Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Stranica 1 / 26. 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next

Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka on sri stu 25, 2009 2:08 amZadnja promjena: Go Ka; sub sij 08, 2011 1:57 am; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Anuska on sri stu 25, 2009 2:43 am

Белов има нова песна


Нема подобро нештоо е насловот на новата песна на Александар Белов, дело на авторите Јован Јованов, музика и текст, и Дамјан Лазаров, аранжман. Песната веќе е пуштена во радискиот етер, а наскоро се очекува да добие и спот. Во меѓувреме Белов го очекува патување во Белград, каде што заедно со останатите ѕвезди од шоуто Операција Триумфф кон средината на декември ќе има концерт. В петок, пак, ќе гостува во Струмица, односно во тамошната дискотека "Платинум".

http://vecer.com.mk/?ItemID=D892D1B98A812248B36F3573701D53C1
avatar
Anuska

Female
Virgo Broj postova : 1108
Age : 30
Location : Skopje, Macedonia
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka on sri stu 25, 2009 2:47 am


_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka on sri stu 25, 2009 2:49 am


_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka on sri stu 25, 2009 3:22 pm


_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka on pet stu 27, 2009 3:15 am


_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Pisani mediji / Пишани медиуми

Postaj by Go Ka on pet stu 27, 2009 3:40 am


_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Pisani mediji / Пишани медиуми

Postaj by Zora on sri pro 02, 2009 9:21 pm

Тренинг во дискотека


Душан КИРОВСКИАлександар Белов, македонскиот учесник во „Операција триумф“, за прошталниот концерт на сите учесници од шоуто кое ќе се одржи во белградскиот „Сава центар“ се подготвува со настапи по дискотеки и по кафулиња.
Тој вели дека ваквите претставувања ќе продолжат и во иднина како подготовка за солистички концерт.
- Настапите по дискотеки и по кафулиња се најдобар тренинг за еден музичар - нагласува Белов, кој и покрај договорот со „Операција триумф“, кој ќе трае уште четири години по концертот, својата кариера ја развива главно по македонските дискотеки.
Белов на приредбата што ќе се одржи во белградскиот „Сава центар“ на 15 декември ќе настапи со две нумери, со евровизиската „Застани, солзи избриши“, која за оваа пригода ќе биде изведена во рок-аранжман, препеана на српски јазик, а снимена е во соработка со Ѓорѓе Гогов од „ОТ бенд“, и со неговиот најнов сингл „Нема подобро нешто“.
Тој најави дека ќе отпее и неколку познати ексју-хитови, а и дуети.
Во меѓувреме Белов работи на својот прв албум, кој според неговите најави треба да излезе следната година.
Тој вели дека поради ангажманите нема многу слободно време, па нема време ни за девојки.
- Обично има многу симпатични, ненаметливи девојки, кои ми приоѓаат на улица или во кафуле. Нема да лажам, тоа ми годи. Сакам шармантни и нежни девојки, кои имаат смисла за хумор. Но сега доста патувам, одам на настапи, па прва мисла наутро кога ќе се разбудам ми е музиката и некако не е време за сериозна врска - рече Белов.


Белов во „Се за љубов“


Александар Белов беше гостин на снимањето на емисијата „Се за љубов“, која кај нас ќе се емитува на 18 декември , во епизодата каде што ќе биде прикажана втората македонска приказна.
- Убаво си поминав, имавме одлично дружење со водителот Милан Калиниќ, пеевме заедно, зборувавме и за македонските обичаи. Прекрасно е кога човек има можност да разменува искуства во пријатна гостопримлива атмосфера - нагласи Александар.

spic 02.12.2009 http://spic.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=1014&ArticleID=39341
avatar
Zora

Female
Broj postova : 209
Location : Skopje-Mkd
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by lucky on čet pro 03, 2009 3:58 pm

Македонските пејачи

Вредни како пчели пред Нова годинаМакедонските поп-пејачи подготвуваат албуми, песни и спотови како дел од есенско-зимските музички активности

Катерина Шекеровска


Македонските поп-пејачи работат вредно пред пристигнувањето на Новата година, кога традиционално, поголемиот дел од нив се распродадени за дочекот на 2010 година. Што се крчка во овој период на домашната естрадна сцена, се подготвуваат ли нови песни, албуми, спотови? Дали и колку познатите вложуваат во својата кариера или чекаат подобри времиња за исполнување на зацртаните планови по кои би требало да се одвива нивната кариера?

