Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

+68
Mila03
Ana va
aazar
даша
malena
darcy
lepotica
Anchika95
mk_snajka
stf385
**Dadi**
bikica
dea
enisa
Zana 200
lucky
arena
Marija5554
sanja444
maja5
Marina
ANA
makisoul
klimt
hipnotic
Liliput
Viktoria
niveaaa
Gea
aurelija
lelakostova
SoleSrbija
Daniela
caci*alex
Maki
Happy
Sanjchi
ica
Зорана
aleksandra
alex_fan
mina_8377
shiny
Tajna
Videna
dederaj
sibilla
beltina
Darija
mace
Rossa
Zora
anata
emili_ja
Lu_Lu13
Sophie
**Reneesme**
Keti
Go Ka
exi
Anuska
MayaOk
Galence
jasmina k
goca-ge
Zoka
сонце
jasna
72 posters

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka sub vel 21, 2009 3:46 pm

denes alex ke bide uste po super od vcera luge veke se opusti skrsi led
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 37
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by jasmina k sub vel 21, 2009 3:52 pm

jasna je napisao/la:Ne bih ja ništa rekla da Kaliopi stvarno ima dobru pjesmu. Ali meni je ta pjesma živi užas! Napravljena tako da bi se Kaliopi mogla prekenjavati (pardon) sa svojim glasom. I ništa više.
Puno gora pjesma od Aleksove, a s njegovom baš i nismo zadovoljni.

da ,ta pesma je stvarno uzas,a i njih dvoje izgledaju uzasno na sceni. jednom recju-horor!

jasmina k

Female
Leo Broj postova : 543
Age : 38
Location : Srbija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by jasna sub vel 21, 2009 4:12 pm

Zoka je napisao/la:denes alex ke bide uste po super od vcera luge veke se opusti skrsi led

Vidjet ćemo. Nadam se da će se rješiti te proklete treme i jednostavno.. rasturiti sve, kao nekada na prvim galama! thumb
jasna
jasna
Admin
Admin

Female
Broj postova : 2751
Location : haven
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by **Reneesme** sub vel 21, 2009 8:14 pm

Ma jasna rasturit ce on .....
Kao i na galama samo da se on opusti i izbriše tu temuu..
I sve ce biti odlicno :)
**Reneesme**
**Reneesme**

Female
Pisces Broj postova : 533
Age : 30
Location : Hrvatska - Sisak
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Lu_Lu13 sub vel 21, 2009 8:17 pm

**Reneesme** je napisao/la:Ma jasna rasturit ce on .....
Kao i na galama samo da se on opusti i izbriše tu temuu..
I sve ce biti odlicno :)
Ma normalno...Pokazat će on šta sve može...:)
Lu_Lu13
Lu_Lu13

Female
Virgo Broj postova : 163
Age : 28
Location : Hrvatska, Sisak
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by emili_ja sub vel 21, 2009 8:22 pm

Ima nesto sto ga koci,mora se resiti toga pod hitno.Znamo mi kakoon zvuci kada nije pod pritiskom :toptop:
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka ned vel 22, 2009 8:18 am

i sega znaci dojde na moje....Alex bese cool denes bombona...opusten do daska....casual :little angel:
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 37
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gost ned vel 22, 2009 12:49 pm

Lepo si rekla... Kao bombona... njam njam :) hehe.... :oops: :oops: :oops:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by сонце ned vel 22, 2009 6:12 pm

U najnovijem izdanju casopisa "Svet" u rubrici Party time povodom euroviziske zurke u Hard Rocku pise: "Na udaru fotografskog objektiva i bliceva koji su stalno blestali, bili su svi pevaci, ali najvise Kaliopi i Belov. Mlad i nadezan negotincanin se moze pohvaliti da je sakupio najvise telefonskih brojeva od devojcica koje su ga stalno opsedale. Kao pravi dzentlmen, Aleksandar se samo smesio i u dzepu svog sakoa je vesto sakrivao mirisljive papirice sa brojevima. Ne zna se kad ce mu zatrebati".

Tekst je prosledjen fotografijom Aleksandra i Andijane, ona sedi u njegovom krilu, drze se za ruke i pise: Andrijace mila, sta mislis koliko bi devojaka sada zelelo da bude na tvom mestu? Belov je malo samozaljubljen.
сонце
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by jasmina k ned vel 22, 2009 6:32 pm

pa ta profesorka nije normalna! ijuju,pa jos sela u krilo,al je opasna! ali ,ja mislim da joj od te rabote nista nema!

jasmina k

Female
Leo Broj postova : 543
Age : 38
Location : Srbija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka ned vel 22, 2009 6:40 pm

aleksandrica voli belova je napisao/la:Lepo si rekla... Kao bombona... njam njam :) hehe.... :oops: :oops: :oops:



❤
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 37
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Galence ned vel 22, 2009 7:32 pm

jasmina k je napisao/la:pa ta profesorka nije normalna! ijuju,pa jos sela u krilo,al je opasna! ali ,ja mislim da joj od te rabote nista nema!
pa ona je LUDZAKINJA :lol 021: :lol 021: :lol 021: se napalila malku videla mlado meso :lol 3: :lol 3: :lol 3:
Galence
Galence

Female
Leo Broj postova : 1790
Age : 45
Location : /
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Zoka pon vel 23, 2009 8:56 am

Galence je napisao/la:
jasmina k je napisao/la:pa ta profesorka nije normalna! ijuju,pa jos sela u krilo,al je opasna! ali ,ja mislim da joj od te rabote nista nema!
pa ona je LUDZAKINJA :lol 021: :lol 021: :lol 021: se napalila malku videla mlado meso :lol 3: :lol 3: :lol 3:


pa koga si moze neka si sedi bre 🔫
Zoka
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 37
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon vel 23, 2009 12:44 pm

