Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

+14
bikica
Gea
сонце
caci*alex
Tajna
Anuska
exi
Galence
Maki
goca-ge
Sanjchi
Videna
emili_ja
jasna
18 posters

Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by jasna ned srp 12, 2009 9:21 pm

Upravo sam pogledala nakon dugo vremena klip OT - finale i sjetila se tih trenutaka.





Kako ste se vi osjećali onog trenutka kad je Aleksandar ispao kao treći?
Ja se sjećam da sam bacila daljinski od televizora o pod i da sam bila toliko razočarana, bjesna i ljuta da više nisam htjela gledati.

I gledajući klip, podsjetila sam se na komentare Ismete koja je tada konačno rekla nešto pametno Aleksandru.
"Aleksandre, na svim festivalima na kojima sam ja nastupala postojale su dvije nagrade koje su željeli svi izvođači. Jedna je bila nagrada za najbolju interpretaciju, a ona od koje nam je svima srce pucalo je bila nagrada publike. To je ono što ste vi dobili tokom cijelog ovog projekta. Vas je publika nagradila najvećim brojem glasova. Vi ste bili 13 gala netko kome mi nismo uputili niti jednu riječ. I ako biste mene pitali, to je ono što je najznačajnije. Meni je drago da vi odlazeći iz ovog finala, iz ovog velikog projekta imate to za što se neki bore decenijama; naklonost publike. Uživajte u tome Aleksandre, čestitam."

Možete li se sjetiti kako ste se osjećali i kako ste reagirali u tom trenutku kad je Aleksandar ispao?
jasna
jasna
Admin
Admin

Female
Broj postova : 2751
Location : haven
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by emili_ja ned srp 12, 2009 10:13 pm

Jasna sada si me vratila 9 meseci unazad,bas mi je drago zbog toga i secam se svega naravno
Pre svako ispadanje ja sam izlazila iz sobe,jer nisam mogla da slusam ko ce ispati, upravo zbog onoga sto se dogadjalo u polufinale,tada vec moj favorit nije bio favorit, mislila sam da ce mi srce stati(a pijem tablete za srce,hahaha,ali istina je)
u finale.Onda se dogodilo ono sto se dogodilo,Aleksandar Belov treci,ja u soku,ali kad sam videla kako je on srecan,kako se smeje i raduje,u jednom trenutku sam i ja postala srecna zbog njega,kao da mu je pao teret sa srca,a onda sam pocela da vrtim film u svojoj glavi kako su mu nabijali na nos da najcesto publika nezna sta voli i da pobednici ovakvok sowa nemaju karijeru kao sto imaju drugo ili treco plasirani pa me prosao sav bes,bar tada u tom trenutku.
Eto ukratko kako sam ja to prezivela
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Videna ned srp 12, 2009 10:32 pm

Sjecam se odlicno,necu nikad zaboraviti,glasala sam od svih mogucih telefona koje imamo kod kuce sto sluzbenih sto privatnih.I dosao trenutak kada su trebali objaviti koji je treci.Kuci smo svi bili u iscekivanju,kao da smo bili u hiperadrenalinemiji,srce lupa,znojim se,osjecam srcelupanje na vratu na glavi i dolazi trenutak,saopstenje.....
Aleksandar ispada,ostaju Ado i Vukasin.Svi smo kuci ustali na noge i odvalili po koju bezobraznu rec puni besa,puni gneva,svesni da se desilo nemoguce.
Nemoguce je 13 puta biti prvi sa ubedljivim vodstvom,na pocetku prvi medju 16 toro njih i sve tako cak 13 gala i na kraju ispasti treci.Mislim da su i u ziriju bili iznenadjeni (ili nisu?).
Ja sam verujte mi ostala u soku,kao da sam lebdela u bezvazdusnom prostoru.
Samo dragi bog zna zasto se sve ovako desilo (i jos poneko drugi).
Posle sam dosla ksebi kad sam videla kakoa Aleksandar srdacno cestita finalistima i kako se uspeo izdici iznad svega i biti iskreni drug i prijatelj do kraja.To je bila njegova velicina,biti i ostati na nivou i pored svih smicalica i izdrzati 100 dana a ne puci po savovima.
E kad su vec ostali samo Vukasin i Ado malo sam bila maliciozna i pozelela da pobedi Ado da bi sou bio u pravom smislu sou.
Bilo mi je tesko ali to je bilo to i nismo mogli nista uradit.Rekla sam sebi ,,Idemo dalje,,.I sada vidim da je tacno ono sto je Ismeta rekla na kraju Aleksandru,da je publika najvazniji dio ovog posla jer bez publike nemozes biti pevac.
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Sanjchi ned srp 12, 2009 10:34 pm

