Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Balkanska estrada / Балканска естрада

+36
Boojan
Maki
даша
goki
aurelija
rancika
enisa
aazar
leva
shiny
Videna
caci*alex
sibilla
Viktoria
goca-ge
Galence
malena
Anuska
Zora
jasna
Zoka
Tajna
сонце
**Reneesme**
makisoul
Liliput
Go Ka
arena
Gea
SoleSrbija
Sophie
Sanjchi
Keti
emili_ja
lucky
beltina
40 posters

Stranica 15 / 16. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Videna čet oľu 18, 2010 11:20 am

A ne e samo Aria negoviot gresen izbor i loso preigruvanje. :dont know:
Imam vpecatok deka celo vreme mu dise vo vrat na Aleksandar.Ja zema negovata pesna ,,Ti peam pesna,,.
Sledno bese pesnata ,,Ivana,,. Otkako Aleks ja ispea na zvanicna manifestacija,Joce povtorno istata pesna ja snima...znaci Kemal Monteno,Aleksandar Belov i vrvot na muzicki kvalitet ke go dade J.Panov. :bljak:
Da ne e smesno,bi bilo zalosno. :lol 021:
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by goca-ge čet oľu 18, 2010 11:28 am

Bas nasol sto da prepejuva, vo zemja kade nekoj e podignat na nivo na ikona nesmee ni da pomisli vo naredni 100 godini da cacne. Treba da se smeni cela generacija na deca koj porasnale i Tose go doziveale kako vrhunski dostrel i nenadminliv uzor. Ako se obidat ke bidat ismejani, kamenuvani (voglavnom so pravo) ili ednostavno nogi ke im se stresat pri pomislata so kogo se stavile na sporedba. Bidejki, veke Aria ne se pamti po Gianna tuku po Tose. A toj ja odbral pesnata zaradi nea. Ubedena sum deka pred Tose ne ja ni znaele pesnata nitu Gianna. A se raboti za dve potpolno razlicni izvedbi sklopeni vo ubav zaednicki nastap. Neznam do koga ke gi progonuva izazovot da go dostignat Tose, no sigurno e deka vo taa trka se gubat sebe si. Poglednete gi kakov stav pred mikrofon imaat, koja grimasi i gestikulacii gi pravat, koj naocari gi nosat, obleka. Site se so karakteristicna obetka (mazot mi ja nosi 35 godini, nemam so toa problem) Cvorovi okolu raka, lanec so raspetie oolu vrat. Totalna blokada za se sto se slucuvalo i slucuva okolu niv. Tose imase mnogu uzori, i zatoa postigna tolku mnogu, ovie deca samo eden. Toa nikade nema da gi odnese.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Go Ka čet oľu 18, 2010 11:29 am

Videna uste edna informacija za Joce Panov. Znam deka te interesira mnogu :lol 021: Bas so "Ti peam pesna" i "Aria" toj se vrati od Moldavija so nagrada za najdobra interpretacija.
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Videna čet oľu 18, 2010 11:42 am

E pa GoKa od 10- tina pesni sto se peat,od nekolku drzavi site peaci dobivaat nekakva nagrada.Inaku procitav i znam deka dobil nagrada,kako i nagradata na Budva neli? :)
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Videna čet oľu 18, 2010 11:48 am

goca-ge je napisao/la:Bas nasol sto da prepejuva, vo zemja kade nekoj e podignat na nivo na ikona nesmee ni da pomisli vo naredni 100 godini da cacne. Treba da se smeni cela generacija na deca koj porasnale i Tose go doziveale kako vrhunski dostrel i nenadminliv uzor. Ako se obidat ke bidat ismejani, kamenuvani (voglavnom so pravo) ili ednostavno nogi ke im se stresat pri pomislata so kogo se stavile na sporedba. Bidejki, veke Aria ne se pamti po Gianna tuku po Tose. A toj ja odbral pesnata zaradi nea. Ubedena sum deka pred Tose ne ja ni znaele pesnata nitu Gianna. A se raboti za dve potpolno razlicni izvedbi sklopeni vo ubav zaednicki nastap. Neznam do koga ke gi progonuva izazovot da go dostignat Tose, no sigurno e deka vo taa trka se gubat sebe si. Poglednete gi kakov stav pred mikrofon imaat, koja grimasi i gestikulacii gi pravat, koj naocari gi nosat, obleka. Site se so karakteristicna obetka (mazot mi ja nosi 35 godini, nemam so toa problem) Cvorovi okolu raka, lanec so raspetie oolu vrat. Totalna blokada za se sto se slucuvalo i slucuva okolu niv. Tose imase mnogu uzori, i zatoa postigna tolku mnogu, ovie deca samo eden. Toa nikade nema da gi odnese.

