Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

+68
Mila03
Ana va
aazar
даша
malena
darcy
lepotica
Anchika95
mk_snajka
stf385
**Dadi**
bikica
dea
enisa
Zana 200
lucky
arena
Marija5554
sanja444
maja5
Marina
ANA
makisoul
klimt
hipnotic
Liliput
Viktoria
niveaaa
Gea
aurelija
lelakostova
SoleSrbija
Daniela
caci*alex
Maki
Happy
Sanjchi
ica
Зорана
aleksandra
alex_fan
mina_8377
shiny
Tajna
Videna
dederaj
sibilla
beltina
Darija
mace
Rossa
Zora
anata
emili_ja
Lu_Lu13
Sophie
**Reneesme**
Keti
Go Ka
exi
Anuska
MayaOk
Galence
jasmina k
goca-ge
Zoka
сонце
jasna
72 posters

Stranica 8 / 40. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Next

Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by emili_ja uto oľu 10, 2009 4:13 pm

Dans je nastala opsta guzva kod mene na posao,deca vriste,a nedeljnik "Nas svet" ide od ruku i ruku i svako zeli da vidi sta je u njemu.Ja kao "savesni" profesor odma "komfiskujem" jedan da vidim oko cega tolika galama(iako sam odprilike znala sta je razlog)i u njemu intervju sa Aleksandrom.Trazila sam link,ali nema pa cu vam deo toga iskucati ovde.
NE ME PLASI POULARNOSTA
- toa go posakuvam cel zivot
------------------------------------------------------------------------------------------------
NS:A kakov bese kako dete
AB:Bev mirno dete,ne zapadjav vo nevoli,ne se zakacav namerno so nikogo,vo sustina bev poslusno dete.
NS:Koja e najdobrata strana na tvojot karakter,a koja najslabata?
AB:Iskren sum,a yoa nekogas e dobro,nekogas loso.Gledam sekogas da stojam na zborot i da se odnesuvam cesno i vnimatelno
NS:Koi covecki osobini najmnogu gi pocituvas?
AB:Pocituvam vredni i iskreni ludje,osobeno ludje koi sami steknale nesto vo zivotot
NS:A koi covecki karakteristiki ne gi posnesuvas?
AB:Dvolicnost i neiskrenost
NA:Sto te luti najmnogu?
AB:Laga
NS:Kade bi sakal da zivees?
AB:Vo eden od najubavite gradovi vo svetot-London
NS:Dali vazis za spanko?
AB:Da
NS:Sto pravis nautro koga ke gi otvoris ocite?
AB:Vednas gi zatvaram i prodolzuvam da spijam
ZA LJUBOVTA
NS:Dali veruvas vo vistinskata ljubov?
AB:Da,sekogas
NS:Kako ja definiras ljubovta
AB:Nema definicija za ljubovta!No,za mene ljubovta e edinstveno nesto poradi koe vredi da se zivee
NS:Sto ne bi prostil vo ljubovta?
AB:Neverstvo
NS:Sto e najromanticno nesto sto si go napravil
AB:Sum pisuval pesni koga sum bil vjuben
NS:Kako znaes deka si zaljuben
AB:Imam peperutki vo stomakot
NS:Sali sega si zaljuben?
AB:Ne sum.Sega sum posveten na novite pesni,na snimanje i na mojata publika.Za se ke ima vreme
NS:Sto prvo zabelezuvas kaj devojkite?
AB:Nasmevkata
------------------------------------------------------------------------------------------------ Ovo je jedno drugacije od interjvua koji ih citamo.
:hearts 031:
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gost uto oľu 10, 2009 4:23 pm

Spanko, he, he, :little angel:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Anuska uto oľu 10, 2009 4:30 pm

NS:Sto pravis nautro koga ke gi otvoris ocite?
AB:Vednas gi zatvaram i prodolzuvam da spijam


:lol 1:
Anuska
Anuska

Female
Virgo Broj postova : 1108
Age : 35
Location : Skopje, Macedonia
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by caci*alex uto oľu 10, 2009 4:49 pm

Nemam zborovi za intervjuto,iskren kako i sekogas.Dusicka najmila :I love You: my :little angel:
caci*alex
caci*alex

Female
Broj postova : 682
Location : skopje
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Galence uto oľu 10, 2009 4:52 pm

fala emili za intervjuto sto ni go nakuca;sekoj pameten covek taka bi razmisluval,najubavo nesto sto dosega izleglo,hahaha ne bi prostil neverstvo-a koj bi prostil Aleksandre nikoj duso toj sto vika deka prosteva neverstva vo ljubovta za mene e licemer kolku da bideme dobri nikogas ne treba da si zgazneme na svojata gordost :)
Galence
Galence