Sto se mene tice, ja sam finale gledala potpuno opusteno. Verovali ili ne, imala sam vecu tremu u polufinalu. Bila sam u soku kada su tada prolazili prvo Adnan (to je bio najveci sok), pa zatim Vukasin, pa Danijel, i tek onda Aleksandar.
Mislila sam da ce mi srce stati, nisam disala. Drzala sam drugaricu za ruku, obe smo samo cekale kada ce Ana Mihajlovski procitati Aleksandrovo ime. Minut nakon Aleksandrovog prolaska u finale, meni nestaje struja! Samo mi je proletelo kroz glavu da bi me verovatno srcka strefila da je struja nestala minut ranije. Ali bez obzira, on je prosao, i neverovatno mi je laknulo.
Verovala sam da ce se Aleks sutradan u finalu vratiti na svoje mesto, mesto favorita, koje mu i pripada. Ali, opet Adnan prvi! Mene vec muka hvata, ne znam da li da se smejem ili da placem. Aleks prolazi kao drugi, pre Vukasina. Tada sam bila ubedjena da ce se on i Adnan boriti za pobedu. Medjutim, kada je ispao od "Ubice favorita", bilo mi je 100% jasno da ce Adnan pobediti. Bila sam besna, neverovatno,sve sam ocekivala samo ne to. Da Aleksandar ispadne od Vukasina.
U trenutku kada je ispao, proslo mi je kroz glavu "Ma ovo je ziva smejurija!"
Ali, sto kaze Emili, kada sam videla njegov osmeh, kada sam videla kako prihvata "poraz", kako govori Ani kako se oseca,kako profesori ustaju da ga pozdrave i aplaudiraju.... Oci su mi se punile suzama, bila sam neverovatno ponosna na njega. A dok mu je Ismeta govorila konacno, nesto lepo, retke (mozda i jedine) lepe reci upucene Aleksandru od zirija, kada sam videla kako mu oci blistaju, kada sam videla taj osmeh..... Nista mi drugo nije bilo vazno. Videla sam da mu je pao teret sa srca i da je srecan. Nista se s tim nije moglo meriti. Apsolutno mi je bilo sve jedno sto nije pobedio.
Sanjchi
Sanjchi

Pisces Broj postova : 1546
Age : 31
Location : Srbija - Pancevo
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by goca-ge pon srp 13, 2009 12:02 am

A ne, ovo je za mene suvise, mozda neki drugi put.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Maki pon srp 13, 2009 12:35 am

Ovaj klip nisam gledala uopste od kako se OT zavrsila, a zasto, zatoa sto je meni krivo sto nije pobedio, trebao je da pobedi, to je moje srce izvikivalo, kako sam plakala i ja i sestra i Denis. Dok je pevao Tamaru, Denis kaze: "nece mama Aleksandar da pobedi videces, nece mu dati". Ja i sestra smo skocile na njega, a koliko je dete bilo u pravu tek sad shvatam, nakon 6 meseci. I nisu mu dali, ispao je, Aleksandar je treci, ma ne mogu da verujem, ma ovo je strasno, placem, i u tom trenutku Aleksandar pokazuje rukom na klupu sa studentima i profesorima i kaze "ovo je ekipa, oni su svi pobednici", odrzao im je lekciju kako je biti prvi 13 puta za redom i pasti jednom uzdignutom glavom, kao pravi pobednik. I placem i muka mi i krivo mi i ja sam NAJPONOSNIJA na svetu u isto vreme, pomesane emocije. I evo sad gledam klip po prvi put nakon OT i ponovo ista situacija, samo sto ovaj put sam znala da nece pobediti. Jako mi je tesko i sada.

