Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

+22
Happy
Darija
маневска <3 белов
Jelena:)
Maki
Sanjchi
elizabeta
beltina
dea
Viktoria
Gea
даша
ica
goca-ge
Sophie
bikica
caci*alex
anata
lucky
Zora
Anuska
Go Ka
26 posters

Stranica 12 / 26. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Next

Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka sri kol 18, 2010 2:33 pm

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Zurnal

http://zurnal.mk/mk/cont.asp?k=21208180406&s=201009152528&id=1881011422&sh=


Vrijedi se žrtvovati za posao koji voliš
Aleksandar Belov, pjevač i ekskluzivac Plan B produkcije

Žurnal: Recite nešto o vašim glazbenim početcima?

-To je bilo odavno. Završio sam osnovnu i srednju glazbenu školu, i mogu reći da muzika je i bit će dio mog života. Profesionalno sam se počeo baviti pjevanjem nakon balkanskog glazbenog show-a “Oparacija Trijumf”

Žurnal: Tko je bio inicijator i kako je bilo biti dio “Operacije trijumf”?

-To što sam bio dio “Operacije trijumf”, prije svega je za mene bila jedna velika odskočna daska i ogromno iskustvo koje mi i dan danas pomaže u karijeri. Nije bilo lako 100 dana biti izoliran od vanjskog svijeta ali vrijedi malo se žrtvovati za nešto što voliš raditi.
Inicijatori su bili moji prijatelji i kolege koji su vjerovali u moj talenat.

Žurnal: Bili ste favorit publike od samog početka pa sve do kraja “Operacije trijumf”. Da li ste se razočarali misleći da ćete pobijediti?

-Bit ću iskren. Bio sam zadovoljan što sam 13 puta zaredom bio favorit publike. Nisam se razočarao nimalo jer mi je “Operacija trijumf” otvorila vrata i bila dobar start za daljnju karijeru.

Žurnal: Da li kontaktirate sa nekim od kandidata iz show-a?

-Bili smo dobra ekipa, takvi smo i ostali-družimo se i kontaktiramo. Među nama ne postoji konkurencija niti ljubomora, vjerojatno radi toga smo i ostali u kontaktu.

Žurnal: Koja je vaša uloga u show-u “Sam svoj majstor”?

-Kako imam iskustva u jednom skoz drugačijem show-u, pozvali su me da budem dio žirija i da napravimo selekciju kandidata. Super je, sa kandidatima se družimo i zabavljamo.

Žurnal: Gdje vas možemo vidjeti i slušati?

- Do kraja godine ću nastupati po noćnim klubovima i doskotekama duž Makedonije. Odlučio sam se ove godine družiti sa domaćom publikom. Doma je uvijek najljepše, a i presretan sam što su mi nastupi odlično posjećeni.

Žurnal: Koji su vaši budući planovi? Album, nastupi, koncerti...

-Sada sam dio “Plan B” produkcije, s kojom smo već dio planova realizirali.
Plan je da nastupam na Ohridskom festivalu, a negdje sredinom jeseni se očekuje i izlazak mog novog singla kao najava za moj debi album.

Žurnal: Prema vama idealna veza je?

-Za mene je idealna veza kada si sa osobom koja će ti prije svega biti najbolji prijatelj, veza u kojoj postoji veliko povjerenje, u kojoj nema ljubomore i normalno veza ispunjena ljubavlju.

Žurnal: Kako provodite vaše slobodno vrijeme?

-Ranije sam imao više vremena. Ovisno o obavezama, kad imam slobodno družim se s prijeteljima, posjetim svoje Negotino gdje se uvijek najljepše odmorim i punim baterije za obaveze koje mi slijede.

Žurnal: Kakve filmove volite gledati?

-Drame i komedije su mi omiljene, a od romantičnih drama mogu izdvojiti „Notebook" , „Notthing Hill" i „Serendipity".

Edit by
Marina
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by elizabeta čet kol 19, 2010 1:48 am

Белов и Билбилов на „Макфест“
Годинашното 25-то јубилејно издание на фестивалот „Макфест“ ќе понуди песни во модерен ритам, со високо продукциско ниво и во различни стилови. На сцената ќе се појават дебитанти, но и актуелни музички ѕвезди.

