Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Stranica 2 / 40. Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on pon vel 16, 2009 1:48 pm

Vesnikot se izdava vo Srbija, Pancevo. Zdruzenie na Makedonci, najmnogu naseleni od Egeska Makedonija. Mnogu aktivno zdruzenie i golema podrska mu davaa so glasanje na Aleksandar.
avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by сонце on pon vel 16, 2009 1:53 pm

Bravo za niv :kises: .
avatar
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on pon vel 16, 2009 2:11 pm

SVET, 16.01.2009avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on pon vel 16, 2009 2:16 pm

TAA, 21.01.2009

avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on pon vel 16, 2009 2:24 pm

CVET. 6.02.2009

avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by exi on pon vel 16, 2009 6:07 pm

Goco carice :kises:
avatar
exi

Female
Broj postova : 678
Location : skopje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Galence on pon vel 16, 2009 6:13 pm

exluziva dobi pp ili mu prativ na nekoj drug :scratch: :scratch: :scratch:
avatar
Galence

Female
Leo Broj postova : 1790
Age : 40
Location : /
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gost on pon vel 16, 2009 7:00 pm

jooooj extra su clanci.... :) :)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka on pon vel 16, 2009 8:39 pm

Dali e se postaveno ? :)
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on uto vel 17, 2009 12:03 pm

SVET,06.01.2009

avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on uto vel 17, 2009 12:05 pm

VEST, 20.01.2009avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on uto vel 17, 2009 12:07 pm

VREME, 14-15.02.2009

avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Gost on uto vel 17, 2009 12:11 pm

Joj ima predivan osmeh :oops: :oops:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on uto vel 17, 2009 12:52 pm

VEST. 07.02.2009НОВАТА МАКЕДОНСКА ПОП-SВЕЗДА АЛЕКСАНДАР БЕЛОВ
Поради кариерата љубовта ќе почека
Секоја од балканските поп-sвезди на "Операција Триумф" на свој начин ме фасцинираше, но најголем впечаток ми остави заедничкиот настап со Каролина, кога ми се исполни дамнешната желба да пеам со неа