Ovaj momak je meni vratio veru u to da jos uvek postoje dobri ljudi, dobro vaspitana omladina, kako se pravi pobednici drzi cak i kad gube. Ako je on to mogao da uradi za mene, za mnoge od nas ovde na nasem forumu, i mnogo sire od ovog, onda je zasluzio svo moje poverenje i da budem uz njega i podrzavam ga u svemu, ZAUVEK.
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Galence pon srp 13, 2009 12:51 am

Lele @jasna sto ti trebase ova :lol 021: sega kade ke mi bide krajot hahaha
Znaci vaka iskreno,najiskreno se nadevav deka ke pobedi se do cirkusot sto go napravija so glasovite na Tv.Nova,ee veke posle ova znaev deka nema sansi da pobedi ama mislev ke bide vtor.-pusta nada posledna umira hahaha.Ali vecerta za finaleto bev najnapnata od site gali koi gi sledev,a i suflerot do mene me vadese od takt cela vecer vikase -Ne be nema sansi da dozvolat Makedoncevo da im ja lapne nagradata nema nema sansi i ovde e mestenka ke vidis,znaci posizuvav nacisto i veke pocnav da se tesam kako ispagaa samo velev: neka pomine ovaj krug barem uste ovaj :nervous: :nervous: i konecno momentot koga otpadna lele toa bese prikazna za sebe jas bev ocajna ,a mazot mi lut kako ris iako zboruvase cela vecer :ne mu davaat da pobedi potajno se nadeval kutriot :ok ok:(mislam na suflerot) Sega da pojasnam jas bev PRESREKNA sto za prv pat go vidov nasmean od srce, se gledase deka teretot mu padna od gradi konecno onaj Aleksandar recit,sreken i nasmean.Iskreno jas sekoja gala nastapite na Aleks gi pominuvav vo Wc ili na terasa pa preslusuvav na youtube i taa vecer bese isto samo otpaganjeto go gledav :running wild: Negovoto vreme na dokazuvanje doprava doaga i nie cekame i veruvame vo nego proud
Galence
Galence

Female
Leo Broj postova : 1790
Age : 45
Location : /
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by exi pon srp 13, 2009 1:06 am

jas potajno se nadevav deka ke pobedi ...od druga strana znaev deka e tesko
ostvarlivo....vo sekoj slucaj togas ..a i sega ....pobednikot na OT za mene e :Aleksandar: :star 2:
exi
exi

Female
Broj postova : 678
Location : skopje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Anuska pon srp 13, 2009 1:31 am

Finaleto go gledavme doma site, pamtam bese Badnik, ne iskocivme na ognot, site bevme pred TV. Glasavme od site mobilni, koga slusnavme deka e vtor glasanjeto se zasili, veruvav deka moze da go nadmine Adnan.
Dojde momentot koga trebase da se kaze koj ke iskoci, bev ubedena deka toa ke bide Vukasin, i koga go slusnav imeto na Aleksandar - SHOK :tissue cry: mi se izmesaa mnogu cuvstva, od edna strana bev tazna, mnogu tazna, no od druga strana kako sto i kaza Ismeta nemu ne mozese nikoj da mu ja odzeme ljubovta od publikata, a site znaeme kako i zosto pobedi Adnan. Ne mi bese vazno toa, bitno publikata go saka, i negovite albumi ke se prodavaat i negovite koncerti ke se posetuvaat vo najgolem broj od site drugi studenti. Go iskluciv televizorot i vednas iskociv...
Anuska
Anuska

Female
Virgo Broj postova : 1108
Age : 35
Location : Skopje, Macedonia
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Tajna pon srp 13, 2009 10:03 am

Ismeta nije rekla istinu kada je rekla da mu nisu 13 gala uputili ni riječ...gotovo redovito su mu upućivali i riječi i poglede i komentare koji su većinom bili lažna slika koja se odašiljala prema publici i medijima. Ako ikada budem naučila rezati klipove sa youtuba, prvo što ću izrezati i napraviti, bit će svi komentari upućeni Alexu na jednom mjestu od divnog žirija. Slijedom toga i voditelji su si dozvoljavali puno puno više od ijednog voditelja ikada na takvim natjecanjima, smatram, sa ove pozicije gledano da su njih četvoro sa svojim odvratnim komentarima i upadicama debelo krivi za krivu sliku o Aleksandru (pa su to na trenutke popravljali nekim simatičnim rečenicama kojih je također bilo svake prestupne godine).

