Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putovanja i susreti / Патувања и средби

+23
Keti
dea
SoleSrbija
даша
rancika
RikicaVoliAlexa
enisa
emili_ja
malena
stf385
makisoul
Lu_Lu13
Videna
Galence
**Reneesme**
Olja*Alex
Rossa
dederaj
exi
Zoka
jasna
сонце
Tajna
27 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Tajna sub kol 15, 2009 7:43 pm

DANI U MAKEDONIJI

Moj dom je Hrvatska, citirala bih Prljavo kazalište, i volim je više od ičega na svijetu. Prvi puta u svom životu, imala sam priliku posjetiti dosad meni nepoznatu Makedoniju. :Mk flag:

Svoje putovanje ću opisati na sebi svojstven način, ne zamjerite kome se ne da čitati. Zašto sam odlučila opisati putovanje subjektivno? Jer su moji gostoljubivi domaćini i moji prijatelji to zaslužili. Jer je moje srce također zaslužilo da bude nagrađeno takvim doživljajem.

Dani u Makedoniji, nezaboravljeni, zamršeni i prelijepi, u srpanjskom (mjesec juli) suncu okupani...
Odnijela me i sada, po tko zna koji put ta struja, ne bi li se utopila u čarima vaše zemlje, i udisala u mislima miris vaših gradova. I sad vidim tko se skriva u obzorima, tko pjeva noćima, tko je hrabar neizmjerno....

Čuvat ću zauvijek dodire prijateljskih ruku, osmjehe stoput uzvraćene....

Volim vašu Makedoniju, zemlju u kojoj je nemoguće biti sam, ne naći prijatelje, ne zavoljeti pjesmu.

U neprestano užurbanom svijetu, našla sam kutak duševnog mira, tamo gdje sam se najmanje nadala. Svaki dan kao godina. Svaki zagrljaj kao razlog više za povratak.

Želim ti se zato pokloniti, Makedonijo, ti prekrasna veličanstvena zemljo, neviđenih ljepota - ljepota krajolika, kulture, ljudiskih duša i riječi, i želim da takva i ostaneš...

A moji dragi Makedonci, ljudi su koji nose čaroliju, dijele besplatne osmjehe duše, skrivaju svoje slabosti, trepere pred ljubavi, i da se kupaju u suzama, to nikom ne priznaju, i kad ne vole, ne piše im u pogledu...a kad vole...leleeee...

Kada se pokuca na vrata Makedonca, ta vrata otvara velika snaga i neizmjerna radost. Kada se uđe u dom Makedonca, srce je veće od cijele sobe.

Volim svoju zemlju i svoj dom. A sada volim i vašu zemlju.

Zemlju koju želim sanjati i nikad ne dosanjati, koju želim slaviti i spoznati, želim ukrašavati i razumjeti, želim ju gledati - i ne nagledati se!

Hvala vam na gostoprimstvu, znate da ste i u Hrvatskoj uvijek dragi i rado viđeni gosti i prijatelji... :group hugg:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by dea ned kol 16, 2009 1:02 am

Tajna,

ja te nisam srela, nadam se da cu nekad, ali jedno veliko HVALA za sve ovo shto si napisala. Ti si jedna velika, velika zlatna dusha. :heart float:
dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Videna ned kol 16, 2009 1:23 am

Tajna ja placem citajuci,tako si dotaknula moju dusu da neznam sta napisati
jer su mi nestale sve lepe reci,jer nemam ni metafore kako bih rekla jedno VELIKO
HVALA a da ipak ne zvucu kao fraza.
Hvala ti Tajna sto nas volis,hvala ti sto si nam postala prijateljica,hvala ti sto
si me usrecila svojim dozivljajem za nas i nasu zemlju. :come here: :spray:
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Keti ned kol 16, 2009 3:10 am

Hvala ti Tajna za ove preljepe reci, hvala ti so volis nas i nasu zemlju toliko mnogo. :hearts kiss: Neizmerno me cini srecnom to sto sam bila mali deo necega sto je tebi tako puno znacilo.Volimo i mi tebe puno, puno i......vrati nam se opet. :come here:
Keti
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Tajna ned kol 16, 2009 4:47 am

Da nije tebe, ja nikad ne bi ni došla. Ti nisi bila mali dio, već osoba koja je zaslužna za moje pokretanje s nulte točke, boravak i povratak ponovno u Mk naravno. :friends 2:

Mislila sam, da su prijatelji oni koje stekneš u djetinjstvu ili mladosti, jedine osobe koje ti mogu kroz život to i biti, ali sam se prevarila. Steći tako krasna prijateljstva i kasnije, kada smo i oprezniji i pomalo inertni za druženja, meni puno znači.
Opovrgnula si moju tezu o prijateljstvima iz djetinjstva i potaknula me da se malo više otvorim i da više vjerujem.