Female
Leo Broj postova : 1790
Age : 45
Location : /
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Videna uto oľu 10, 2009 4:53 pm

Koj e toj vesnik se misli na destkiot casopis ,,Nas svet,? Dali go ima vo trafikite kaj nas?
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Anuska uto oľu 10, 2009 4:55 pm

Go nema po trafikite, samo vo osnovnite skoli
Anuska
Anuska

Female
Virgo Broj postova : 1108
Age : 35
Location : Skopje, Macedonia
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by emili_ja uto oľu 10, 2009 4:56 pm

Videna je napisao/la:Koj e toj vesnik se misli na destkiot casopis ,,Nas svet,? Dali go ima vo trafikite kaj nas?

Go nema samo preku skolski distributeri po naracan br ide,i jas go nemam ama prepisuvava na cas za da ve imformiram :lol 2: :lol 2: :lol 2:
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by dederaj uto oľu 10, 2009 4:57 pm

ajde emilli edno 20 primeroci za nas :lol 021:
dederaj
dederaj

Female
Aquarius Broj postova : 912
Age : 55
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Darija uto oľu 10, 2009 4:58 pm

:running wild: Hvala puno emili za intervju. Baš drugačiji od onih kakve smo do sada imale prilike da čitamo. Znači kada Alex počne da piše pesme znamo da je :hearts 031: To je najbolji period za autore :cheer:. Pospanko :lol 1:
Darija
Darija
ANĐEO FORUMA
ANĐEO FORUMA

Female
Broj postova : 413
Location : Srbija
Registration date : 17.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge uto oľu 10, 2009 5:03 pm

A ti darija da ga pozoves da trenira tenis pa da bude kao evaj sa slike. Pa mozda ti iz zahvalnosti napise pesmu
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Rossa uto oľu 10, 2009 5:08 pm

hahahha, kolku se pronajdov vo intervjuto nemate pojma :)Osven za prasanjeto za neverstvoto, ama na negovi godini i jas kategoricno bi rekla ne, a sega bogami kje razmislam, hahhahaha
Rossa
Rossa

Female
Aquarius Broj postova : 234
Age : 50
Location : ALEXLAND
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by сонце uto oľu 10, 2009 5:44 pm

Emili, fala najmnogu za intervjuto...Konecno da cueme nesto poinakvo za nego i od nego :love 053: .
сонце
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Videna uto oľu 10, 2009 6:55 pm

Bravo za Intervjuto.Tolku lici toa na Aleksandar kakov go zamisluvam.Neverojatna zrelost na 22 godina ,fascinira so razmisluvanjeta a so Iskrenosta posebno.
E pa Tonci da znae ,nikogas Aleksandar ne bil lukav i kalkulant
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by exi uto oľu 10, 2009 7:05 pm

sreka sin mi sto zema nas svet ....ke mozam da uzivam citjaki
exi
exi

Female
Broj postova : 678
Location : skopje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka uto oľu 10, 2009 7:12 pm

bas sakam vakvi interesni intervjua. Sekogas Aleksandar bil iskren pa taka i sega :)
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka uto oľu 10, 2009 7:50 pm

emili je napisao/la:Dans je nastala opsta guzva kod mene na posao,deca vriste,a nedeljnik "Nas svet" ide od ruku i ruku i svako zeli da vidi sta je u njemu.Ja kao "savesni" profesor odma "komfiskujem" jedan da vidim oko cega tolika galama(iako sam odprilike znala sta je razlog)i u njemu intervju sa Aleksandrom.Trazila sam link,ali nema pa cu vam deo toga iskucati ovde.
NE ME PLASI POULARNOSTA
- toa go posakuvam cel zivot
------------------------------------------------------------------------------------------------
NS:A kakov bese kako dete
AB:Bev mirno dete,ne zapadjav vo nevoli,ne se zakacav namerno so nikogo,vo sustina bev poslusno dete.
NS:Koja e najdobrata strana na tvojot karakter,a koja najslabata?
AB:Iskren sum,a yoa nekogas e dobro,nekogas loso.Gledam sekogas da stojam na zborot i da se odnesuvam cesno i vnimatelno
NS:Koi covecki osobini najmnogu gi pocituvas?
AB:Pocituvam vredni i iskreni ludje,osobeno ludje koi sami steknale nesto vo zivotot
NS:A koi covecki karakteristiki ne gi posnesuvas?
AB:Dvolicnost i neiskrenost
NA:Sto te luti najmnogu?
AB:Laga
NS:Kade bi sakal da zivees?
AB:Vo eden od najubavite gradovi vo svetot-London
NS:Dali vazis za spanko?
AB:Da
NS:Sto pravis nautro koga ke gi otvoris ocite?
AB:Vednas gi zatvaram i prodolzuvam da spijam