A najviše tko je utjecao na javno mišljenje o Aleksandru je onaj lik Maca koji je imao emisiju Najgori od sve dece, koja je naizgled bila zabavna, ali najviše je utjecala da se sve studente OT generalno smatra idiotima, a on u svojim klaunovskim kreacijama, naravno, je bio najpametniji i najbolji od sve dece. :banghead:

Naravno da se sjećam finala, koje sam gledala bez da sam disala i treptala očima, zapravo, čini mi se sada kao jedno od najdužih večeri prošle zime. Osjećala sam se kao taj daljinski kojeg je Jasna tresnula u pod, eto kako sam se osjećala 🤢

A najgore sam se osjećala kada sam vidjela da je Adnan pobijedio. Ona euforija, ono čestitanje, strašno. Ja sam inače osjetljiva, pa bi bilo bolje da se sad idem malo smiriti smoking , jer sam očito mislila da je sve ove mjesece to iza mene.
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by caci*alex pon srp 13, 2009 2:11 pm

Zdravo svima :group hugg:

Evo vec dva dana trazim reci da napisem nesto o ovoj temi.....evo potrudicu se ali verujte za mene je ovo tako bolna tema.
Otkako sam pogledala klip(koji nisam gledala od samog zavrsetka OT)osecam se isto kako te veceri :affraid: :banghead: :gaaah: :tissue cry:
Ja sam po prirodi vrlo emotivna osoba i ne podnosim nepravde. Ovo sto su ucinili Aleksandru je i vise od nepravde.Nisam verovala da ce da pobedi ,ali trece mesto



:gaaah: NO COMENT...
Kad su izgovorili njegovo ime jednostavno sam bila u soku .....izjurila sam napolje sva besna i uplakana, u tom trenutku cula sam starijeg sina kako i on place i kaze mi...ne placi mama za nas ce uvek Aleksandar biti pravi pobednik...
Dete je bilo sasvim u pravu,od tog trenutka Aleksandar za nas je vec bio star
i sada je star i bice star dok budemo na ovom svetu.
A mi smo svi proud proud proud proud
caci*alex
caci*alex

Female
Broj postova : 682
Location : skopje
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by сонце pon srp 13, 2009 5:04 pm

Meni je najvece iznenadjenje i stres bilo polufunale. Pamtim da mi se televizor bas tada poceo kvariti iz nepoznatih razloga, pa sam otisla gore kod brata. Moj brat, moj muz, moje kcerke i ja sjedimo...Ovo dvoje muskaraca su bili apsolutno nezainteresirani dogadjajem, znali su samo da sam im se svakog trena drala kako moraju glasati i jadnici su to jako poslusno radili jer sam u tim trenutcima bila kao luda...totalno van sebe. Kad je poceo pjevati Krasivu, znam da sam pocela rikati...bas sam plakala glasno, kao nikad prije toga...nekako sam osjetila neki bes...ne znam...cak i ne pamtim dali je to bilo nakon sto su proglasili da je Aleksandar cetvrti...pazi, ne drugi nego cetvrti...znam da sam tada u bunilu citala komentare na nezvanicnom forumu gdje su svi sr***i kako Aleks falsira i blablabla...da sam tada mogla, skocila bih na sve te arogantne, "objektivne", meni tada jako odvratne likove koji su komentirali nastupe...A nas Aleks se smjesi...pa kako je samo mogao...zlato nase. A finale...Eh, finale...E tada smo vec u istom sastavu i na istom mjestu gledali Galu, s time sto ovog puta i brat i muz i kcerke su navijali ko lude i glasali bez da im bilo sto kazem. Kad su ostali Vukasin i Adnan, jako sam pozeljela da pobjedi Adnan. Ne znam koji je to bio razlog, mozda sam bila zlobna i sebicna jer sam pozeljela da pobjedi gori...ali bas sam htjela da se ovaj show pretvori u debakl. I tako je i bilo. Odron, krah i debakl... :sorry:
сонце
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Gea pon srp 13, 2009 5:19 pm