Sada, budući da znam da ovo čitaju mnogi, bez pretjerivanja mogu reći da sam imala najboljeg domaćina što sam mogla poželjeti. istina, duguješ mi još Ohrid i malo šetnje po Skopju, ali ima godina :ok ok:

Ali, ako Keti ne bude stigla, to će mi Videna nadoknaditi, bit će mi čast. :hearts kiss: Kao što mi je bila čast što je Maki bila moj vodič ( i vozač). Volim te Maki! :take off glass


Zadnja promjena: Tajna; uto kol 18, 2009 11:38 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Videna ned kol 16, 2009 2:09 pm

Tajna mozes racunati na nas i to je SIGURNO. :hearts kiss:
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Maki ned kol 16, 2009 2:34 pm

Tajna jako mi je zao sto necu biti tu, nemas pojma koliko. Ali znas kako smo ja i Keti nepredvidljive i kako umemo da priredimo lepa iznenadjenja tako da nemoj da se onesvestis kad nas jednog dana vidis na svoja vrata........hehehhehehehe

:hearts kiss:
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Tajna uto kol 18, 2009 12:27 pm

Svi dođite, kupit ćemo krevete ako ne bude bilo dosta :lol 021:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Marina uto kol 18, 2009 12:39 pm

Maaaaa....
Luđakinje jedneeee :) , sad sam i ja :tissue cry:


sto reci nego, potpishuvam sveee






:heart float:
Marina
Marina

Female
Leo Broj postova : 196
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Tajna uto kol 18, 2009 12:44 pm

Marina, podijeli svoje utiske, tebi je bilo još bolje nego meni 😉
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Tajna sri kol 19, 2009 1:43 am

maki75 je napisao/la:Tajna jako mi je zao sto necu biti tu, nemas pojma koliko. Ali znas kako smo ja i Keti nepredvidljive i kako umemo da priredimo lepa iznenadjenja tako da nemoj da se onesvestis kad nas jednog dana vidis na svoja vrata........hehehhehehehe

:hearts kiss:


Postoji svjetlo koje sjaji nad svim stvarima na Zemlji, nad svima nama, nad nebom, nad svime. To je svjetlo koje sjaji u našim srcima. To svjetlo ti Maki nosiš. :hearts kiss:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Maki sri kol 19, 2009 1:55 am

Tajna je napisao/la:
maki75 je napisao/la:Tajna jako mi je zao sto necu biti tu, nemas pojma koliko. Ali znas kako smo ja i Keti nepredvidljive i kako umemo da priredimo lepa iznenadjenja tako da nemoj da se onesvestis kad nas jednog dana vidis na svoja vrata........hehehhehehehe

:hearts kiss:


Postoji svjetlo koje sjaji nad svim stvarima na Zemlji, nad svima nama, nad nebom, nad svime. To je svjetlo koje sjaji u našim srcima. To svjetlo ti Maki nosiš. :hearts kiss:
:tissue cry:
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by rancika uto ruj 08, 2009 11:52 am

:tissue cry: :tissue cry:
rancika
rancika

Female
Scorpio Broj postova : 36
Age : 33
Location : Zenica
Registration date : 27.07.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by aazar sub srp 10, 2010 8:55 pm


Dobaaaar daaaan, mile moooje grouphug

Ljubilica svima I kiss you: I kiss you:

E,sad bih trebala da opišem ovaj " vanredni događaj" u mom živou.
A, fali mi riječi.. možete zamisliti.
Da mi je neko pričao da će mi 10-tak sati proletiti ko sekunda ne bih mu vjerovala.
Nađemo se Antigona, Makedonka i ja na Čaršiji..
Naravno krenula sam vrlo ambiciziono. Za svaku Aleksandrovku sam ponijela po jedno klupko vunice, rekoh da opletemo džemper.. :running wild:
Mislim ja stići ćemo oplesti svakoj po jedan, raznobojni . dance10
I tako mi sa kafice, na pitu ispod sača, do kafe i tufahija , pa na ćevape, pa opet na kafu,pa opet na pitu, pa na kafu...
I krenemo mi...pitam ja kakav Videni džemperić da opletem, pa Keti,a tek Daši, Sole, pa Maki, pa Sofiji,beltini, milizzi, alex,caci..Sonce, bikici, anati,anuški,sanjči,goki, tajni,elizabeti, gei,dei,areni,marini, enisi ...ubodemo koji "bod"...sve započeli i ja na kraju skontah da mi sva vunica osta skoro nenačeta. :rolleye:
Ma ni Aleksandar nije bolje prošao.. :tissue cry: samo nešto "nabacale" čini mi se jedva koju
Za ne povjerovati. Pitam za ovu, pa za onu... :insomnia:
pa skočimo na granate i avione, upadnemo i u one ratne podrume, taknemo mi i druga Tita, i bivše yu fudbalsku i košarkašku reprezentaciju...
Skoknemo malo do Skoplja, do Beograda, Kraljeva, Zagreba, Opatije, Dubrovnika...sjetimo se da smi ipak bili nekad "pioniri maleni". :)
Doduše tražili smo i Čolu, da ispunimo Antigonin djevojački san,da se za njeg uda..
A bome ni meni ne bi bilo mrsko wink
A meni sa Antignom tog dana nešto i Sarajevo puno ljepše..sija,blista... skoro se i ja osjetih ko "turista"..pa malo u izloge..sve neka opasna sniženja..dođe mi i da samoj sebi nešto kupim za uspomenu more laugh
Srećom sjetim se ja tog sarajevskog lopovluka, da namame ove silne "strance"..rekoh aazar čekaj do septembra kad odu ovi "turisti"..
Pričali smo mi, nije da nismo..toliko brzo, bučno..i konobari su upadali u razgovor, čak i neki jugonostalgičar...
Vide oni da je vrijeme stalo " baš za našim stolom" hangingout
Upoznala sam i Antigoninog suruga, koji je divan i opušten.. sa Antigononom očima priča.
Ništa od onih umišljenih profesorskih glava..
Saznala sam i kako im se desila fatalna privlačnost... :blessing: (znaće antigona)....pomogla joj borilačka vještina Ko bi reko, ha antigona . smile
A bilo je tu još svakojakih priča..poput strastvenih im ljubavnih priča iz Pariza...kada su ponovo osjetili strast--i kreveti su se lomili (nije što mislite :stars from sky ....ali sve se ljubav zove )

Doduše svi učesnici sa tog simpozijima su izašli " istraumirani" od neke gospoDže Zoje, bugarka koja samo priča na engleskom..jer se tako priča u EU. (čak i sa svojim bugarima tako priČa). Jadi moji..ops njeni. ;bang head:
A tek što je te učesnike (rektore,profesore i asistentne) dovela u red... punish
Jedva da su udahnuli malo zraka ispod Trebevića Neumoljiva i isfrustrirana ambiciozna žena.
Svaki učesnik, kad im je Zoja dala " voljno" prihvatio se svoje žene i Bogu se zahvaljivao što im gospoDža Z, nije žena :hug 2:
Antigonin muž je čak rekao, da poznaje barem 5 žena kao Zoja, prešao bi u Gay populaciju.
Znam da danas kreću u 8h ujutro ( ranom zorom) :alarm:
Jer je tako naredila Zoja..ma ima i Kraljevo da se pomjeri, približi,ako treba, jer satnica se ne smije probiti.... a nikakve potrebe za žurbom (eto vidite ovo gDža nam je oduzela dragocjeno vrijeme,jer se ničim izazvana našla u našoj priči.. angry ali eto zloćudne raritete ne možete zaobići).

Sve u svemu..moj susret,moj doživljaj ovog druženja je skroz na skroz čudan, neobičan.
U njemu je bilo one istinske dječije radosti...kao kad dobijete dugo,dugo željenu igračku. :flower:
Pa sve je nešto gledate sa nevjericom, čuđenjem, znatiželjom...sve mi nekako nije bilo jasno...da je to stvarno,istinsko, opipljivo.
Antigona divna, topla, blaga, strpljiva, druželjubiva.. sa avanturističkom dušom.
Ne znam kad sam ovako bila sretna... nije patetika, nije licemjerje...ali ovaj "susret" mi je zaista donio istinsku radost, razdraganost... ( jer ipak svi mi manje više imamo neke ustaljene živote koji su dobro " uritmljeni).
Antigona mi je donijela onu iskru nepredvidivosti... leptiriće... iščekivanje. :so happy:

Heeeeeeej, pa je tek sad vidim da sam razvukla........... džaba imam još koju more laugh

Pretresli smo mi sve specijalitete... od kavijara, pečenja, orada, kolača,pite ispod sača.......ipak su "ćevapi sa Baščaršije" odnijeli pobjedu. sing
Svjetki specijaliteti, a "naši"...
Pa dođite...što bi rekla Antigona " u Sarajevu" se samo jede( na svakom ćošku ljudi samo jedu) a i ne košta puno.
A mirisi mameeeee , li mamme... da je gužva gužva je... da je lijepo,lijepo je..

welcome welcome welcome


aazar

Broj postova : 754
Location : vaga-sarajevo
Registration date : 15.04.2009

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Gost pon srp 12, 2010 11:38 am