30.10.2008
Da se potsetimo

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 0

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 2
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon vel 23, 2009 1:46 pm

Vest, 20.02.2009

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 00

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 000

E pa zna da se slika, fotogenican je i voli ga kamera.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by jasmina k pon vel 23, 2009 1:49 pm

pa,ne sedi mu u krilima!?

jasmina k

Female
Leo Broj postova : 543
Age : 38
Location : Srbija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon vel 23, 2009 3:41 pm

Dnevnik, 23.02.2009

Izjava na Aleksandar po festivalot

Александар Белов

- Публиката и жирито го кажаа својот збор. Наши претставници ќе бидат „Некст тајм“. Од срце им посакувам среќа и голем успех на оваа манифестација.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge pon vel 23, 2009 3:47 pm

Vreme, 23.02.2009 - izvadok od tekst

... По нив на листата беа и Влатко Илиевски, Андријана Јаневска, Александар Белов... Публиката најпозитивно реагираше на „Сленг“, „Рок агресори“,Александар Белов, „Некст тајм“, Влатко Илиевски,Влатко Лозановски и на Даниел. ....
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by anata pon vel 23, 2009 5:41 pm

goca-ge je napisao/la:Dnevnik, 23.02.2009

Izjava na Aleksandar po festivalot

Александар Белов

- Публиката и жирито го кажаа својот збор. Наши претставници ќе бидат „Некст тајм“. Од срце им посакувам среќа и голем успех на оваа манифестација.
Isto taka pisuva: ,,Cestitki do pobednicite samo od Belov i Nokaut'' Samo tie licno im ja cestitale pobedata na Next time
anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gost pon vel 23, 2009 5:58 pm

Utrinski Vesnik 23-02-2009.

......Националниот „Евросонг“, традиционално проследен со скандали, годинава беше контрадикторен. Имено, за бендот „Некст тајм“ веќе извесно време се шушкаше дека ќе победи, а „невидливата“ борба беше меѓу Калиопи и Наум и Александар Белов. Токму затоа овој фестивал се' повеќе поприма спортски карактеристики на кои навивачките табори гласно го искажуваат своето мислење. Така, најмногу реакции доби жирито, особено кога гласаше за песната „Рум - дум - дум“.....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by emili_ja pon vel 23, 2009 6:43 pm

Александар Белов ви ја подарува евровизиската Застани, солзи избриши...

Миленик на македонската и балканската публика, младиот Александар Белов, инаку морален победник во шоуто Операција Тријумф, на сите свои фанови од се срце им ја подарува темата Застани, солзи избриши... (на авторот Григор Копров), со која викендов настапи на националниот Евросонг. Застани... ќе ја најдете во секцијата за free download!

Да потсетиме, на финалната вечер на Скопје 2009 Белов го освои осмото место, а неговата песна е веќе хит во македонскиот етер.

Во телефонскиот разговор, Александар не информираше дека оваа сабота (28-ми февруари), ќе настапи на голем хуманитарен концерт Помогни и ти (кој ќе се одржи во салата Борис Трајковски), заедно со најголемите ѕвезди од домашната музичка сцена.

Освен тоа, Александар постојано е на релација Скопје – Белград, каде работи на компилативното CD, заедно со останатите студенти од Операција Тријумф. Планирано е сите заедно, веднаш по Беовизија, да тргнат на голема турнеја...

МММ му се заблагодарува на Александар Белов што експресно ја отстапи неговата песна Застани, солзи избриши..., за бесплатно симнување.



http://www.mmm.com.mk/?ItemID=28578E6D12B73148BC3FE55C796F6806
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by anata pon vel 23, 2009 9:36 pm

emili je napisao/la:Александар Белов ви ја подарува евровизиската Застани, солзи избриши...

Миленик на македонската и балканската публика, младиот Александар Белов, инаку морален победник во шоуто Операција Тријумф, на сите свои фанови од се срце им ја подарува темата Застани, солзи избриши... (на авторот Григор Копров), со која викендов настапи на националниот Евросонг. Застани... ќе ја најдете во секцијата за free download!

Да потсетиме, на финалната вечер на Скопје 2009 Белов го освои осмото место, а неговата песна е веќе хит во македонскиот етер.

Во телефонскиот разговор, Александар не информираше дека оваа сабота (28-ми февруари), ќе настапи на голем хуманитарен концерт Помогни и ти (кој ќе се одржи во салата Борис Трајковски), заедно со најголемите ѕвезди од домашната музичка сцена.

Освен тоа, Александар постојано е на релација Скопје – Белград, каде работи на компилативното CD, заедно со останатите студенти од Операција Тријумф. Планирано е сите заедно, веднаш по Беовизија, да тргнат на голема турнеја...

МММ му се заблагодарува на Александар Белов што експресно ја отстапи неговата песна Застани, солзи избриши..., за бесплатно симнување.



http://www.mmm.com.mk/?ItemID=28578E6D12B73148BC3FE55C796F6806
Od ovaj linkot ja downloadirav pesnata i neznam zosto mnogu mi e poubava otkolku na televizija ko ja slusav mnogu podobro se slusa Aleksandar a mozno toa e poradi kvalitetot na snimkata
anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge uto vel 24, 2009 1:42 am

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 0
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by jasmina k uto vel 24, 2009 2:33 am


jasmina k

Female
Leo Broj postova : 543
Age : 38
Location : Srbija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by emili_ja uto vel 24, 2009 3:42 pm

emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 3 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.