Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

+68
Mila03
Ana va
aazar
даша
malena
darcy
lepotica
Anchika95
mk_snajka
stf385
**Dadi**
bikica
dea
enisa
Zana 200
lucky
arena
Marija5554
sanja444
maja5
Marina
ANA
makisoul
klimt
hipnotic
Liliput
Viktoria
niveaaa
Gea
aurelija
lelakostova
SoleSrbija
Daniela
caci*alex
Maki
Happy
Sanjchi
ica
Зорана
aleksandra
alex_fan
mina_8377
shiny
Tajna
Videna
dederaj
sibilla
beltina
Darija
mace
Rossa
Zora
anata
emili_ja
Lu_Lu13
Sophie
**Reneesme**
Keti
Go Ka
exi
Anuska
MayaOk
Galence
jasmina k
goca-ge
Zoka
сонце
jasna
72 posters

Stranica 24 / 40. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Tajna čet tra 23, 2009 9:34 am

Ne sumnjam da ćete to odraditi onako kako on zaslužuje! :hearts kiss:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge čet tra 23, 2009 9:45 am

Tajna, neplasi se on guzve, sto vas je vise to je bolje. A prilika se ne propusta.

Sole, ovaj kmentar mi se jako dopada :agree:
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by dea čet tra 23, 2009 4:15 pm

Tajna je napisao/la:Ne sumnjam da ćete to odraditi onako kako on zaslužuje! :hearts kiss:
:heart float: :thanx flower: 😕
dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by ?????? pet tra 24, 2009 10:19 am

Ne mozam da se nacudam kolku malku e ALEKS zastapen vo makedonskite mediumi po nastapot vo Sava centar.Denaska citam vo IDIVIDI samo imeto mu se spomnuva za drugite mnogu poveke.Vo ekxluzive ni zbor.Dali treba nekoja akcija da prezememe?Cekam komentar .

??????
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pet tra 24, 2009 10:47 am

Cekam da vidam vo denesniot Svet sto ke ima ali kolku zabelezuvam sekade e samo izvestuvanje deka vo SC imalo koncert. Se nadevam drugata nedela poveke. No ne e loso da se intervenira.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Marija5554 pet tra 24, 2009 12:24 pm

Vo denesniot broj na Svet nema nisto ama bas nisto za Aleksandar
:gaaah:

Marija5554

Female
Libra Broj postova : 66
Age : 48
Location : Makedonija
Registration date : 05.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by ?????? pet tra 24, 2009 12:37 pm

morame da reagirame zasto mediumite ocigledno ne se nakloneti ili se nesto ljuti.ili e vo prasanje bolna ljubomora .neznam.Sto predlagate?

??????
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gea pet tra 24, 2009 3:28 pm

Ovaj zadnji komentar je moj:

Kad god se spomene Aleksandar nastaje kavga i to je jako dobro. Znači da dečko nikoga ne ostavlja ravnodušnim: ili ga vole ili mrze. I za vrijeme OT se produkcija igrala sa njegovim obožavateljima. Prvo ga nikako nisu prikazivali u dnevnim emisijama kao da ne postoji a kasnije su ubacivali klipove s njim na youtube koji su bilježili najveću gledanost. Znaju oni kako to funkcionira. Ne napišu ni slovo o njemu u tekstu a komentari su samo o njemu... To znači da je ostavio utisak na koncertu. Dokle god je tako ne treba brinuti za njegovu budućnost...

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=63344&sectionId=41
Gea
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 53
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka pet tra 24, 2009 3:29 pm

GGGGG je napisao/la:morame da reagirame zasto mediumite ocigledno ne se nakloneti ili se nesto ljuti.ili e vo prasanje bolna ljubomora .neznam.Sto predlagate?


e bash toa e golema ljubomora ajde koj ima email od nekoi vesnici neka napishe jas sega ke baram od net :banghead:
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 37
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pet tra 24, 2009 3:35 pm