Eh, moja aazar, ispisala, ispisala, baš sve...... Jedino je zaboravila napisati da je upoznala i pravog pravcatog Makedonca, pa se još zove Aleksandar :) i da smo imale istu boju laka na noktima :lol : i to baš ovakav fingertap

A ono što ja želim reći vama je da bi moj život bio jako siromašan da nisam upoznala jednu vedru, toplu sarajevsku dušu, pa još Aleksandrovku. Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 S020

Naše upoznavanje počinje na najautentičnijem mestu u Sarajevu.....Baščaršija...... miris ćevapa i pite svuda se širi, a ja iz reke ljudi pokušavam da naslutim koja bi osoba mogla da bude ona koja me je hiljadu puta nasmejala, sa kojom sam čatala do kasno u noć, koja je dodala jedno slovce u svom niku iz određenih razloga, :wink kiss: i koju sam na neki način osetila veoma sličnu sebi......

Nije prvi put da upoznajem neku od Aleksandrovki, ali svaki put proradi ona dečja nestrpljivost i leptirići...... I spazih je, žustrim korakom, stiže skoro do mene........ Jojjjjjjj, kako je to divan osećaj....... Smeh, poljupci, kao da mi je rod rođeni...... a tek kada zasednete, pa pričate, pričate, a kada se rastanete shvatite da većinu stvari niste rekli, pa onda zakažete sutradan sastanak što je pre moguće, pa provedete devet sati zajedno i shvatite da vam je malo, a znate da sutradan putujete, pa ko zna kada će vas put opet naneti i onda gledate dugo, dugo za njom, dok je ne izgubite iz vida...... i dođe vam da viknete: "Don't go"
:miss you:

E, tako sam ja sa mojom aazar, gledala je i upijala sve što govori...... A iz nje zrači ona tako potrebna pozitivna energija, prava ženska lepota i otmenost....... heartshape I zaista, posle ovog našeg susreta još više sam uverena da ništa nije slučajno u životu.

Ponoviću celu rečenicu, koju je aazar napisala, jer je zaista istinita i ja bih je napisala isto ovako. "Ne znam kad sam ovako bila sretna... nije patetika, nije licemjerje...ali ovaj "susret" mi je zaista donio istinsku radost, razdraganost... ( jer ipak svi mi manje više imamo neke ustaljene živote koji su dobro "uritmljeni)."

Draga moja aazar, već danas mi nedostaješ....... Hvala ti na nezaboravnom druženju, ćevapima, pitama, kavama, ali pre svega na divnom prijateljstvu koje ću čuvati duboko u srcu. I kiss you: heartshape




Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by маневска <3 белов uto srp 13, 2010 3:46 pm

Mi se dopaga temava stvarno.. ama ednostavno sekogas koga kje pomislam da gi dolovam migovite pominati so najprekrasnata aleksandrovka vednas isceznuvaat vistinskite zborovi :say what?: :insomnia: :insomnia:
Sepak kje se obidam barem da raskazam shto se sluci toj tmuren leten den .. :rolleye: koj uste vo utrinskite casovi mi go razubavi Bikica nails

...i koga ja vidov na maliot plostad pred kulturniot dom vo Kumanovo imashe nasmevka na liceto big i taa nasmevka do nasata razdelba ne iscezna od nejzinoto veselo lice big.... (pak mi nedostasuvaat zborovi cover kolku i da se obiduvam da gi dolovam vistinskite momenti sad ) So nitu eden zbor nemozam da ja opisam taa ogromna pozitivna energija koja ednostavno bleskase od nea :stars2:
mi raskaza za svojata prva sredba so Aleksandar.. za istorijata na forumot (shto ne ja znaev) i celo vreme se odnesuvavme kako da se znaeme so godini.. :flirteyes: ahh.. neodolivo cuvstvo.. :running wild:
I koga si trgna sakav da vresnam vaka :don't go: ama mi kaza deka uste nema da si odi od Kumanovo i mislev deka uste ednas kje ja vidam pred da si odi ama ne uspeav sad :miss you: ...


Ete.. uspeav da go isfrlam od sebe seto ona shto mi lezese na dusha.. heartshape

I kiss you: heartshape I kiss you: Bikicaaa I kiss you:

Sigurna sum deka site Aleksandrovki barem malku nalikuvaat na Bikica.. i zatoa nestrpliva sum.. sakam site da ve zapoznaam :big hug:
маневска <3 белов
маневска <3 белов

Female
Virgo Broj postova : 488
Age : 27
Location : Makedonija
Registration date : 19.04.2010

[Vrh] Go down

Putovanja i susreti / Патувања и средби - Page 3 Empty Re: Putovanja i susreti / Патувања и средби

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.