Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

+68
Mila03
Ana va
aazar
даша
malena
darcy
lepotica
Anchika95
mk_snajka
stf385
**Dadi**
bikica
dea
enisa
Zana 200
lucky
arena
Marija5554
sanja444
maja5
Marina
ANA
makisoul
klimt
hipnotic
Liliput
Viktoria
niveaaa
Gea
aurelija
lelakostova
SoleSrbija
Daniela
caci*alex
Maki
Happy
Sanjchi
ica
Зорана
aleksandra
alex_fan
mina_8377
shiny
Tajna
Videna
dederaj
sibilla
beltina
Darija
mace
Rossa
Zora
anata
emili_ja
Lu_Lu13
Sophie
**Reneesme**
Keti
Go Ka
exi
Anuska
MayaOk
Galence
jasmina k
goca-ge
Zoka
сонце
jasna
72 posters

Stranica 9 / 40. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Anuska pet oľu 13, 2009 10:48 pm

10 prasanja za pejacot sto ne prostuva neverstvo

S. Tip na deovjki koi ti se dopagaat ?
AB. Site devojki koi se iskreni i skromni. Nemam nekoj stereotip vo odnos na boja na kosa, oci, usta i slicno. Site devojki se ubavi na svoj nacin, ama sepak karakterot e najbiten.
S. Da imas zlatna ripka, koi tri zelbi bi sakal da ti se ostvarat?
AB. Da imam dobro zdravje, zivot poln so ljubov i sto poskoro da bidam na stadionot "Emirati" i od publika da go bodram fudbalskiot klub Arsenal za koj navivam.
S. Kako se zamisluvas sebesi za 10 godini ?
AB. So najmalku pet snimeni albumi, hitovi i publika sto me saka. Sekako i devojka so koja kje go delam zivotot i mnogu drugi ubavi momenti.
S. Zbor koj najcesto go upotrebuvas ?
AB. Kezual...(se smee) Toa e zborot koj najmnogu mi se motka vo sekojdenvniot govor i recisi sekoj vtor zbor mi e kezual. Mozebi zatoa sto jas sum opusten i relaksiran.
S. Moment vo zivotot koj nikogas povekje ne bi sakal da ti se sluci ?
AB. Za srekja, ne sum imal nekoi tolku teski momenti koi ne bi sakal da se povtorat, a se nadevam i deka vo idnina kje bide taka.
S. Bez sto nemozes da si go zamislis zivotot ?
AB. Bez prijatelite, semejstvoto i bez playstation. Toa se rabotite bez koi ne bi mozel da bidam sreken i ispolnet, kako sto sum sega. Mozam da kazam deka ova mi e eden od najubavite periodi od zivotot.
S. Tvojot najgolem porok e ... ?
AB. Pa dobro, nemam poroci, ne pijam alkohol, pijam samo po edno kafe, gi namaliv cigarite i sega se trudam da gi ostavam. Se nadevam deka kje uspeam.
S. Sto bi te nateralo da ja izneveris devojkata?
AB. Jas sum cesno momce, ne izneveruvam i nemozam da prostam neverstvo. Koga sum so edna devojka, vlozuvam se vo vrskata i ne me interesiraat drugi devojki. Site ostanati mozat da mi bidat samo dobri prijatelki i tolku.
S. Omileno jadenje ili pijalok ?
AB. Burger so pilesko i koka-kola, ama sakam i tradicionalna makedonska kujna. Osobeno koga gotvi majka mi!
S. Licnost na koja i se voshituvas, ili e tvoj idol ?
AB. Idoli nemam, ama beskrajno pocituvam nekolku pejaci, prvo Tose Proeski, pa Zeljko Joksimovic, a od svetskite zvezdi Robi Wilijams i Riki Martin. Se sto ispeale, ostanalo kako hit
Anuska
Anuska

Female
Virgo Broj postova : 1108
Age : 35
Location : Skopje, Macedonia
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sanjchi pet oľu 13, 2009 11:34 pm

Hahaha.... smile
Casual! Bas je car. Casual bio, casual i ostao. clapp
Sanjchi
Sanjchi

Pisces Broj postova : 1546
Age : 31
Location : Srbija - Pancevo
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gea sub oľu 14, 2009 12:30 am

Super je, hvala puno. :kiss036:
Gea
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 53
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka sub oľu 14, 2009 4:45 am

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 L529f87799ec7496bacb50e
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 38
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by beltina sub oľu 14, 2009 12:11 pm

Adnan Babajić, pobednik „Operacije trijumf”
Bregović mi pravi prvu pesmu
Izlasci, devojke… život u Beogradu, fanovi prilaze, baš ovakav sam život želeo - priča za „Blic” Adnan Babajić, dvadesetogodišnji momak iz Živinica, pobednik prvog regionalnog muzičkog serijala „Operacija trijumf”. Dva meseca je prošlo od kada je trijumfovao u „Operaciji trijumf”, nije ga bilo mnogo u javnosti, te su se svi pitali šta se dešava sa Adnanom. Adnan se preselio u Beograd, život mu je, tvrdi, postao luksuzniji, a uskoro će, kako otkriva, sarađivati sa jednim od najpoznatijih domaćih muzičara Goranom Bregovićem.

