Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

+68
Mila03
Ana va
aazar
даша
malena
darcy
lepotica
Anchika95
mk_snajka
stf385
**Dadi**
bikica
dea
enisa
Zana 200
lucky
arena
Marija5554
sanja444
maja5
Marina
ANA
makisoul
klimt
hipnotic
Liliput
Viktoria
niveaaa
Gea
aurelija
lelakostova
SoleSrbija
Daniela
caci*alex
Maki
Happy
Sanjchi
ica
Зорана
aleksandra
alex_fan
mina_8377
shiny
Tajna
Videna
dederaj
sibilla
beltina
Darija
mace
Rossa
Zora
anata
emili_ja
Lu_Lu13
Sophie
**Reneesme**
Keti
Go Ka
exi
Anuska
MayaOk
Galence
jasmina k
goca-ge
Zoka
сонце
jasna
72 posters

Stranica 29 / 40. Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next

Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka uto svi 05, 2009 2:00 am

Aleksandar Belov peese na dozdot!!

Deneska (vtornik, 5 maj) Aleksandar Belov prestojuva vo Belgrad, kade denovive treba da snimi demo za nova pesna. Popularniot pejac na 19-ti i 20-ti april bese del od belgradskite koncerti na studentite od Akademijata OT.

Na koncertite na OT vo Sava Centar prvo ja peev Tamara, a drugite nastapi mi bea vo duet: Cija si so Nina, Jos ti se nadam so Milica, Ima neka tajna veza i Tako ti je mala moja so Adnan, a najinteresno bese koga, zaedno so Djole ja izveduvavme Zastani, solzi izbrisi vo rok- verzija! Na krajot na koncertot site studenti ja ispeavme himnata na OT… - veli Aleksandar za MMM, i dopolnuva…
Iako veke imavme nastapuvano vo SC, kako gosti na Goran Karan, ovie dva koncerta bea nesto posebno, mnogu znacajno za mene. Sava Centar bese prepoln dvete veceri… Gi doziveav kako eden vid oficijalen zaednicki pocetok na nasite muzicki karieri.

Inaku, na site posetiteli im bese deleno CD-to kako podarok. Na nego se nekolku pesni koi studentite na OT gi snimile vo ovie dva meseca. Interesno e sto Zastani, solzi izbrisi e so nov aranzman na Marko Kon(evroviziskiot pretstavnik na Srbija) I Kobac.

Vo posledniov period imavme nastapi vo Srbija i Crna Gora, a na 1 Maj bev gostin na festivalot za deca Prvu pljesak Makarske rivijere ( Vo Makarska, Hrvatska). Ubavo pocna festivalot, nastapuvaa deca, no po eden cas imase silen dozd i golemo nevreme, pa manifestacijata se prekina bidejki se odrzuvase na otvorena scena – otkriva Belov za MMM, i dodava:

Jas sakav da i se oddolzam na publikata koja me preceka vo ogromen broj, pa, iako dozdot ne prestana, se kaciv na eden karpest del (od improvizirana scena) i peev so publikata. Site super se zabavuvavme...
Potoa, bev nakuso i vo Zagreb, kade sto me prepoznavaa na ulica, pa imase vistinski foto-sesii :-)))

Foto galerijata od nastapot na Aleksandar na koncertite vo Belgrad e veke na MMM. Blagodarnost na Milanka Rasik za otstapenite fotografii!!
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by beltina uto svi 05, 2009 2:07 am

Aleksandar Belov pevao na kishi

Danas (utorak, 5 maj) Aleksandar Belov prestoji u Beogradu, gde ovih dana treba da snimi demo za svoju novu pesmu. Popularni pevac 19-tog i 20-tog maja bio je deo beogradskih koncerata studenta Akademije Operacija Trijumf....
Na koncertima Operacije Trijumf u Sava Centru prvo sam pevao Tamaru, druge nastupe su mi bili u duetu: Cija si sa Ninom, Josh ti se nadam sa Milicom, Ima neka tajna veza i Tako ti je mala moja sa Adnanom, a najinteresantnije je bilo kada smo zajedno sa Dzoletom izveli Zastani solzi izbrishi u rok verziji! Na kraju koncerta svi studenti smo pevali himnu OT-a..... – kaze Aleksandar za MMM, i dodaje....

Iako smo vec imali nastup u sava Centru, kao gosti Gorana Karana, ova dva koncerta su bili neshto posebno, mnogo znacajno za mene. Sava Centar je bio prepun obe veceri.... Doziveo sam to kao jedan zajednicki oficijalni pocetak nashe muzicke karijere.