Se slozuvam vo potpolnost so tebe,nekoj loso go sovetuva mladiot peac,a toj bidejki nema svoe mislenje,mozebi
misli deka bas taka e dobro,i deka samo taka ke istrca napred na muzicki plan,PRED SITE ostanati.
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by goca-ge čet oľu 18, 2010 2:41 pm

Ima razliciti nivoa na istrcuvanje i razliciti nivoa na muzicka ponuda i potraznja. Kakva mu e muzickata educiranost i kakva cel si postavil. Joce Panov go gledam na plakani na klubovi kade toj kao takov ocigledno funkcionira. Gi zadovoluva tamosnite kriterijumi i ocigledno smeta i toj i negoviot menadjer deka se na pat pristojno zarabotuvaat so toa sto go mozat i nudat. Nekoj dobro zarabotuvaat prodavajki kopii na Mona Lisa, no nitu se stremat nitu ke stanat Leonardo da Vinci bidejki ne ucat tuku kopiraat.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Videna čet oľu 18, 2010 2:49 pm

Patem da ve izvestam deka nasata evroviziska numera se naoga na posledno mesto na site oblozuvalnici.Znaev deka nie so Goko nemame nisto osobeno da i ponudime na Evropa. :dont know:
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by goca-ge čet oľu 18, 2010 3:13 pm

Nisto ne e cudno sto sme posledni. Za da se probieme na tie listi treba da ponudime nesto sto ima nesporen kvalitet. Toa sto e za nas doma dobro, toa e samo naseto otupeno uvo koe reagira na lokalen sablon. Ne se raboti za gubenje na identitet ili negovo nametnuvanje tuku za tvorenje vo sklad so muzicki tekovi vo pop muzikata. No Evrovizija ne e mesto koe e za toa reper pa zatoa i na nea netreba taka seriozno da se gleda.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Boojan uto oľu 23, 2010 2:54 am

Boojan
Boojan

Broj postova : 14
Location : Sombor
Registration date : 12.08.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Gea uto oľu 23, 2010 2:59 am

Suuuper je, bravo za Ninu :so happy: :so happy:
Gea
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 53
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by сонце uto oľu 23, 2010 10:10 am

Goca i Videna, potpolno se soglasuvam so vas. I vo slucajov, najmalku e vazno kako ja ispeal ( ne pee loso deckoto voopsto), ama ne smeel da cepne vo Tose. I tuka zavrsuva sekoja prikazna. Kraj na programata.

(ama ko ke go vidam, odma smea me faka...kakva faca neprefineta e, neverojatno :lol 021: ).
сонце
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Гост uto oľu 23, 2010 12:12 pm


Гост
Gost


[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Videna uto oľu 23, 2010 12:38 pm

сонце je napisao/la:Goca i Videna, potpolno se soglasuvam so vas. I vo slucajov, najmalku e vazno kako ja ispeal ( ne pee loso deckoto voopsto), ama ne smeel da cepne vo Tose. I tuka zavrsuva sekoja prikazna. Kraj na programata.

(ama ko ke go vidam, odma smea me faka...kakva faca neprefineta e, neverojatno :lol 021: ).

Sonce ja pogodi bas vo srz rabotata,facata kolku e vazna neli?
E toa ja pravi razlikata kako sto se razlikuvaat ,,Bog i Seserdjija,,.
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by goca-ge sri oľu 31, 2010 1:30 pm

Eve go nasiot Gjoko i spotot koj ke ne pretstavuva. Dobro e sto se otkazavme od prikazuvanje na ubavinite na Makedonija, a peacite od karpi razveani so cudna garderoba. Ova e posvezo, malku e modna evija so premnogu manekenki, ali ostanatoto e dobro. Me isplasi krajot (my name is :affraid: ) ama dobri e. Osobeno sto e isfrlena zurlata od vovdot. Soloto so gitarata e odlicno. A Djoke, nema mu spasa. Samo neka ispee dobro, a znam deka ke ispee, dovolno ke e.

goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by aLeX_92 ned tra 11, 2010 3:58 pm

aLeX_92
aLeX_92

Female
Gemini Broj postova : 44
Age : 31
Location : Srbija, Aleksinac
Registration date : 11.04.2010

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Sophie sri tra 28, 2010 5:23 pm

Udaje se Milica Majstorović

Izvor: "Kurir"

Kragujevčanka Milica Majstorović odlučila je da stane na ludi kamen i ozvaniči svoju vezu sa sugrađaninom Nenadom Jevremovićem. Učesnica prve sezone "Operacije Trijumf" izgovoriće sudbonosno "da“ 25. avgusta u rodnom gradu, a venčanju će prisustvovati samo najbliža rodbina i prijatelji. "Milica i Nemanja verili su se pre nepunih mesec dana, a datum venčanja odabrali su nedavno. Kraj avgusta se pokazao kao idealno vreme za svadbu, jer će tokom leta oboje biti pretrpani obavezama. Detalji venčanja kriju se od javnosti, a intimnoj ceremoniji opštinskog i crkvenog venčanja prisustvovaće samo rodbina i najbliži prijatelji. Nakon svadbe novopečeni supružnici putovaće na medeni mesec, najverovatnije u Egipat", kaže izvor blizak mladoj pevačici za "Kurir". I buduća mlada je potvrdila srećnu vest. Ona se potpuno oporavila nakon pokušaja samoubistva trovanjem lekovima, i očigledno zaboravila na ružnu epizodu iz svog života: "Sa Nenadom mi je mnogo lepo, a nedavna veridba je kruna naše ljubavi. Planiramo venčanje, ali zaista ne bih želela da otkrivam datum i ostale detalje", rekla je Milica, a kada je čula da je datum svadbe već procureo u javnost, samo se nasmejala.
Sophie
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by SoleSrbija ned svi 16, 2010 10:14 pm