Adnanu će prvu pesmu uraditi uspešan dvojac - Tonči Huljić i Goran Bregović.
- Ne mogu da verujem da ću da sarađujem sa njima! To je velika čast. Ljudi, pa dobro znate ko je Goran Bregović! I Tonči koji je veliki profesionalac. Drago mi je što oni rade na mojoj prvoj pesmi - počinje priču za „Blic” Adnan, dva meseca nakon pobede. A šta se sve izdešavalo tokom tih šezdeset dana?

- U početku sam zbog pobede morao da se zaključam u kuću na neko vreme, da se malo odmorim. Onda sam izašao i narod je bukvalno skakao na mene. Sve se promenilo. Preselio sam se u Beograd, sad živim sa Aleksandrom Belovom. Živim taj momački život. Lumpujem, izlazim svako veče. Trenutno nemam devojku… ma šta će mi! Čekam da nađem pravu, ako dođe - objašnjava Adnan i ne krije da je pobedom dobio poene kod lepšeg pola, te nam otkriva da se poslednji put kada je izašao, desilo da se našao u društvu petnaest lepih devojaka.
- Ma… samo me žene startuju! Šta mi kažu? Ne kažu ništa, odmah akcija. (smeh) Ma, mogu ja da se izborim sa tim. Tako sam tražio, to sam ja hteo u životu. Oduvek sam želeo baš ovako da živim. Život mi je bolji nego pre, luksuzniji - ne krije ushićenje Adnan koji, sa druge strane, već uveliko priprema svoju karijeru.
- Voleo bih da sledeće godine pokušam da se plasiram na „Evroviziju”, nadam se uspehu. Želeo bih da uradim duet sa Gocom Tržan zato što mi je draga osoba. A trenutno sedim u stanu i pišem tekstove, smišljam muziku. Počeo sam da učim i engleski, u Bosni sam uzeo nekoliko časova i sad ću u Beogradu da upišem kurs - priča u jednom dahu o svojim planovima Adnan, čija je pobeda u „Operaciji trijumf” podigla veliku prašinu jer mnogi i dan-danas, nakon više od dva meseca, polemišu da li je on folker.
- Ovo je jedna od najvećih pobeda. Kažu ljudi „pobedio folker”, ja se ne stidim, ja jesam folker. Pa kao i svaki čovek - zna se kako se pije i slavi - uz narodnu muziku, a u zabavnoj se uživa.
I ja ću nastaviti karijeru u zabavnoj muzici. Za sada ne bih voleo da budem narodnjak - zaključuje Adnan.
  Ponosan sam na Cukrova
- Pobeda Igora Cukrova na „Dori” i njegov odlazak u Moskvu je i moja pobeda. Kao da ja idem tamo. Igora sam kao prijatelja najviše voleo i s njim sam se najčešće po izlasku čuo. Njegova pobeda je i moja pobeda - kaže Adnan.
http://www.blic.rs/zabava.php?id=83448
beltina
beltina

Female
Leo Broj postova : 652
Age : 52
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by mina_8377 sub oľu 14, 2009 12:23 pm

Pobednikot i MORALNIOT POBEDNIK ziveat zaedno. Interesno :lol 021:
mina_8377
mina_8377

Female
Broj postova : 61
Location : MKD
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by mina_8377 sub oľu 14, 2009 2:13 pm

more laugh more laugh more laugh
mina_8377
mina_8377

Female
Broj postova : 61
Location : MKD
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by **Reneesme** ned oľu 15, 2009 3:59 pm

Tako je Zoka ...
Ah Adnan jeee ok decko alii ništa od njega ...
**Reneesme**
**Reneesme**

Female
Pisces Broj postova : 533
Age : 30
Location : Hrvatska - Sisak
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by niveaaa ned oľu 15, 2009 4:05 pm

jadan aleksandar s kim zivi u bg sad dva svijeta
ccc, ovo je strasno! kakav lik!
mogu misliti kakve ga cure startaju more laugh
alkohol, "krilcad", "batkovi", cure...luksuzan zivot more laugh more laugh more laugh

niveaaa

Female
Libra Broj postova : 239
Age : 55
Location : sarajevo
Registration date : 03.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Keti pon oľu 16, 2009 12:53 am

Pa ako izlazi zajedno sa njegovim cimerom, mozda nije ni svesan za sta se ustvari devojke okupljaju oko njega , t.e. njih :lol 3: :lol 3:
Ma nema veze meni je ipak Adnan simpatican lik, takav kakav jeste
Keti
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon oľu 16, 2009 10:49 am

DA SE ZNAE I PAMETI !!!!!