Inace, svim posetiocima je bio deljen CD kao poklon. Na CD-u su nekoliko pesama koje su studenti OT-a snimili u ova dva meseca. Interesantno je sto Zastani, solzi izbrishi je u sasvim novom aranzmanu Marko Kona (evroviziski pretstavnik Srbije) i Kobca.

U zadnjem periodu imali smo nastupe u Srbiji i Crnoj Gori, a prvog Maja bio sam gost detskog festivala Prvi pljesak Makarske riviere (u Makarskoj, Hrvatska). Lepo je poceo festival, nastupala deca, ali posle jedan sat nastupa pocela jaka kisha, pa se manifestacija prekinula jer se odrzavala na otvorenu scenu - otkriva Belov za MMM, i dodaje:

Kako bi se oduzio publici koja me je precekala u velikom broju, kako je kisha prestala, popeo sam se na jedan karpasti deo (od improvizirane scene) i zapevao sa publikom, Svi smo se super zabavljali....
Kasnije sam nakratko bio u Zagrebu, gde su me prepoznavali na ulici, i bilo je pravih fotosesija :-)))

Foto-galerija od nastupa Aleksandra na korcertima u Beogradu e vec na MMM. Veliko hvala Milanki Rasic na otstupljenim fotografijama!

http://mmm.com.mk/?ItemID=6C0DB8190878724396D14D69BBA87870


Edit: Hahaha Aurelija neznam sta mi bi


Zadnja promjena: beltina; uto svi 05, 2009 5:11 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
beltina
beltina

Female
Leo Broj postova : 652
Age : 52
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Videna uto svi 05, 2009 2:09 am

Beltina iskreno se izraduvav na ova intervju zanes zosto.
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Rossa uto svi 05, 2009 9:56 am

Vcera na A1 exclusive informiraa za koncertite vo SC i me iznenadi toa sto Aleksandar recisi ne bese spomnat :((
Rossa
Rossa

Female
Aquarius Broj postova : 234
Age : 50
Location : ALEXLAND
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by lucky uto svi 05, 2009 10:10 am

E bas utrovo im pisav na A1 exclusive - jasno e deka tolku im stiga pa prevzemale video zapis od nekoja srpska televizija, jasno e deka se kako star voz i docnat samo 2 nedeli, ama nikako ne mi e jasno da se tolku neprofesionalni i nekonzistentni, koga 3 meseci redovno (raka na srce) informiraa za Aleksandar i OT. Ke si obelea obraz barem da spomnea deka i nasiot kandidat bil del od tie koncerti - kako da bese samo koncert na OT Bend?????? Bog da cuva ....
lucky
lucky

Broj postova : 126
Location : Skopje
Registration date : 30.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Keti uto svi 05, 2009 11:07 am

Lina ne deka ne bese spomnat, tuku voopsto ne bese spomnat , kako da ne postoese vo OT, na koncertot, ili kako voopsto ne ne e makedonec, ili kako da ne bea oni taa TV koja postojano go pratese, sramota golema.
Keti
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by beltina uto svi 05, 2009 11:22 am

Jasna :come here: zajedno smo jaci
:little angel: :heart float:
beltina
beltina

Female
Leo Broj postova : 652
Age : 52
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Happy uto svi 05, 2009 12:43 pm



Zadnja promjena: Happy; uto svi 05, 2009 2:32 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Happy

Broj postova : 184
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Keti uto svi 05, 2009 1:23 pm

Happy, ja ne mogu da otvorim ovaj link , dali je u dnevnom vesniku "Vreme" ili je to nesto sasvim drugo
Keti
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Galence uto svi 05, 2009 1:30 pm

I jas isto nemozam da go otvoram linkot :sorry: :sorry: :sorry:
Galence
Galence

Female
Leo Broj postova : 1790
Age : 45
Location : /
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by darcy uto svi 05, 2009 2:31 pm


darcy

Female
Pisces Broj postova : 8
Age : 49
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka uto svi 05, 2009 2:36 pm


eve go tekstot od linkot:

МИЛЕНИКОТ ОД „ОТ“ ВО ХРВАТСКА
Александар Белов на детски фестивал


Александар Белов, македонскиот претставник што се избори да стигне до финалето на музичкото шоу „Операција триумф“, на први мај заедно со Ана Бебиќ, која исто така беше дел од шоуто, ќе биде гостин на еден детски фестивал во Хрватска. Ова е најновиот од постојаните ангажмани на Белов, кој во последниот период имаше повеќе настапи во Србија и во Црна Гора. Деновиве тој престојува во Белград, каде што, заедно со останатите студенти од академијата „Операција триумф“, се подготвува за концертите закажани за 19 и за 20 април во „Сава центар“. Според замислата на организаторот, се подготвува вистински спектакл, какви што беа гала-вечерите во шоуто „Операција триумф“. Ќе се пеат големи хитови, а се најавуваат и повеќе кореографии. Освен тоа, се подготвува и компилативното цеде во кое ќе учествуваат повеќе пејачи од „ОТ“, меѓу кои, секако, ќе биде и Александар. Албумот ќе биде во продукција на „Сити рекордс“ и на „Мелоди мјузик“ и наскоро ќе се најде во продажба. Што се однесува до синглот на Александар, се уште не е решено со кој автор ќе соработува, иако се во игра неколку познати авторски имиња и од Македонија и од Србија.
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 37
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gost uto svi 05, 2009 4:27 pm