Периодов интензивно се подготвува новиот проект на Тоше Проески, кој дефинитивно ќе го одбележи почетокот на новата година, јануари, кога ќе излезе долгоочекуваниот носач на звук, второ постхумно издание на Тоше Проески, со работен наслов „Тоше и пријателите“. Како што пишувавме, на него ќе се најдат околу осум композиции, напишани од Проески, а промоцијата ќе се случи на концерт токму на денот на неговиот роденден - 25 јануари 2010 година.

Момчето кое стана познато благодарение на шоуто „Операција триумф“, Александар Белов деновиве ја лансираше новата песна „Нема подобро нешто“, дело на авторите Јован Јованов (музика и текст) и Дамјан Лазаров (аранжман). Моментално е во подготовка и спот за истата тема, додека остатокот од времето пред новогодишните празници, Белов го користи за патување во Белград, каде што се во тек подготовките за концертот на ѕвездите на шоуто „Операција триумф“, што ќе се одржи кон средината на декември. Во меѓувреме, младиот пејач продолжува и со живите настапи низ земјава (најчесто преку викендите), а е ангажиран и во снимање на новогодишни ТВ- емисии. Александар Белов работи и на подготовка на својот прв албум.

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=02CBA87A460A8948987989EF2FA462C5
avatar
lucky

Broj postova : 126
Location : Skopje
Registration date : 30.03.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by anata on pet pro 04, 2009 12:57 am

izvadok od Осум (не)згодни прашања за Антонио Димитриевски od MMM

Уште пред да се случи МАРС 2009 во јавноста излегоа забелешките дека меѓу 15-те ги нема најдобрите – Калиопи, Елена Ристеска, Ламбе Алабаковски, Александар Белов, Каролина Гочева, Јован Јованов, Тони Зен, Елвир Мекиќ, Слаткаристика...! Можеше ли воопшто да се прави фестивал без нив? Од кои причини нивните песни не се најдоа меѓу 15, кога, ете, факт е дека се успешни и популарни?

Факт е дека некои од споменатите македонски артисти имаа забележителни хитови во 2009-тата година и со нивното присуство МАРС 2009 ќе бе беше уште побогат, а трката за радиски хит на годината повозбудлива. А зошто ги немаше - прашајте ги нив! Јас само можам да претпоставам дека стравот (од пораз) лозјето (односно кариерата), ја чува! Беа поканети и навреме им беше соопштено дека се во комбинација за финалето...

Сите тие или нивните менаџменти имаа смешни и за мене несфатливи одговори или поточно, изговори: Од тоа дека не настапуваат по фестивали (М2 за Ламбе), а таму некаде во соседството и тоа како настапуваат на истите вакви, пеат на туѓ јазик и не влегуваат ниту во финале, до тоа дека имаат нерасчистени односи со сопственикот на А1 телевизија (ексклузивците на Јованов рекордс), која како стратешки и медиумски партнер на фестивалот го вршеше директниот пренос од финалето и тоа го направи на највисоко можно ниво. Но тоа се само дел од споменатите. Останатите немаа доволен број на гласови за да бидат во финалето што може да се потврди од пристигнатите листи од радијата ширум Македонија.