Александар Белов, македонскиот финалист во реалното шоу "Операција Триумф" за кусо време ја освои публиката, која секој понеделник, до неодамна, стискаше палци и гласаше за неговите настапи во Белград. Фаворитот на публиката кој, за жал, не победи на крајот, и одблизу изгледа исто онака како и на телевизија. Едноставен, спонтан, со карактеристична насмевка. Додека разговара, те гледа в очи. Не крие дека му годи популарноста, но и дека се уште не е свесен колку, всушност, е популарен. В недела ќе наполни 22 години, па во дискотеката "Колосеум" му подготвуваат голема роденденска журка. Интервјуто со него го правевме завчера во едно скопско кафуле.
* Вистина ли е дека ќе се селиш во Белград?
- По завршувањето на шоуто, од Неготино се преселив во Скопје. Засега сум тука. А дали ќе се преселам во Белград, тоа зависи од обврските.
* Како дозна за "Операција Триумф"? Што очекуваше откако се пријави?
- За "Операција Триумф" дознав преку телевизиска реклама, се пријавив, но немав целосно јасна слика за какво шоу станува збор. Знаев дека ќе има голема конкуренција, затоа што аудицијата се одржуваше во пет земји. Сфатив дека имам шанса да се промовирам. А што очекував? Си реков, ќе биде супер ако останам две - три недели.* Но ти остана до крај, речиси четири месеци. И додека беше во изолација, ти стануваше многу популарен. Како се носиш со сето тоа?
-По четири месеци изолација, веќе на крајот едвај чекав да излезам од Академијата. Чувството на слобода, сепак, е поубаво. Знаев дека публиката ме поддржува, но не знаев колку многу луѓе ме засакале во текот на шоуто. Малку ми е чудна целата таа популарност, луѓето ме застануваат на улица да се фотографираме, сакаат да се поздрават и да се запознаат со мене. Убаво е сето ова што ми се случува.
* Каков ти беше животот пред "Операција Триумф"? Како ти е сега?
- Јас сум од Неготино. Завршив Средното музичко училиштево Битола. Живеев со и за музиката. Настапував на некои домашни фестивали, како "Канео фест", на тинејџерскиот фестивал "Мега бит" во Битола и летово пеев на "Радискиот фестивал" во Охрид. Но тука немаше некој голем успех. По "Операција Триумф", животот ми се смени за 180 степени и сега се е поинаку. "Операција Триумф" ми даде голема шанса, за кратко време ме запозна милионска публика, што е сон на секој пејач и музичар.
* Имаш ли девојка?
- Немам. Во следниот период кариерата ќе ми биде на прво место, а за љубов има време!
* На 13-те гала-вечери и беше фаворит на публиката. На крајот победи Аднан Бабаиќ. Мислиш ли дека е неправедно, откако многумина коментираа дека тој подобро пее фолк-музика. Ја заслужи ли Аднан победата?
- Многу ми значеше што бев фаворит на публиката 13 недели по ред, но, искрено, сите финалисти имаа шанса за победа. Победи Аднан, затоа што во полуфиналето и финалето доби најмногу гласови. Не би рекол дека е неправедно. Сепак, публиката го имаше последниот збор. Кој и да победеше од петте финалисти, ќе беше во ред.
* Им се налути ли на организаторите по скандалот со хрватската телевизија "Нова", кога твоите гласови отидоа кај Црногорката Нина? Можеби тоа беше намерно?
-Јас бев подготвен дел од гласовите за мене да и ги подарам на Нина во секое време! Се шегувам. Не им се лутам, кој работи тој и греши, и не верувам дека било намерно.
* Со никого не се скара на Академијата, па дури ни со Даниел, кој беше најконфликтната личност.
-Јас сум таков, не се карам со никого, а на секоја провокација одговарам со насмевка..
н. Во кого се вљуби? Во Нина, Ана или во Милица?
- Па во сите три по малку.
* Кој од водителите ти беше најсимпатичен? Николина Пишек знаеше и навредливо да се шегува. Ти пречеше ли тоа?
- Секој од водителите беше посебен на свој начин. Кон мене беа коректни и на сцената и зад неа. За Николина можам да кажам дека е прекрасна личност и, заедно со Милан Калиниќ се мои омилени водители.
* Пееше со sвезди како Борис Новковиќ, Дадо Топиќ, Каролина, Сакис, Марина Перазиќ, Емина Јаховиќ. Кој ти остави впечаток и зошто?
-Пеев со sвезди кои до пред четири месеци ми беа идоли и кои мечтаев да ги запознаам. За време на настапите и на пробите сите беа позитивни, пријателски расположени и многу ми помагаа. Секој од овие познати пејачи на свој начин ме фасцинираше, но најголем впечаток ми остави заедничкиот настап со Каролина, кога ми се исполни дамнешната желба да пеам со неа.
* Мислиш ли дека на жирито, понекогаш, не му беше мило што не може да те седне на клупата за номинација?
- За тоа што немаа шанса да ме номинираат, уште еднаш и благодарам на публиката.
* Малку падна во депресија по песната од Тоше "Тајно моја". Тогаш те фати криза и сакаше да си одиш. Колку ти беше оптоварување тоа што мораше да испееш една од потешките песни на Тоше, а публиката да очекува од тебе да бидеш како него?
-Како што кажа господинот Тончи Хуљиќ, никој не може да биде како Здравко Чолиќ или како Оливер Драгоевиќ ниту, пак, како Тоше. Ќе се трудам да изградам свој препознатлив стил. А што се однесува до изведбата на песната "Тајно моја", на секој пејач може да му се случи грешка. Добро е што мене ми се случи во средина на шоуто, па имав доволно време да се докажам како пејач до крајот.
* По овој настап, Исмета Крвавац, револтирана, те критикуваше. Ти се воздржа од коментар. Мислиш ли дека Исмета претера?
-"Операција Триумф" е шоу, а жирито, кое беше составено од големи професионалци, има свое мислење, па така очекував критика. На секоја гала-вечер сите учесници добиваа и лоши и добри критики, па и јас не бев исклучок.
* Директорот на Академијата и беше наклонет на Ана Бебиќ, Исмета на Аднан, Марина на Даниел, а Тончи на Игор Цукров. Тебе те сакаше публиката. Ти недостигаше ли македонски претставник во жирито?
- Македонија и Црна Гора немаа свои претставници ниту во жирито, а ниту на сцената како водители, па ќе те излажам ако ти кажам дека по малку ми недостигаше тоа... Но публиката, која е најважна, беше со мене.
* Какви се плановите за понатаму?
-Пред се, настапот на националниот Избор за Евровизија, па турнеја со "Операција Триумф", за која не можам уште да прецизирам кога ќе почне, и кон крајот на годината, здравје Боже, прв албум.
* Како течат подготовките за домашниот Избор за песна на Евровизија? Очекуваш ли победа?
-Се подготвувам секојдневно за настапот, тоа ми е приоритет во моментов. Чувствувам дека и должам на македонската публика убав настап. Што се однесува до победата, секој што учествува, се надева на победа. Нека победи најдобрата песна! Јас ќе настапам со песна на Григор Копров "Застани, солзи избриши", за која аранжманот го направи Владимир Дојчиновски. На сцената ќе бидат три танчарки од Белград кои настапуваа на "Операција Триумф" со мене.