- Интересот кај пејачите за настап на „Макфест“ и годинава е голем. Поради одморите, листата со изведувачи се' уште не е комплетирана, но познати се поголем дел од учесниците. На сцената ќе ги видиме и слушнеме: Александар Белов, Наде Талевска, Роберт Билбилов, Ноне Неделковска, Искра Трпева, Сања Лефкова, Ристе Тевдовски. Продукција на композициите ќе биде на највисоко ново, а публиката ќе има можност да слушне квалитетни нумери, со стилска шареноликост - открива Кристијан Габровски, уметнички директор на фестивалот што ќе се одржи 7 до 9 октомври во Домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип. (С.А.Н.)
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=ECC15CDC41FDC545B5D3F2419900A8EC
elizabeta
elizabeta

Broj postova : 779
Location : makedonija
Registration date : 30.08.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka pet kol 20, 2010 2:17 pm

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka pet kol 20, 2010 2:19 pm

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka pet kol 20, 2010 10:42 pm

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by goca-ge pon kol 23, 2010 12:23 pm

Vest, 23.08.2010

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Aaa006


Ne mogu bez mesa dulje od dva dana

Voće i povrće su glavni dio moje prehrane tijekom cijele godine. Iako je obrok jako važan, može se dogoditi da prođe samo sa malo voća, ali obavezno popijem šalicu kave.
Ručak mi je najbitniji obrok, uvijek uključuje svježe napravljenu salatu, meso ili ribu te neko varivo, a ponekad i pečeni krumpir. Kao i svi drugi, znam se često opuštati sa hranom, a što se tiče kalorija, nemam naviku da ih brojim-kaže pjevač A. Belov.
Omiljena mu je mamina kuhinja. Od svjetskih kuhinja nema posebnog favorite, ali ipak se odlučio za talijansku.

Kruh mi je najveća mana

Postoji puno hrane kojoj ne može odliti, i bez koje ne može. To su domaći gravče-tavče, pinđur sa sirom-koji se jede sa puno kruha, a ja im jednostavno ne mogu odoliti, tako da kao i svim makedoncima i meni je kruh najveća mana. Domaća hrana je moj izbor, no s obzirom na obaveze i nemam puno slobodnog vremena da kuham kod kuće, no zato pazim što i od kuda kupujem. Brza hrana je nešto što izbjegavam- dodaje Aleksandar.

Nije bio na nekoj posebnoj dijeti, jer do sada i nije imao posebu potrebu za to.
-Nisam bio na nekoj klasičnoj dijeti, ali ponekad pazim na prehranu i zabranim si svoje omiljene stvari. Pazim da pijem dovoljno vode tijekom dana i izbjegavam večeru-kaže Aleksandar.

Najbolje se odmaram doma

Iako mu vrijeme i obaveze ne dozvoljavaju da puno vježba, ipak uspjeva odvojiti oko 2 sata dnevno da ih provede u vježbaonici gdje se puni pozitivnom energijom.

Što se tiče svakodnevne dinamičnosti, nemam neku posebnu tajnu koja mi pomaže da izdržim sve to. Za sada mi odgovara i ispunjava me, želio sam biti to što sam danas tako da se ne žalim. Kako će mi proći dan ovisi o obavezama koje imam taj dan, ali uvijek su tu vježbanje i satovi pjevanja kod profesora Gorana Dinovskog-objašnjava Aleksandar.

Kaže da se najbolje može odmoriti kada je doma sa najbližima

-U Negotinu i Demir Kapiji definitivno najbolje napunim baterije i skupljam pozitivnu energiju, družim se s najbližima, sa kolegama iz djetinjstva i prijeteljima za koje koje danas mogu odvojiti sve manje vremena. Bez obzira na sve, trudim se posjetiti ih barem jednom mjesećno.

Vjerujem u isprobano

Probao je makrobiotiku, ali kaže da ne može izdržati na kavoj hrani.

-Probao sam makrobiotiku, ali mi ne odgovara kao jedini način prehrane. Ne mogu izdržati bez mesa više od dva dana, tako da otpada i vegetarijanstvo.

Što se medicine tiče, kaže da vjeruje u isprobano, a to je tradicionalna medicina. Nema ništa protiv alternativne medicine, a masaže koristi samo za relaksaciju i uživanje.
-Prije nastupa pazim kako se hranim. Najčešće je to neka lagana hrana, kao npr. salata ili malo mesa da imam energije. Jedem najmanje četiri sata prije nastupa tako da se uspijem lijepo odmoriti-objašnjava Aleksandar.