И кога некоја од предложените песни нема да влезе во финалето заради објективни причини како што се: не дај Боже смрт (Тоше) или болест (лани Дани) на изведувачот, отсуство заради веќе закажани концерти или снимања во странство (лани Врчак, Тамара, Ноне, Ѓоко Танески - турнеја низ Австралија, годинава Белов - концерт во белградска Арена) и слично или субјективни причини со изговор кој не држи вода (М2, Јованов рекордс...), или без желба за било какво образложение (Авалон за Караолина), со право на настап во финалето се стекнува песната која е следна, односно втора, трета, четврта... по ред има најмногу гласови од радиостаниците.
avatar
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 26
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by caci*alex on sub pro 05, 2009 12:34 pm

Ivanus Emotion 05 декември во 05:15 Reply
Prvom decembarskom Izbacivanju iz Kuće Velikog Brata jednostavno morate prisustvovati. Pitate se zašto? Zato što će vas, između retrospektiva zanimljivih dešavanja u Kući, zabavljati studenti Operacije trijumf, samo nedelju dana pre njihovog oproštajnog koncerta, koji će biti održan u "Sava centru" 15. decembra od 20 sati.

Nadam se da ce i nas STAR ucestvovati online kiss jedva cekaaaam!!!
avatar
caci*alex

Female
Broj postova : 682
Location : skopje
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by caci*alex on pon pro 07, 2009 4:30 am

Анкета

Александар Белов најубаво пее!
На нашата анкета која траеше седум дена, а на која беа забележани над 2.000 гласови, на прашањето: Кој пее најубаво?, со 32,26% победи Александар Белов. Само неколку гласа помалку од него (вкупно 31,91%), се слееа на контото на Влатко Лозаноски, додека Стефан од Next Time беше третопласиран со 24,96 отсто.

Александар Тарабунов забележа 8,16% а Кико 2,72.
avatar
caci*alex

Female
Broj postova : 682
Location : skopje
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by bikica on sri pro 09, 2009 8:07 pm

Ovako, Sanjchi me je malo pre zvala i rekla da je Alex bio na vestima na TV Pancevo... Rekao je da je 2010 njegova godina i da bi do aprila trebao izaci njegov prvi album,takodje je najavio puno nastupa, kao i svoj prvi solisticki koncert :):) happy happy 🙇 🙇 🙇
Sada cekamo ponedeljak i emisiju o makedoncima u kojoj ce gostovati Alex :):)
avatar
bikica

Female
Leo Broj postova : 1573
Age : 27
Location : Kumanovo
Registration date : 03.04.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Sophie on pet pro 11, 2009 5:55 pm

Белов на проштален концерт во Сава центар
од viper
Објавено на: Декември 11, 2009

Александар Белов моментално се наоѓа во Белград каде што врши припреми со неговите колеги од "Операција Триумф" кои на 15 декември ќе настапат на нивниот проштален концерт кој ќе се одржи во Сава центарот во Белград. На самиот концерт ќе бидат изведени големи светски и домашни хитови.
Белов за вас ни го прати најновиот сингл "Нема подобро нешто" кој е дело на Јован Јованов а аранжманот е на Дамјан Лазаров.
"Нема подобро нешто" можете да ја превземете на следниот линк Download

http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1989
avatar
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by goca-ge on pet pro 11, 2009 10:57 pm

RADIOMK, 09 декември 2009

42.6%
1. Александар Белов
Ѕвездо сјајна

14.4%
2. Рената Кралевска
Не го барајте

12.3%
3. Next Time
Кога лажеш каде гледаш

avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by caci*alex on ned pro 13, 2009 3:18 am

Emotion Portal 12 декември во 17:35 Reply
Naredno Izbacivanje iz Kuće Velikog Brata biće lažno. Naime, ukućanin sa najmanje glasova će u ponedeljak uveče napustiti svoje cimere, a po obavljenom intervjuu sa Marijanom ga čeka iznenađenje - povratak u Kuću. Veliki Brat nam uporno dokazuje da ove sezone sa njm nema šale, te će ovaj intervju ostali stanari gledati uživo na plazmi. Kakve će njihove reakcije, nakon vraćanja "izbačenog" stanara, biti, ostaje nam da vidimo.