Ova go najdov na youtube.
Kratok prilog za Aleksandar vo emisijata Milica na kvadrat na tv. Avala
https://www.youtube.com/watch?v=Mk2GDODZEZ4

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by aurelija uto svi 05, 2009 4:55 pm

beltina je napisao/la:Aleksandar Belov pevao na kishi

Danas (utorak, 5 maj) Aleksandar Belov prestoji u Beogradu, gde ovih dana treba da snimi demo za svoju novu pesmu. Popularni pevac 19-tog i 20-tog maja bio je deo beogradskih koncerata studenta Akademije Operacija Trijumf....
Na koncertima Operacije Trijumf u Sava Centru prvo sam pevao Tamaru, druge nastupe su mi bili u duetu: Cija si sa Ninom, Josh ti se nadam sa Milicom, Ima neka tajna veza i Tako ti je mala moja sa Adnanom, a najinteresantnije je bilo kada smo zajedno sa Dzoletom izveli Zastani solzi izbrishi u rok verziji! Na kraju koncerta svi studenti smo pevali himnu OT-a..... – kaze Aleksandar za MMM, i dodaje....

Iako smo vec imali nastup u sava Centru, kao gosti Gorana Karana, ova dva koncerta su bili neshto posebno, mnogo znacajno za mene. Sava Centar je bio prepun obe veceri.... Doziveo sam to kao jedan zajednicki oficijalni pocetak nashe muzicke karijere.

Inace, svim posetiocima je bio deljen CD kao poklon. Na CD-u su nekoliko pesama koje su studenti OT-a snimili u ova dva meseca. Interesantno je sto Zastani, solzi izbrishi je u sasvim novom aranzmanu Marko Kona (evroviziski pretstavnik Srbije) i Kobca.

U zadnjem periodu imali smo nastupe u Srbiji i Crnoj Gori, a prvog Maja bio sam gost detskog festivala Prvi pljusak Makarske riviere (u Makarskoj, Hrvatska). Lepo je poceo festival, nastupala deca, ali posle jedan sat nastupa pocela jaka kisha, pa se manifestacija prekinula jer se odrzavala na otvorenu scenu - otkriva Belov za MMM, i dodaje:

Kako bi se oduzio publici koja me je precekala u velikom broju, kako je kisha prestala, popeo sam se na jedan karpasti deo (od improvizirane scene) i zapevao sa publikom, Svi smo se super zabavljali....
Kasnije sam nakratko bio u Zagrebu, gde su me prepoznavali na ulici, i bilo je pravih fotosesija :-)))

Foto-galerija od nastupa Aleksandra na korcertima u Beogradu e vec na MMM. Veliko hvala Milanki Rasic na otstupljenim fotografijama!

http://mmm.com.mk/?ItemID=6C0DB8190878724396D14D69BBA87870

Da li je bila manifestacija Prvi pljesak ili Prvi pljusak :lol 021:

aurelija

Female
Broj postova : 155
Location : Bijeljina, Republika Srpska
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by SoleSrbija uto svi 05, 2009 5:42 pm

Postovani Vojislave,

Neizmerno mi je zao sto sam to propustila, ali, slozicete se sa mnom, 1. maj bas I nije najsrecniji termin za televizijski program. U svakom slucaju, veoma sam Vam zahvalna sto ste bar nekim gledaocima pruzili priliku da gledaju Aleksandra I u Srbiji.

Srdacan pozdrav,

Sofija,

Ogromni fan Aleksandra Belova




--------------------------------------------------------------------------------

From: Vojislav Novakovic [mailto@tv-avala.com]
Sent: Tuesday, May 05, 2009 9:35 AM
To: Sofija
Subject: RE: [SPAM] - Aleksandar Belov u emisiju - Found word(s) UCE in the Text body



Draga Sofija,



Intervju sa Aleksandrom Belovom emitovan je u petak 01.05. Hvala Vam što gledate našu emisiju.