Nema ništa protiv estetske kirurgije. Smatra da je to svačija individualna odluka, a za sebe kaže da mu za sad nije potreban neki operativan zahvat, ali da se nikad ne zna.
Što se tiče lječničkih pregleda, redovito posjećuje stomatologa, a drugdje ide samo po potrebi.

edit by
Marina

goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by anata uto kol 24, 2010 11:31 am

TAA & TOJ Avgust 2010

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Alekj
anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka pet kol 27, 2010 9:00 pm

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka sub kol 28, 2010 1:49 am

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka sub kol 28, 2010 11:50 am

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Finalef
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka sub kol 28, 2010 2:37 pm

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by goca-ge uto kol 31, 2010 2:47 pm

SVET, 1.9.2010

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 0003

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 0002
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by goca-ge uto kol 31, 2010 2:55 pm

VEST, 31.08.2010

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 0004

Pop-pjevač izgubio koncentraciju na Ohridskom festivalu

Najveći problem sa plesačicama na Ohriskom festivalu imao je Aleksandar Belov. Zvijezda OT otpjevao je baladu Mojot angel i dobio je nagradu za najboljeg debitanta pop večeri. Tijekom nastupa jednoj plesačici je zamalo ispao grudnjak i Belov se prepao. U jednom trenutku se odmakuo od mikrofona i zagledao se plesačici u grudi. Djevojka je profesionalno odradila nastup do kraja, ali bila je pažljivija te nastavila sporijim pokretima.
Tijekom svih festivalskih večeri Belov je bio jedan od najveselijih sudionika. Bio je na svim zabavama koje je organizirao festival, primao se mikrofona i pjevao, te uvijek bio u društvu zgodnih djevojaka. Iza scene radio je društvo grkinji Eleni Ilijadi, a na zabavama u hotelu Riviera je plesao sa crnogorkama; Aleksandrom Bučevac i Sanjom Đorđević.
Belov zajedno sa Planom B planira snimiti spot za Mojot angel, pjesmu za koju su mnogi rekli da ima najbolji umjetnički dojam.

Edit by
Marina

http://www.vest.com.mk/?ItemID=34B4CE9E8B32DE41936706AAD9EE8C6D
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka sri ruj 01, 2010 5:15 pm

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Go Ka ned ruj 05, 2010 5:20 pm

Najbarani za period 29.08-05.09.2010
Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 46923_426954261537_32810896537_5146137_8126512_n
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by bikica pon ruj 13, 2010 12:16 pm

bikica
bikica

Female
Leo Broj postova : 1573
Age : 32
Location : Kumanovo
Registration date : 03.04.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by anata sri ruj 15, 2010 4:48 pm

anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Sophie sri ruj 15, 2010 5:25 pm

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 73623679

Sophie
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Sophie sub ruj 18, 2010 12:51 am

Sophie
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Happy sub ruj 18, 2010 8:10 pm

Данило ја обедини хуманоста на естрадата

Утре во 20 часот на градскиот плоштад во Скопје ќе се одржи хуманитарниот концерт „Ѕвездите за Данило“, на кој ќе настапат повеќе артисти. Директен пренос ќе врши МТВ, а граѓаните може да донираат пари со јавување на донаторските броеви

Музичари, политичари, новинари и многу јавни личности се дел од големиот хуманитарен концерт „Ѕвездите за Данило“, кој утре во 20 часот ќе се одржи на градскиот плоштад во Скопје, на просторот пред клубот „Тренд“. „Свртете ги броевите за донација за да му помогнете на малиот Данило Јањиќ да се избори за својот живот“. Ова е пораката што ја праќаат организаторите и учесниците во големиот музички хуманитарен хепенинг, на кој директен пренос ќе врши Македонската телевизија.

Пејачите Елена Ристеска, Игор Узунов, Антонија Шола, Ламбе Алабакоски, Елена Петреска, Андријана Јаневска, Маја Саздановска, Ева Нединковска, Влатко Илиевски, Тамара Тодевска, Александар Белов, Ристе Тевдовски, Бертан Аслани, Биба Додева, Маја Вукичевиќ, Ѓоко Танески, Дани, Влатко Лозановски, Оливера Ѓорѓоска, Дарко Илиевски, Аделина, Бени Шакири, Александар Тарабунов, Шпати и Афродита Дрешај се само дел од музичките имиња што ќе застанат на сцената и ќе ја анимираат публиката. Додека тие пеат, во клубот „Тренд“ ќе се организира „Телетон“, во кој ќе учествуваат и политичари, функционери и јавни личности од Македонија кои ќе одговараат на телефонските повици на граѓаните што ќе донираат пари. Ќе се одржи и аукција на уметнички слики од осум познати македонски сликари.