SoleSrbija
SoleSrbija

Female
Gemini Broj postova : 1406
Age : 49
Location : ALEXLAND
Registration date : 25.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Tajna ned svi 16, 2010 10:31 pm

https://www.youtube.com/watch?v=_FtgqIvxv3A

Jacques Houdek Igra bez granica (Najbolje od Porina)

Samo za Jasnu :)
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by jasna ned svi 16, 2010 11:43 pm

Tajna, hvala što si mi ukazala na ovaj klip. Nisam niti znala da je to pjevao.
Mada jako volim slušati Žaka jer je odličan pejvač, ova pjesma mu nikako ne leži.
Ali zato leži Aleksu, savršeno :)
jasna
jasna
Admin
Admin

Female
Broj postova : 2751
Location : haven
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Tajna pon svi 17, 2010 10:07 am

Se razme :wink kiss:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Гост uto svi 18, 2010 9:47 pm

Одређени победници на Првим Балканским музичким наградама

http://balkanika.tv/news/view/artist33/rs

Гост
Gost


[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Ivana Belova ;) sri svi 19, 2010 8:54 pm

Milizza je napisao/la:
Pesnata sto si ja objavila e mnogu ubava..Momentalno edna od najubavite pesni na balkanot. ;)
Vi preporacuvam da ja slusnete pesnata: Ricky Martin ft. Christina Aguilera - Nobody Wants to be Lonely :
https://www.youtube.com/watch?v=742LxBEOLNE
Ima mnogu ubav tekst ..Veki : Nobody wants to be lonely...nobody wants to cry....So why don't you let me love you ? heartshape
:tired smiley:
Ivana Belova ;)
Ivana Belova ;)

Broj postova : 184
Location : ALEXLAND
Registration date : 18.03.2010

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by SoleSrbija pon svi 24, 2010 8:43 pm

Jedna moja ucenica je tokom cele prethodne skolske godine sa mnom vodila "tihi rat", jer je njen miljenik bio jedan drugi ucesnik OT. Ta ista devojcica mi je prosle nedelje rekla da je ponasanjem tog mladica strasno razocarana i da je tek sad svesna o cemu sam ja pricala. Rekla je da bez obzira ko kakve stavove i afinitete ima, postoje neke osnovne norme ponasanja prema ljudima koji su bar duplo stariji od tebe. Bitno je da joj je jasno, bolje ikad, nego nikad.

Juce sam bila sa decom na turniru i neki roditelji su poceli da prepricavaju najnovija desavanja iz one emisije cije ni ime ne zelim da pomenem. Ostala sam zblanuta onim sto se tamo dogadja i cinjenicom da im je gledanost zahvaljujuci tome sve veca i veca.
Kasnije u toku dana je moj muz prebacivao s kanala na kanal i naleteo na neke od scena za koje bi neki mogli i krivicno odgovarati. Bruka i sramota. Ili, kako Jasna kaze, krah, odron i debakl.
Drago mi je sto mladic sa pocetka ove price nije bio moj favorit, jer bih sada u zemlju morala da propadnem od sramote.
Ne znam ni zasto sam ovde to pisala, jer on sigurno nije deo balkanske estrade. Ili, mozda upravo i jeste grozno i odvratno olicenje samog dna takozvane estradne scene.

Znam samo da sam ja proud
SoleSrbija
SoleSrbija

Female
Gemini Broj postova : 1406
Age : 49
Location : ALEXLAND
Registration date : 25.02.2009

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by aLeX_92 sub lip 19, 2010 1:29 pm

Znam o kome pricas ali ipak i dalje ima onih koji su nazalost njime fascinirani :/

Ali evo neceg novog na Balkanu: :D

Tijana Dapcevic - Znas da znam

https://www.youtube.com/watch?v=ivhAYS9uwqg

Tijana Dapcevic - Glupo musko moje

https://www.youtube.com/watch?v=014crHOs5kA&feature=related
aLeX_92
aLeX_92

Female
Gemini Broj postova : 44
Age : 31
Location : Srbija, Aleksinac
Registration date : 11.04.2010

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by aLeX_92 sub lip 19, 2010 1:31 pm

aLeX_92
aLeX_92

Female
Gemini Broj postova : 44
Age : 31
Location : Srbija, Aleksinac
Registration date : 11.04.2010

[Vrh] Go down

Balkanska estrada / Балканска естрада - Page 15 Empty Re: Balkanska estrada / Балканска естрада

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 16. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.