Ostani / Остани 18.2.2010

Go down

Ostani / Остани 18.2.2010

Postaj by jasna on pet vel 19, 2010 4:36 amZadnja promjena: jasna; sri svi 19, 2010 11:59 pm; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Nema podobro nešto od Belov
avatar
jasna
Admin
Admin

Female
Broj postova : 2751
Location : haven
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Ostani / Остани 18.2.2010

Postaj by Go Ka on sub vel 20, 2010 3:36 am


_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Ostani / Остани 18.2.2010

Postaj by Jelena:) on sri vel 24, 2010 5:35 pm

Одамна мина полноќ
велиш мора да си заминеш
сокриваш дел од дождот
што се слева по лице

срцево бара можност
уште малку да те задржи
остани, на часовникот за миг заборави

Добра ноќ не вели
остани во моиве прегратки
дозволи до зори
да ме горат твојте бакнежи


Одамна мина полноќ
велиш мора да си заминеш
срцево бара можност да те задржи
стрелките на часовникот за момент заборави ги
не давај вака ноќва да ни заврши


Не дозволувај
На часовникот
Да ја расипе
Вечерва
Најмила

Добра ноќ не вели
остани во моиве прегратки
дозволи до зори
да ме горат твојте бакнежи
да ме горат твојте бакнежи

:ah surprise:
avatar
Jelena:)

Female
Libra Broj postova : 459
Age : 24
Location : Serbia
Registration date : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Re: Ostani / Остани 18.2.2010

Postaj by Go Ka on pet vel 26, 2010 2:54 pm


_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Ostani / Остани 18.2.2010

Postaj by Milica on pon ruj 24, 2012 7:00 pm

avatar
Milica

Female
Broj postova : 3736
Location : Pusto ostrvo
Registration date : 17.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Ostani / Остани 18.2.2010

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.