Менаџерот од продукцијата „Ту хардс“ што го организира настанот, Ќазим Асотиќ, досега направи повеќе хуманитарни акции. Тој вели дека сите со одушевување го прифатиле учеството и очекува да се собере поголем дел од парите што му се потребни на Данило за скапата операција во Германија.

- Од клиниката предупредуваат дека ако не се исплатат сите пари, нема да бараат донер и нема да ја направат трансплантацијата. Родителите на Данило се со него во Германија и се сместени во болничко прифатилиште што чини 1.000 евра месечно, а тие не влегуваат во сумата за лекување. Со овој концерт сакаме да и' испратиме позитивна порака на пошироката јавност, на помладите генерации, да влијаеме врз нивниот иден став кон филантропијата, хуманоста како човечка најголема доблест, музиката и уметноста воопшто - вели Асотиќ.

Тој додава дека посебно му е драго што овој концерт има и мултиетнички карактер.

- За Данило ќе пеат пејачи од различна националност, на телефоните ќе одговараат политичари од различни партии, имаме поддршка од многу медиуми. Драго ми е што сите се сплотени, заедно се бориме за еден млад и невин живот - вели тој.

Промотори на настанот се Елена Ристеска и Игор Узунов, а водителска двојка се Лила Стојановска и Дамјан Дренковски.

- Онаму каде што државните инстанци се немоќни или не сакаат да помогнат да се спаси детски живот, кој е во немилост на тешка болест, настапуваме ние, луѓето од забавата, пејачите, но и сите оние што се хумано расположени. Го молам Бог да има што помалку вакви настани, но кога веќе сме доведени во ситуација да ја побараме хуманоста на нашите граѓани, кои секогаш излегувале во пресрет, го правиме тоа на најдобар начин. Ќе дадеме се' од себе за да бидеме позабавни во тие три часа, со цел да ги анимираме гледачите да вртат на телефоните за донации. Само ние знаеме како е да се смееме и тогаш кога најмалку ни е до смеа, но се' за Данило - вели Дренковски.

Лила додава дека би било убаво сите да ја имаат таа доблест да ја покажат својата хуманост.

- Повикувам сите да се јавуваат на телефоните за донации, да дојдат в недела на концертот. За секој од нив тоа е малку, но за Данило ќе значи многу. Нека го разбудат човекот во себе - вели таа.

Потребни се 130.000 евра

На тригодишниот Данило, кој се бори против леукемија, потребна му е трансплантација на коскена срцевина, која треба да се направи во Германија. Трошоците за лекувањето на Данило чинат 330.000 евра. Фондот за здравство му одобри 80 отсто само за трансплантацијата, односно 200.000 евра, а трошоците за хемотерапијата како подготовка за трансплантација ги одби. Останатите 130.000 евра за операцијата треба да ги соберат неговите родители, на кои за тоа им е потребна помош од хумани луѓе.

Телефонските броеви за донација се:
Т-мобиле: 070 143-183, ОНЕ: 075 143-155, ВИП: 077 143-183.
Жиро-сметка: За Данило Јањиќ, Скопје
Комерцијална банка - АД Скопје
Бр. на сметка: 300001000020954

Милена Атанасоска-Манасиева
http://dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=DEA5026C8925D34EAA6DDFB5CCCFD87D

Happy

Broj postova : 184
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Sophie čet ruj 23, 2010 1:03 pm

Sophie
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Happy čet ruj 30, 2010 4:27 pm

http://dnevnik.com.mk/?ItemID=16B0A6A2FFDBCD4CBBAB401384ABF4E5
Елена Ристеска, Ламбе Алабаковски, Александра Пилева, Влатко Лозаноски, Оливера Ѓоргоска, Александар Тарабунов, Ноне Неделковска, Мијата, Александар Белов, Бојана Атанасовска, Туна, Дарко Илиевски... Долга е листата со пејачите што на македонската јавност и' станаа познати по таканаречените избори на нови ѕвезди и таленти што на нашите телевизии ги има во изобилие. Ако повеќе од половина од нашата естрада е излезена од овие шоуа, се поставува прашањето зошто нашата младина најчесто го избира овој пат до успехот? Дали е мрзелива или веќе не постои друг пат до успех во шоу-бизнисот? Одговорите ги побаравме кај менаџерите, музичарите и психолозите.
Јованов, како квалитетни пејачи кои се појавиле на овие шоуа ги истакнува Александар Белов, Александар Тарабунов, Влатко Лозановски, Кристијан Јованов и Бојан Стојков. Но, потенцира дека има многу млади што не се музикални, но пак се пријавуваат.

Happy

Broj postova : 184
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 12 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 26. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.