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 %D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%20%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%20%D0%BF%D1%80%D0%B2%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%A2%D0%BE%D0%BF.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by alex_fan pon oľu 16, 2009 12:35 pm

ajde neka kazat nesto ovie od backstage......nivniot vlatko kaj se naoga.... :zen: :zen: :zen: :zen: :zen:
alex_fan
alex_fan

Broj postova : 476
Location : Strumica
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Viktoria pon oľu 16, 2009 2:34 pm

E, ovaa vest zasluzuva edna specijalna zabava. :music 3:

NAPRED Aleksandrovki vo novi pobedi. : :so happy:
Viktoria
Viktoria

Broj postova : 71
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon oľu 16, 2009 3:33 pm

Kako da go dostavam ova na Emousn. Tie treba da znaat. Nego znaat oni pred nas ama imaat svoj plan.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Maki pon oľu 16, 2009 9:06 pm



Eve vi go intervjuto od televizija IN od Podgorica, gi ima site sto bea vo Shass diskotekata, ama Aleksandar najdolgo i toa dva pati.

UZIVAJTEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sophie pon oľu 16, 2009 9:43 pm

E bas mi e milo sto nikoj na vuki ne go docekal samo se pitam zosto taka? :lol 2: a za nasevo sto da kazam:kaj i da ide pravi bum :cheer:
Sophie
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Videna pon oľu 16, 2009 11:47 pm

Maki milo mi e sto stvarno uspevas osven da preneses informacii vazni za nas i da gi stavis na pravo mesto da moze da se zabelezat.
Aleks i vo Podgorica so negoviot mix srpsko-hrvatski odlicen intervju dade.Kaza i sve sto treba,pa ,,NAJ MOMAK,, stanal
Blagodaram za trudot
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by exi uto oľu 17, 2009 12:08 am

Uzivame......... maki75 fala za klipot
exi
exi

Female
Broj postova : 678
Location : skopje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by anata uto oľu 17, 2009 12:16 am

maki fala za klipot!!!!!!!!!!!!! :toptop:
anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka uto oľu 17, 2009 12:19 am

maki [b] :I love You:
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 38
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by lelakostova uto oľu 17, 2009 12:37 am

[b]Iako dojde posleden, Aleksandar naj momceto na TAA, go privlece vnimanieto na site prisutni i im posveti po nekolku momenti na site devojcinja i momcinja vo diskotekata koj bukvalno napravija red pred separeto na koe sedese toj.A Aleksandar nasmeano i raspolozenomi rece "Ne ni pomisluvam da gi odbijam! Pa jas su TAA Najmomce, neli?"
Zurkata prodolzi dlaboko vo nokta. a brojnite gosti ne prestanaa da igraat slusajki gi svoite omileni pesni.
lelakostova
lelakostova

Female
Taurus Broj postova : 293
Age : 56
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge uto oľu 17, 2009 1:43 am

MAKI BRAVO. E ova se vistinski fanovi, ma nisto nedavame da pomine nezabelezano. Aleks, kao i obicno, ima so sto da se fali.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka uto oľu 17, 2009 1:44 am

Da bre vrv e svaka mu cast
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 38
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by SoleSrbija uto oľu 17, 2009 2:10 am

Maki, hvala ti za klip!
Aleksandar je superioran u svakom smislu, sarmantan, elokventan izuzetno na toj njegovoj papazjaniji od jezika koja je toliko slatka da ce mi biti zao kada bolje nauci srpski, hrvatski ili "maternji" (crnogorski) jezik! Za ostale nemam komentar osim da mi za Vukasina trebaju i plavi slemovi i tampon zona da me odbrane od negativizma :gaaah: koji on isijava jednako snazno kao sto :little angel: Aleksandar isijava dobrotu i pozitivnost!!


Zadnja promjena: SoleSrbija; uto oľu 17, 2009 5:29 pm; ukupno mijenjano 1 put.
SoleSrbija
SoleSrbija

Female
Gemini Broj postova : 1406
Age : 49
Location : ALEXLAND
Registration date : 25.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Maki uto oľu 17, 2009 3:06 am

lelakostova je napisao/la:[b]Iako dojde posleden, Aleksandar naj momceto na TAA, go privlece vnimanieto na site prisutni i im posveti po nekolku momenti na site devojcinja i momcinja vo diskotekata koj bukvalno napravija red pred separeto na koe sedese toj.A Aleksandar nasmeano i raspolozenomi rece "Ne ni pomisluvam da gi odbijam! Pa jas su TAA Najmomce, neli?"
Zurkata prodolzi dlaboko vo nokta. a brojnite gosti ne prestanaa da igraat slusajki gi svoite omileni pesni.
Le.la super e izvadokot, samo ne razbrav za kakva zurka stanuva zbor i kade, noramlno ako ima napisano. A inace za Aleksandar ne se somnevam deka e Najmomce i deka uste mnogu godini po red ce ja nosi ovaa titula od TAA.
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 9 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 40. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.