Gea, mislim da si apsolutno u pravu. "Za dobrim konjem prasina se dize". Ucinili su sve da njega obeshrabre, da ga publika zaboravi, ali, neuspeva im. Posle ovog koncerta ja sam sigurna da ga nista nemoze zaustaviti.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Marija5554 pet tra 24, 2009 3:38 pm

Eve vi od Svet:
Glaven e-mail na osnovac i izdavac Color Univerzal od Belgrad:
svetbeograd@svet.co.yu
Direktor na Svet: dule.micic@colormedia.com.mk
Glaven i odgovoren urednik:
aleksandar.nakov@colormedia.com.mk

Marija5554

Female
Libra Broj postova : 66
Age : 48
Location : Makedonija
Registration date : 05.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Darija pet tra 24, 2009 6:06 pm

Antigona je napisao/la:Srpski "Blic Puls" o koncertu studenata OT

ZVEZDE NEDELJE

Ako ste se uželeli "Gala večeri" "Operacije trijumf", nadamo se da vam je sada lakše. Opet na okupu i to u Centru "Sava", sada već bivši studenti akademije i to dva dana zaredom.
Možda bismo ova dva koncerta, kojima su zaista zaslužili da budu zvezde nedelje, mogli da nazovemo njihovim diplomskim radom. I eto, mi mislimo da su diplomirali. A ocena?! Pa zar je to kod studenata i dalje bitno?!
Spremali su se vredno. Svakodnevno su, od kada su napustili akademiju, vežbali na Košutnjaku. Mi smo ih i slikali na jednoj od proba ne bismo li vas uverili da su se stvarno potrudili. Dva dana pred koncert rekli su nam u šali: "Ma, mi smo ovde više nego kod kuće."
A i bilo je razloga da budu vishe u prostorijama Emotiona gde su imali probe, nego kod kuce. U suprotnom pesme koje ste premijerno culi, ne bi ni postojale.
Ipak, najvise su se izdvojili clanovi OT benda i to: Nikola Saric, Nikola Paunovic, Vukasin Brajic i Djordje Gogov. Oni su cak snimili i spot za svoju novu pesmu Strpi se jos malo. Kad bi gledali pojedinacno, njihov diplomski je za cistu desetku. Zasluzili su sve pohvale, uostalom, kao i ostali studenti.
A kao i u svakoj skoli, bilo je i kampanjaca, nije da nije. Ali, na kraju su uspeli da se izvuku. Sve u svemu, diplomirali su! Bravo!

:running wild: Hvala Antigona. Ja sam kupila zbog toga plic buls i evo scanova

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Ctblic


http://www.blicpuls.com/

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 C3194b33602025 Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 68cd1633602026

i naravno zumiran samo Aleks


Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Ad701c33602029

Kliknite na ove tri foto da biste ih uvećali :)
Darija
Darija
ANĐEO FORUMA
ANĐEO FORUMA

Female
Broj postova : 413
Location : Srbija
Registration date : 17.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by сонце sub tra 25, 2009 8:58 am

Ovo sto se medijima dogadja, meni je bas cudno. Nisam pristalica teorije zagovora, ali posle ovog se ipak malo cudim. Aleksandar dve veceri za redom, zajedno sa svojim prijateljima puni Sava Centar, prihvacen fenomenalno, pracen svojim obozavaocima, a o tome ni reci??? Hej, Sava centar! Nesto o kome svi sa Balkana mastaju!
сонце
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge sub tra 25, 2009 11:40 am

Sonce, cudno je sto uopste nema komentara nego uopsteno "dobar koncert u Sava centru". Znaci, posto treba da se odrzi jos mnogo koncerta ne sme da se uvrede niciji fanovi. Pa neka je tako.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by shiny sub tra 25, 2009 4:16 pm

Mene me cudi sto i na Exclusive ne kazuvat nisto..
Posle onie prepukuvanjata so Backstage, za Aleksandar na Exclusive nema ni zbor....barem jas ne sum cula :think:
shiny
shiny

Female
Broj postova : 277
Location : Skopje
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Happy sub tra 25, 2009 6:41 pm

Kakvi prepukuvanja?