Ja sam bila tada na brodu i polufinale sam gledala na velikoj plazmi u putničkom salonu jer nismo vozili. Bila sam sva iznervirana za polufinale jer je bio bolestan, bilo je namještanje sa Novom TV i baš mi je laknulo kad sam čula kako je otpjevao Ti si mi u krvi. Ja sam već od Tajno moja nastupa i svega šta se dešavalo jedva čekala da cirkus završi i da Aleks ide doma, nije mi uopće bilo bitno da li će pobijediti. Finale sam radila do 10 i taman sam stigla kad je bio prvi presjek i kad su ispali Danijel i Nina, vidjela sam koliko je bio sretan kad je pjevao Tamaru. A najljepši trenutak cijelog šoua je bio kad su mu se svi profesori i studenti ustali i zapljeskali, to mi je bilo nešto neopisivo kako sam se tada osjećala. Ali opet kažem laknulo mi je kad sam pomislila sve je gotovo Aleks ide kući u Makedoniju...
Gea
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 53
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Gea pon srp 13, 2009 5:22 pm

СОНЦЕ je napisao/la:Meni je najvece iznenadjenje i stres bilo polufunale. Pamtim da mi se televizor bas tada poceo kvariti iz nepoznatih razloga, pa sam otisla gore kod brata. Moj brat, moj muz, moje kcerke i ja sjedimo...Ovo dvoje muskaraca su bili apsolutno nezainteresirani dogadjajem, znali su samo da sam im se svakog trena drala kako moraju glasati i jadnici su to jako poslusno radili jer sam u tim trenutcima bila kao luda...totalno van sebe. Kad je poceo pjevati Krasivu, znam da sam pocela rikati...bas sam plakala glasno, kao nikad prije toga...nekako sam osjetila neki bes...ne znam...cak i ne pamtim dali je to bilo nakon sto su proglasili da je Aleksandar cetvrti...pazi, ne drugi nego cetvrti...znam da sam tada u bunilu citala komentare na nezvanicnom forumu gdje su svi sr***i kako Aleks falsira i blablabla...da sam tada mogla, skocila bih na sve te arogantne, "objektivne", meni tada jako odvratne likove koji su komentirali nastupe...A nas Aleks se smjesi...pa kako je samo mogao...zlato nase. A finale...Eh, finale...E tada smo vec u istom sastavu i na istom mjestu gledali Galu, s time sto ovog puta i brat i muz i kcerke su navijali ko lude i glasali bez da im bilo sto kazem. Kad su ostali Vukasin i Adnan, jako sam pozeljela da pobjedi Adnan. Ne znam koji je to bio razlog, mozda sam bila zlobna i sebicna jer sam pozeljela da pobjedi gori...ali bas sam htjela da se ovaj show pretvori u debakl. I tako je i bilo. Odron, krah i debakl... :sorry:

Čekaj Sonce ti si nešto pobrkala u polufinalu je bilo Ti si mi u krvi i Kao mornar a u finalu je bila Krasiva i Tamara...
Gea
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 53
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by bikica pon srp 13, 2009 6:13 pm

:sorry: :sorry: ..........Evo, ostala sam bez reci kad sam ponovo gledala ovaj klip.... Jedva sam smogla snage da ponovo ovo gledam..... :tissue cry: :tissue cry: Ovo je jakoooo bolno za mene, a znam da je i za vas....Jako je tesko podsecati se ovoga :( Kako sam se tada osecala...??? Taj trenutak nikad necu zaboraviti..... Onog trenutka kad sam cula da Alex ne ide dalje, pomislila sam da sam lose cula... Osetila sam neku jezu kako je prosla kroz mene... Pocela sam da histerisem i da se derem i non-stop sam pitala seku da li je Alex stvarno treci ili sam ja pogresno cula.... Kada mi je rekla da jeste, ja sam pocela da placem i toliko sam bila besna i tuzna, jer znam da je velika nepravda ucinjena.... Verovala sam da ce Alex pobediti i on je za mene moralni pobednik OT i tako ce ostati... :Aleksandar: :ah surprise:
bikica
bikica

Female
Leo Broj postova : 1573
Age : 32
Location : Kumanovo
Registration date : 03.04.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Viktoria pon srp 13, 2009 7:10 pm