Александра Герова - Георгиев
Фото: В. Тануровски
avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on uto vel 17, 2009 12:55 pm

VEST, 29.1.2009

Александар Белов избран за најмомче на годината

Александар Белов, третопласираниот студент во популарното балканско реално шоу "Операција Триумф" е избран за најмомче на годината од читателките на тинејџерскиот магазин "Таа". Белов добил 50 проценти од вкупните гласови на останатите девет номинирани кандидати, а неговите обожавателки гласаа за него по пат на смс пораки, и-меил и писма кои ги испратиле до редакцијата. Во конкуренција на Александар беа уште девет номинирани миленици на тинејџерките: Врчак, Панчо, Тони Зен, Влатко Иливески, Влатко Лозановки, Стефан и Мартин од "Нескт тајм",Крстијан Јованов од "Операција триумф" и Елвир Мекиќ.
Женскиот магазин овој пат не организараше класично доделување на наградата како претходните шест години колку што овој избор се одржува. Александар вчера беше специјален гостин во средното училиште САБА, како специјално изненадување за гимназијалките. Неговите обожавателки имаа можност да се сликаат со него и да му поставуваат прашања.
Претходните години, за најмомче два пати е избран Тоше Проески, водителот Петар Ѓошев, манекенот Ивица Смилковски, Ламбе и Адриан Гаџа. (М.Џ.)
avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on uto vel 17, 2009 12:59 pm

VEST, 8.01.2009

Александар Белов трет во финалето на "Операција Триумф"

Без оглед што во текот на целиот серијал Операција Триумф беше фаворит на публиката, македонскиот претставник Александар Белов на големото финале го освои третото место!Сепак, за Александар кој веќе стана мошне популарен, како во Македонија, така и во регионот, веќе пројавија интерес за соработка многубројни менаџери и дискографски куќи, како и композитори, а постои голема веројатност да настапи и на националниот Избор за песна за Евровизија, пренесува музичкиот портал "ммм.цом.мк".
Во големото регионално шоу, кое ветува дека од победникот ќе направи светска sвезда, триумфираше 21-годишниот Аднан Бабајиќ од Босна и Херцеговина, додека на втората позиција се најде Вукашин Брајиќ од Република Српска.
Победникот на ОТ Аднан Бабајиќ од организаторот добива снимање албум, кој излегува во септември, потоа издавање на албум за дискографскиот пазар на западна Европа, промоција во Србија и во регионот, снимање видео спотови и регионална турнеја.
Во големото финале на Операција Триумф учествуваа 5 студенти на Академијата, од вкупно 18 кои беа избрани на крајот на септември, кога почна шоуто.
avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goca-ge on uto vel 17, 2009 1:29 pm

DNEVNIK, 5.02.2009Деца, сонувајте и верувајте во себе, оти ако сакате нешто многу, работете вредно и ќе го остварите сонот. Парите не се важни, важна е топлината со која ми го исполнивте срцево, им порача д-р Срѓан Керим, генералниот менаџер на „Медиа принт Македонија“, на штитениците од „Детско село“, кои вчера примија донација од него. На средбата, Керим беше придружуван од своите пријатели, оперскиот пејач Борис Трајанов и ѕвездата од „Операција Триумф“, Александар Белов. Керим во придружба на Каролина Гочева вчера го посети и домот „11 Октомври“, каде донира пари за децата без родители.
avatar
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Keti on uto vel 17, 2009 2:00 pm

Da, stavi nekoj nesto od srpskite vesnici ?
avatar
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by **Reneesme** on sri vel 18, 2009 5:35 pm