Dok glasanje traje, u pauzuma priloga o proteklim dešavanjima u Kući, zabavljaće vas bivši sudenti Operacije trijumf: Aleksandar Belov, Ana Bebić i OT Bend! Ukoliko želite da ih čujete uživo, i to dan pre oproštajnog koncerta u "Sava centru", prijavite se za publiku.
avatar
caci*alex

Female
Broj postova : 682
Location : skopje
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka on sri pro 16, 2009 8:28 pm

Operacija trijumf za adio
Veselo za kraj, mnogo radovanja i fotkanja, uzdasi fanova...

Oproštajni koncert prve postave zvezda Operacije trijumf održan je u centru Sava u odličnoj atmosferi kojoj su podjednako pečat dali učesnici koncerta kao i njihova verna publika.

Dok su se na sceni, prikladnoj za mlade i otkačene izvođaće, smenjivali Kaja i Babaja, Cuker i "lipa" Ane, Danijel i Milica, Nina i Belov, simpatični članovi OT benda - Pidža, Đole, Vukašin i Sajko, devojčice su vrištale, fotkale, igrale i radovale se iz sve snage svojim uzorima...

http://www.nadlanu.com/Dynamic/ListItemsShowItem,intLangID,2,intItemID,156603,intCategoryID,62,CityID,.html

_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Estradata kje pee za bolnite deca

Postaj by ica on pet pro 18, 2009 3:39 am

Pod mototo " Podarete nebo za nasmevka" vecerva vo 21 casot, vo diskotekata "Hard Rock" kje se odrzi humanitaren koncert na koj kje nastapat Bojana Atanasovska, ALEKSANDAR BELOV, Andrijana Janevska, Aleksandar Tarabunov, Deana Nikolovska, grupite "Next time" i "Parketi" i mnogu iminja od makedonskata estrada. Sredstvata sobrani od koncertot kje bidat nameneti za nabavka na medicinska oprema za Univerzitetskata detska klinika - Skopje, Institut za belodrobni zaboluvanja kaj decata - Kozle i Klinikata za ortopedski bolesti, Skopje, Organizatori na humanitarnata akcija se studentite od Univerzitetot "Amerikan koledz" - Skopje. Biletite za koncertot kje cinat 200 denari.

Vest, 18.12.2009
avatar
ica

Female
Broj postova : 78
Location : Skopje
Registration date : 04.03.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Sophie on uto pro 22, 2009 1:43 am

ВО ТОРУС, КАЈ МИТЕВСКИ


Арнаудова, Пилева, Белов, Димитар и Росица снимија празнична песна


Кристина Арнаудова, Александра Пилева, Александар Белов, Димитар и Росица, кои предминатата година ја претставуваа Македонија на детскиот Евросонг, во студиото "Торус" на Александар Митевски снимија весела божиќна песна. Песната ќе биде промовирана пред новогодишните празници и тоа во исто време со спот.

Интересно за песната е тоа што пејачите со желба во целост да ја доловат убавата празнична атмосфера на снимањето дошле "вооружени" со куп новогодишни реквизити. Песната засега нема име, а она "Божиќна" е само работен наслов.

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=12ACE4702DC78043ADE66258469B7055
avatar
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by goca-ge on uto pro 22, 2009 11:48 am

avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by goca-ge on uto pro 22, 2009 11:48 am

avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by goca-ge on uto pro 22, 2009 2:05 pm

avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by goca-ge on čet pro 24, 2009 3:40 pm

1Е-24,12,2009avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by goca-ge on čet pro 24, 2009 3:49 pm

avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by даша on čet pro 24, 2009 4:11 pm

Večernje novosti, 24. decembar 2009.

Dirljivi makedonski susreti

Emisija "Sve za ljubav" večeras se "seli" u Makedoniju. Katarina Šišmanović i Milan Kalinić upoznaće vas sa makedonskim običajima. U toku emisije voditeljima će se pridružiti i Aleksandar Belov, makedonski student "Operacije Trijumf". ...
avatar
даша

Broj postova : 1497
Location : Srbija
Registration date : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 26. 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.