Mane je shok udario na polufinalu kada su objavili da je po glasovima na 4 mestu i samo se secam da je prvo nastupila neverica, a onda i zelja da nesto uradim oko toga. Tada sam prvi put napisala post na neoficijalnom forumu trazeci od sebe i ostalih da pojacamo sa podrskom koju smo do tada davali Alexu.
Mislim da smo se predhodno bili uspavali misleci da je Alex favorit tako dugo i da se to nece promeniti do kraja.
Za finale sam vec ocekivala ovakav razvoj pa cak i gori, jer sam nekako strepela da ce za Danijela glasati vise njih pa sam bila presrecna kada su posle prvog preseka objavili drugo mesto za Alexa, a pogotovo kada sam videla koliko se i Aleksandar raduje sto ga fanovi nisu ostavili na cedilu i da je poboljsao plasman od predhodne veceri.
Sto se mene tice to finalno vece se moglo tu prekinuti. I sreca sto nije, jer posle toga mi nije vise bio vazan plasman, vec Aleksandrovo drzanje na sceni, kako prilikom ocekivanja rezultata za trece mesto (pogledajte 3:08 - ovaj dostojanstveni pogled je za mene nesto najdivnije - trazila sam snimak odma posle zavrsetka veceri samo da bih ga opet videla), tako i prilikom njegovog obracanja studentima kada su spontano profesori ustali da aplaudiraju - 5:00.
Ta reakcija direktora, profesora i studenta nije mogla da se rezira ili odglumi, to je ono sto nas Alex nosi u sebi i sto uvek pleni, to je ta njegova harizma koju mu niko ne moze oduzeti. I zato sam proud
Viktoria
Viktoria

Broj postova : 71
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Гост pon srp 13, 2009 9:05 pm

Finale? Pa, gde mogu finale da zaboravim?! Prvo da vam se pohvalim i da vam kazem da sam ja bila na finalu OT i da sam imala mesto tu odmah do naseg star ...
Ja sam bila razocarana. Mislila sam da ce po prvi put pobediti neko ko zaista zasluzuje pobedu, ali eto nije ispalo tako. Iako su svi oko mene to vece pricali da Aleksandar sigurno ispada (kada su ostali samo Aleksandar i Vukasin!) ja im nisam verovala. Nekako sam se nadala i verovala da Aleksandar ide dalje i da oni grese. Ja sam po prirodi veciti optimista i dok Ana nije rekla da je Vukasnin prosao dalje ja sam verovala i verovala i verovala da ce izgovoriti Aleksandar... Ali, nije. Na zalost. I onda mi se raspolozenje promenilo. Bila sam mnogo tuzna i kao sto sam vec rekla razocarana. Samo sto sam u tom trenutku bila jos vise. Nikoga ja nisam konstatovala samo sam klimala glavom ukoliko bi me neko nesto pitao i tako... Ali, kada sam videla da su profesori i studenti ustali da pozdrave Aleksandra... Tada mi se vratio osmeh na lice i onda sam shvatila da sam ja jako ponosna sto sam bas Aleksandrov fan!!! Znam samo da sam dok su bile reklame ili dok se Milan Kalinic spremao da izvode svoju spektakularnu :) tacku rekla: "Mogli bi kuci... zavrsilo se!". Oni su me pogledali onako ozbiljno i ja sam im rekla: "Ostajemo do kraja. Salim se. Aleksandar je osvojio trece mesto, ali je jos tu! Nigde mi ne idemo!". Ubrzo su Vukasin i Adnan otpevali svoje pesme, Ana je proglasila pobednika i to je to. Ne znam kako je zvucalo u TV prenosu, ali kada su pevali svi studenti zajedno (OT himna) Aleksandar je dobio najveci vrisak! Pa, kako i ne bi...
A sada kada se sve ovo zavrsilo i dok cekamo novu Aleksandrovu pesmu ja verujem! i nadam se da ce sve ici u Aleksandrovu korist! Jer :Aleksandar: jednostavno peva srcem i dusom :star 2: , a na takvo pevanje NIKO, ALI NIKO!!! ne moze da ostane ravnodusan i da kaze da ga nije bar malo dirnuo za srce :little angel: ! I sta jos da kazem osim da vam opet ponovim da sam proud proud proud !!!
I za kraj nemojte mi zameriti ovo sto cu sada napisati, ali STVARNO DA NIJE BILO ALEKSANDRA JA OPERACIJU TRIJUMF 1 000 000% (ovo nije preterivanje ovo je iskreno!) NE BIH GLEDALA!
:spray:

Гост
Gost


[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by SoleSrbija pon srp 13, 2009 11:32 pm

Jasna, nisam ovo nijednom gledala nakon zavrsetka OT... Osecanja potpuno ista kao i tada, neobicna mesavina, iskrena i zbunjujuca.
Nakon saopstenih rezultata u polufinalu bilo mi je jasno da tu o pobedi nema ni govora. O celoj toj farsi ne zelim ponovo da pisem i komentarisem, znamo svi o cemu govorim. Medjutim, upravo ovaj trenutak koji je zabelezen na klipu koji si postavila je onaj koji mene ostavlja bez teksta.
Vidim da nam se utisci u velikoj meri poklapaju, stoga ne bih volela da se ponavljam.