Joj hvala vam na ovome ......
Ak najdem neš i ja cu staviti ....
avatar
**Reneesme**

Female
Pisces Broj postova : 533
Age : 24
Location : Hrvatska - Sisak
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sophie on čet vel 19, 2009 6:14 pm

VEST-19.02.2009

Sвездата на "Операција триумф", Александар Белов е една од најекспонираните ТВ фаци последниов месец, и редовен гостин на сите градски забави и случувања.
avatar
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by сонце on pet vel 20, 2009 12:48 pm

Danas sam u tjedniku Fokus procitala jedan komentar koji je napisla Ofelija Dimovska. Ona u principu ima britko i ostro pero, retko kada hvali, ali o Aleksu je napisala da ima prirodnog sarma, lepotu i spontanost i da pokusamo da sve to upotrebimo, a ne zloupotrebimo. Jos je napisla da dok je OT trajalo, svi su se pitali gdje je ovaj momak bio do sada i da je to dobar start. Meni je posebno drago sto to pise Ofelija, jer ona ima itekako izgradjen ukus.
avatar
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Lu_Lu13 on sub vel 21, 2009 1:34 pm

Kaliopi protiv Aleksandra Belova

Kaliopi , makedonska pop diva, će se natjecati na makedonskom izboru za Eurosong gdje slovi za glavnog favorita uz Aleksandra Belova.
Poslije tri desetljeća karijere, makedonska pop diva Kaliopi našla se na popisu 32 sudionika makedonskog izbora za Eurosong 2009. “Ovo je posljednji put da svojoj zemlji i publici ponudim nešto svoje, a ukoliko ne pobijedim, više nikada se neću prijaviti na makedonski izbor za Eurosong. Možda ću na Eurosong ići kao predstavnica neke druge zemlje”, kaže Kaliopi.

Pored nje, glavni favorit za pobjedu na makedonskom izboru za Eurosong koje će se održati od 19. do 21. veljače u Skoplju će biti Aleksandar Belov, bivši sudionik “Operacije Trijumf”. Belov će se natjecati s pjesmom “Zastani, solzi izbrisi”, koju potpisuje Grigor Koprov. “Sretan sam što sam dobio ovu šansu. Bit će mi veliko zadovoljstvo ako u Moskvi budem predstavnik Makedonije”, rekao je Belov.
avatar
Lu_Lu13

Female
Virgo Broj postova : 163
Age : 23
Location : Hrvatska, Sisak
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by **Reneesme** on sub vel 21, 2009 3:37 pm

Ma ja sam sada slušala pjesmu mislim nisam strucnjak ali svi mi dobro znamo da je imao tremuu a onda odjednom se oslobodio u refrenu i opet snizio ton...

Nadajmo se da ce veceras izbrisati tu tremu i dati sve najbolje od sebe jer moze on puno bolje.....

Svi ce mo veceras drzati fige i nadati se uspjehu...
Veliki pozdrav svima :)
avatar
**Reneesme**

Female
Pisces Broj postova : 533
Age : 24
Location : Hrvatska - Sisak
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Lu_Lu13 on sub vel 21, 2009 3:40 pm

jasna je napisao/la:Ne bih ja ništa rekla da Kaliopi stvarno ima dobru pjesmu. Ali meni je ta pjesma živi užas! Napravljena tako da bi se Kaliopi mogla prekenjavati (pardon) sa svojim glasom. I ništa više.
Puno gora pjesma od Aleksove, a s njegovom baš i nismo zadovoljni.
Čula sam ja pjesmu od Kaliopi...I nije mi uopće dobra ni za Eurosong ni ovako...

A što se tiče Aleksandra isto kao i Reneesme mislim da je to sve bilo zbog treme jer mi svi znamo da on može puno bolje...
avatar
Lu_Lu13

Female
Virgo Broj postova : 163
Age : 23
Location : Hrvatska, Sisak
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by **Reneesme** on sub vel 21, 2009 3:44 pm

Da i ja sam cula ostale pjesme ali Kaliopi kao što je rekla lu_lu nije baš dobra za Eurosong.....

Ma danas ce nas ALEKSANDAR dati sve od sebe i bit ce odlican.
avatar
**Reneesme**

Female
Pisces Broj postova : 533
Age : 24
Location : Hrvatska - Sisak
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 40. Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.