Happy

Broj postova : 184
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by **Dadi** sub tra 25, 2009 7:12 pm

shiny je napisao/la:Mene me cudi sto i na Exclusive ne kazuvat nisto..
Posle onie prepukuvanjata so Backstage, za Aleksandar na Exclusive nema ni zbor....barem jas ne sum cula :think:
i mene toa me cudi...ocekuvav pred i posle koncertot da kazat nesto vo vrska no nema nisto neznam sto e rab
**Dadi**
**Dadi**

Female
Sagittarius Broj postova : 5
Age : 30
Location : Macedonia/Strumica
Registration date : 25.04.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by anata sub tra 25, 2009 7:24 pm

mene epten mi e cudno za exclusiv sto e rabotata pa tie dosega sekakvi duri i nebitni nastani sledele ne e mozno ni eden reporter da nemat prateno vo Belgrad navistina ne mi e jasno sto e rabotata tolku aktuelna tema a nikoj ne zboruva za nea cudno
anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by shiny sub tra 25, 2009 8:29 pm

Happy je napisao/la:Kakvi prepukuvanja?

pa imase eden vid "vojna" vo periodot pred i posle Skopje Fest...neli ucestvuvase i Vlatko Ilievski na festivalot..
nesakam ni da se potsetuvam na toa... :gaaah:
shiny
shiny

Female
Broj postova : 277
Location : Skopje
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by сонце sub tra 25, 2009 8:32 pm

Red e da se krene vo akcija. Ovaa situacija ne mi se dopagja. A bidejki Aleksandrovki se vekje dokazan brend, mislam deka ova e sitnica za nas. Treba da se bombardiraat so mailovi i poraki mmm, vesnicite, i sekako televiziite i radijata.
сонце
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by ?????? sub tra 25, 2009 9:55 pm

Jas isprativ po emeil na urednicite vo vreme dnevnik dopis odgovor nemam.Cekam da vidam dali ke ima reakcii vo ponedelnik.Se cudam zasto nema reakcija i od OT.
Vcera i na rabota koga bev imase reakcija na toa.

??????
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by aurelija ned tra 26, 2009 12:21 am

goca-ge je napisao/la:Sonce, cudno je sto uopste nema komentara nego uopsteno "dobar koncert u Sava centru". Znaci, posto treba da se odrzi jos mnogo koncerta ne sme da se uvrede niciji fanovi. Pa neka je tako.

Bar su stavili veliku sliku na dvije stranice.

aurelija

Female
Broj postova : 155
Location : Bijeljina, Republika Srpska
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by hipnotic ned tra 26, 2009 12:49 am

СОНЦЕ je napisao/la:Red e da se krene vo akcija. Ovaa situacija ne mi se dopagja. A bidejki Aleksandrovki se vekje dokazan brend, mislam deka ova e sitnica za nas. Treba da se bombardiraat so mailovi i poraki mmm, vesnicite, i sekako televiziite i radijata.

Taka e Sonce vreme e za AKCIJA ! :gaaah:
hipnotic
hipnotic

Female
Broj postova : 88
Location : Sydney
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Keti ned tra 26, 2009 2:17 am

Keti
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Keti ned tra 26, 2009 2:18 am

Белов пееше во "Сава центар"

Миленикот на македонската и на балканската публика Александар Белов и неговите колеги, студентите од академијата "Операција Триумф", одржаа концерти во "Сава центар" во Белград.
Замислата на организаторот беше да им подготви вистински спектакл на гостите преку двата концерта, како што беа гала-вечерите на шоуто "Операција Триумф", на кои студентите ги испеаја најголемите музички хитови, дополнети со интересна сценска кореографија.
Александар Белов ќе биде еден од студентите кои ќе се најдат на новото компилативно цеде, кое веќе се снима во продукција на Сити мјузик и Мелоди мјузик и наскоро ќе се најде во продажба.
Белов и Ана Бебиќ ќе бидат гости на еден детски фестивал, кој ќе се одржи на 1 мај, во Хрватска, а дел од неговите ангажмани периодов ќе бидат сконцентрирани на настапите во Србија и во Црна Гора.
Keti
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 24 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 24 / 40. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.