Srdačan pozdrav,

Vojislav Novakovic,

Urednik emisije

“Milica²”




--------------------------------------------------------------------------------

From: Sofija [mailto@gmail.com]
Sent: Monday, May 04, 2009 1:20 PM
To: Milica2 Emisija
Subject: [SPAM] - Aleksandar Belov u emisiju - Found word(s) UCE in the Text body



Drage Milice,

Molim vas da pozovete u emisiju I najzanimljivijeg ucesnika OT, Aleksandra Belova.

Unapred zahvalna,

Sofija, veliki Aleksandrov fan


Dakle, ja sam totalno neobavestena! :crazy: Da li je neka od vas znala za ovo gostovanje?


Zadnja promjena: SoleSrbija; sri svi 06, 2009 1:55 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
SoleSrbija
SoleSrbija

Female
Gemini Broj postova : 1406
Age : 49
Location : ALEXLAND
Registration date : 25.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gost uto svi 05, 2009 7:01 pm

@Sole
Ni ja nisam znala. Slucajno sam nasla ovaj prilog o Aleksandru na youtube i zato sam ga postavila, ali uopste nisam znala za ovo Aleksovo gostovanje :sorry:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Keti uto svi 05, 2009 8:35 pm

Kolku i da sakam da iskuliram i da ne se nerviram, ne mozam da ostanam ramnodusna na komentarite na mmm :sorry: :sorry:
proud
Keti
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Videna uto svi 05, 2009 10:24 pm

Ne vredi nerviranje tuku na sekoj prostacki komentar replika.
Se taka dodeka ne naucat kako se pisuva.
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by shiny sri svi 06, 2009 12:45 am

shiny
shiny

Female
Broj postova : 277
Location : Skopje
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by lepotica sri svi 06, 2009 1:34 am

Evo sada u Ami G sou (to je najpopularnija emisija zabavnog karaktera u Srbiji) voditelj je najavio neke pevaljke i osobu koju su gledaoci sami trazili - Milana Tarota. Koga ne mrzi,moze da posalje mail na ami.g.show@rtvpink.com.
Ja cu poslati, a zamolicu jos neke osobe da ucine isto. Mislim da treba dosta mailova da mu pristigne da bi nam izasao u susret.
Ja sam primer osobe koja ne gleda tv,ali Ami G sou ponekad pogledam. Tako,malopre sam videla ko je Tanja Savic (znala sam da postoji),i cula kako peva,i dopala mi se,slatka mala cigancica koja lepo peva. Mozda neko na isti nacin upozna Aleksandra i dopadne mu se.

Sad sam videla da vi imate ovaj link ,ali nema veze,mozemo navaliti sa mailovima. Dobro,ne moramo svi odjednom da navalimo,ali da mu npr svakog dana stigne po 20-ak mailova. Jel moze to nekako da se organizuje?

lepotica

Broj postova : 32
Location : Srbija
Registration date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by SoleSrbija sri svi 06, 2009 1:52 am

Lepotice, pa naravno :OK:
SoleSrbija
SoleSrbija

Female
Gemini Broj postova : 1406
Age : 49
Location : ALEXLAND
Registration date : 25.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge sri svi 06, 2009 2:21 am

Evo priloga sa mmm.com.mk

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 MMM-06-05-2009-m

Zaslugom Hrvatsek podruznice AB+
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Viktoria sri svi 06, 2009 3:33 pm

Zar to nije ista fotografija nasih cura iz Makarske? 😕
Imaju li prava da je koriste ovi iz MMM?
Mada ovo ipak ide u prilog Aleksandru. Ovaj sajt makedonske muzicke mreze je mnogo posecivan.
Viktoria
Viktoria

Broj postova : 71
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by beltina sri svi 06, 2009 4:01 pm

Viktoria, te su fotke MMM dobile excluzivno sa ovog foruma :)
beltina
beltina

Female
Leo Broj postova : 652
Age : 52
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zora sri svi 06, 2009 5:01 pm

ДЕМОВЕРЗИЈА
Белов во Белград ја снима новата песна

Александар Белов, македонскиот претставник на „Операција триумф“, кој стигна до финалето на музичкото шоу, деновиве престојува во Белград, каде што ќе ја сними демоверзијата за својата нова песна. Инаку, младиот пејач на 19 и на 20 април беше дел од белградските концерти на студентите од академијата „Операција триумф“, кога на посетителите им беше делено цеде како подарок. На него се неколку песни, кои студентите на „ОТ“ ги снимиле во текот на последните два месеца. Неодамна Белов гостуваше и во Црна Гора и во Хрватска.

Време, број 1663, 06.05.2009

http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=1695&ArticleID=113150Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 145l


Zadnja promjena: Zora; pet svi 08, 2009 10:51 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Zora
Zora

Female
Broj postova : 209
Location : Skopje-Mkd
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 29 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 29 / 40. Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.