет) и Кристијан Јованов (Нема да зборам).

Заради недоволно гласови, од топ-листата испаднаа Ламбе (со Да не те љубев) и Тони Зен (со Mi casa es su casa). Како предлози за оваа недела ги издвојуваме: Рок Агресори со Динг донг и Браво бенд со Девојко...
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Maki uto oľu 24, 2009 11:23 pm

Naslovnata od Taa sme ja imale vece postavena


Zadnja promjena: maki75; sri oľu 25, 2009 7:26 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Maki uto oľu 24, 2009 11:27 pm

Natpisot od Bravo ce bide postaven povtorno od strana na Goca-ge.


Zadnja promjena: maki75; sri oľu 25, 2009 7:25 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by ANA sri oľu 25, 2009 3:58 am

eve vi nesto od T-MOBILE
Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Img069
ANA
ANA

Broj postova : 32
Registration date : 23.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by ANA sri oľu 25, 2009 3:59 am

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Img070
ANA
ANA

Broj postova : 32
Registration date : 23.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by ANA sri oľu 25, 2009 4:02 am

OVA GO IZBRISAV ZOSTO VEKE STE GO POSTAVILE


Zadnja promjena: ANA; sri oľu 25, 2009 4:59 pm; ukupno mijenjano 1 put.
ANA
ANA

Broj postova : 32
Registration date : 23.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by ANA sri oľu 25, 2009 4:03 am

DUSICKA E STVARNO


Zadnja promjena: ANA; sri oľu 25, 2009 4:59 pm; ukupno mijenjano 1 put.
ANA
ANA

Broj postova : 32
Registration date : 23.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Tajna sri oľu 25, 2009 11:15 am

Ana, smanji slike i stavi ponovo.

Znam da ti je zgodan Alex u prirodnoj veličini, ali ipak... wink
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 14 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 40. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.