Istovremeno sam osetila veliku tugu, tugu zato sto nije pobedio (barem na papiru) onaj za kojeg iskreno mislim da je jedini i pravi pobednik OT, a sa druge strane sam osetila i neko olaksanje, ne mogu reci radost, posto to nije bilo ni blizu radosti... Najpreciznije bi bilo upravo to da je i meni, bas kao i Aleksandru, pao kamen sa srca. Plasim se da bi njegova pobeda u tom trenutku njemu vise naskodila nego sto bi mu donela nesto dobro. To bi bio signal za sve moguce hejtere da pokrenu jos zescu i okrutniju hajku na njega, a mi sve jako dobro znamo koliko je njemu taj boravak na "Akademiji" naskodio i u psihickom i u pevackom smislu.
Verujem da se i on osetio isto, mesavinu olaksanja sto je agonija gotova i konacno moze da ide kuci, i tuge, koja je u tom trenutku za vecitog miljenika publike tako normalna i ljudska... To je jedno od onih milion pitanja koja sam zaboravila da mu postavim... Mozda nekom drugom prilikom, mozda bi mogao i on licno da nam napise svoje utiske o svemu tome kada bude mislio da je pravi trenutak za to.

Njegovo ponasanje, njegov stav na sceni, osmeh i pohvala upucena kolegama i profesorima nisu mi bile nikakvo iznenadjenje. To je bio "moj" Aleksandar, moj Favorit, od njega nista manje nisam ni ocekivala. Naravno, i tada, kao i mnogo puta nakon toga, on je opravdao dobro misljenje koje sam o njemu formirala jos tokom OT... Nekoliko puta je cak i podigao te standarde na visi nivo. Sada se vec polako i navikavam na takav model ponasanja i pokusavam da se sa svojih 35 godina ugledam na njega.
Ja sam i sada i uvek i jos vise proud
SoleSrbija
SoleSrbija

Female
Gemini Broj postova : 1406
Age : 49
Location : ALEXLAND
Registration date : 25.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by SoleSrbija pon srp 13, 2009 11:48 pm

Moram da dodam jos i ovo:

Cak i nakon svih ovih 6 meseci koji su prosli od tada, ja sam osetila neku zaoku kada je Ismeta rekla da ga je publika "cuvala", "stitila" ili koji god je vec glagol upotrebila, a cije sinonime su koristili i mnogi kojima Aleksandar nije bio miljenik u svakoj mogucoj prilici.
Glasala sam za Aleksandra zato sto je on bio taj kojeg sam izabrala srce, dusom i ocima, on je taj koga zelim da slusam dok peva, on je taj na cije koncerte i nastupe ja zelim da idem, ciji CD zelim da mi se vrti u kolima!
Od cega je to trebalo mi njega da spasimo? Od komentara koje su mu oni ionako upucivali, jos zesce i okrutnije? Od ljubomore drugih studenata, njegovih kolega, a koja je, plasim se, bila neizbezna u takvoj situaciji? Od ostrih i otrovnih zaoka jednog frustriranog coveka (mislim da sve znamo na koga mislim, cak i kada mu se ne spomenu siske, pardon, ime)? Ili smo ga mozda spasavale od ogromnog dela publike koji je na Galama skandirao njegovo ime i pevao zajedno s njim? Ne znam, mozda cu jednog dana shvatiti tu uvrnutu logiku spasavanja nekoga i davanja para da ne bi morao kasnije da glasas da ga spasis u direktnom duelu... Meni totalno van pameti, ali, nisu svi tako "naivni" kao ja...