ZA LJUBOVTA
NS:Dali veruvas vo vistinskata ljubov?
AB:Da,sekogas
NS:Kako ja definiras ljubovta
AB:Nema definicija za ljubovta!No,za mene ljubovta e edinstveno nesto poradi koe vredi da se zivee
NS:Sto ne bi prostil vo ljubovta?
AB:Neverstvo
NS:Sto e najromanticno nesto sto si go napravil
AB:Sum pisuval pesni koga sum bil vjuben
NS:Kako znaes deka si zaljuben
AB:Imam peperutki vo stomakot
NS:Sali sega si zaljuben?
AB:Ne sum.Sega sum posveten na novite pesni,na snimanje i na mojata publika.Za se ke ima vreme
NS:Sto prvo zabelezuvas kaj devojkite?
AB:Nasmevkata
------------------------------------------------------------------------------------------------ Ovo je jedno drugacije od interjvua koji ih citamo.
:hearts 031:



ovaa mu e najdobro sto go zdebeliv :lol 2: isti kako mene bil be
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 38
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by beltina čet oľu 12, 2009 10:42 am

Koncert OT u Beogradu oko 10. aprila!

Vukašin Brajić sinoć je, gostujući na Pink televiziji, najavio da će OT bend, zajedno sa kolegama, studentima sa Akademije Danijelom, Milicom, Igorom, Anom, Aleksandrom i Ninom napraviti veliki beogradski koncert. Najuspešnija srpska produkcijska kuća "Imoušn" trenutno je u pregovorima za prostor gde će se koncert održati. Naime, u opciji su dva mesta: Centar "Sava" ili "Beogradska arena". Iako je rano za koncert u najvećoj hali na Balkanu jer ovi mladi ljudi još nisu toliko popularni, izgleda da su, pogotovo posle Beovizije, i te kako sazreli za "Arenu".
"Turneja studenata 'Operacije trijumf' uveliko je trebalo da počne. Pošto smo većinu poslali na nacionalna takmičenja za Pesmu Evrovizije, za šta su potrebne pripreme, sve smo pomerili. Kada se serijal VIP 'Veliki brat Ol stars' završi, počećemo sa organizovanjem koncerta u Beogradu, a posle toga po gradovima širom bivše Jugoslavije, gde se šou emitovao, a studenti svakako uživaju veliku popularnost", kaže Marinela Kvapil, portparol produkcijske kuće "Imoušn". Što se datuma tiče, nezvanično saznajemo da se radi o prvoj polovini sledećeg meseca.
http://www.svet.rs/clanak/koncert-ot-u-beogradu-oko-10-aprila
beltina
beltina

Female
Leo Broj postova : 652
Age : 52
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge čet oľu 12, 2009 11:31 am

SVET, 6.03.2009

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 1006
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka čet oľu 12, 2009 12:41 pm

goca-ge je napisao/la:SVET, 6.03.2009

http://stashbox.org/444150/1006.jpg



slikava e ovde golema vo vesnik e mala a samo zaradi toa go kupiv vesnikot....vo race balonot i sojlata AB+ :running wild:
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 38
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by aurelija pet oľu 13, 2009 12:43 am

Da li je bilo nesto o Aleksandru u srbijanskim medijima?

aurelija

Female
Broj postova : 155
Location : Bijeljina, Republika Srpska
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka pet oľu 13, 2009 12:44 am

aurelija je napisao/la:Da li je bilo nesto o Aleksandru u srbijanskim medijima?
Za zal pomalku ima prilozi za Aleksandar vo srpskite mediumi ... barem jas ne sum videla i procitala nisto :sorry:
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pet oľu 13, 2009 4:01 pm

svet, 13.03.2009

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 1009
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gea pet oľu 13, 2009 4:08 pm

Može li netko prevesti tekst jer se jako slabo vidi, hvala.
Gea
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 53
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by anata pet oľu 13, 2009 9:08 pm

Kaj nas stiga vesnikot duri utre ako mozam ke go stavam
anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 8 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 40. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.