Bilo kako bilo, njegovo vreme tek dolazi, u to ne sumnjam ni najmanje.
On je moj Pevac, moja star , a ja sam SoleSrbija, veliki fan Aleksandra Belova,
sada i zauvek :cheer: :cheer: :cheer:
SoleSrbija
SoleSrbija

Female
Gemini Broj postova : 1406
Age : 49
Location : ALEXLAND
Registration date : 25.02.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by даша uto srp 14, 2009 9:40 am

E....da...to veče...mislim da ga nikada neću zaboraviti...Iako sam se prethodno dogovorila sa kumom da zajedno sa klincima gledamo finale, nije mi se uopšte išlo, jer bila sam... u nekom čudnom stanju nakon šoka od polufinalne večeri. Toliko sam bila potištena, ustvari više jako, jako tužna, jer su se još jednom srušili svi moji snovi i sva moja nadanja da će dobro ipak nadvladati zlo koje smo tri meseca imali prilike da posmatramo kroz OT....Da, to "dobro"...i naš dobrica Alex...Kako kažu ljudi... nada nikad ne umire....i ja sam se, onako iskreno,...dečije, potajno i dalje nadala misleći da ćemo svi mi zajedno, mi koji smo ga bodrili i davali mu podršku ta tri meseca, ipak uspeti da mu donesemo pobedu... Onda...prvi krug i ponovo šok...sa novom trunčicom nade...pa totalna neverica i neka neobjašnjiva praznima u srcu...sve mi je bilo totalno bezveze...nestvarno...kao da mi neko oduzima nešto moje...neko osećanje koje je samo moje i u meni duboko skriveno...i odnosi ga u nepovrat...I na kraju...samo sam nemo posmatrala Alexovo lice tražeći neki pozitivan znak na njemu... Nisam ništa čula...u grlu mi je bila tolika "knedla" da nisam disala...tražila sam njegov pogled i mrzela sve na ovom svetu....A onda...neki tužan, setan smešak...sve mi je rekao...i nakon toga čudna trunka spokojstva u njegovom izrazu...jer konačno je bilo sve gotovo....One ljigave komentare isfrustriranog žirija, srećom, to veče uopšte nisam čula...a naravno,ni sada ne zavređuju ni trunčicu nečije pažnje..I zamislite...nisam plakala.. ni suzu nisam pustila...nisam mogla...u tolikom sam šoku bila...bez ikakvih emocija, osim neke vrste zgražavanja nad svim onim što su mu priređivali poslednjih meseci i pitajući se kako je On to sve tako dostojanstveno izdržao...U meni je ostala nepremostiva praznina i tuga koja je još dugo, dugo, danima, bila prisutna..Trebalo je očito da prođe vreme, da se stvari postave na svoje mesto i da ja, ovako naivna, zaključim da je ustvari možda i bolje što se tada i tako završilo... Ponovo... i na ovom kraju...ona dobrota nije savladala zlo ljudskog roda koje nekako, sticajem čudnih okolnosti, uvek na tako surov način ispliva na površinu... al...c'est la vie....
Naravno...i tada sam, kao i sada, i kao što ću uvek i biti, bila proud proud proud
даша
даша

Broj postova : 1497
Location : Srbija
Registration date : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by enisa uto srp 14, 2009 7:06 pm

Evo i ja,po ko zna koji put,moram da se pohvalim da sam bila na finalu...
Prvo sam naravno,morala da prezivim polufinale,i ne znam kako sam od soka ostala na nogama,iako sam znala kolko se glasa za Adnana,nisam vjerovala da Aleksove glasace ista moze nadjacati. Kad smo u putu na finale svi dobili zadatak da glasamo za Adnana cijeli put,ja sam kradom glasala za Aleksa i moram priznati da sam se pribojavala da ce neko provjeriti da li je glasanje bilo regularno,ali rizikovala sam. Da ne duzim to sto se desavalo prije Aleksovog ispadanja... Uglavnom,kad je Ana trebala procitati ko ispada kao treceplasirani,oko mene je pocelo sve da graji,naprezala sam se da cujem cije ce ime izgovoriti ali zamor je bio jaci od njenog glasa i jenom momentu skontam da ispada Aleks... Ne znam kako sam ostala svjesna (ako sam uopste ostala),pogledam njega i ne znam sta da mislim,osjetim kako me suze oblijevaju,a pored mene je bila jos neka djevojcica iz Beograda,Marija Jovic,koja je takodje bila Aleksov fan. Ne znam koja je vise u tom trenu plakala,i u jedan mah sam htjela napustiti publiku i izaci ( nisam uopste cula sta mu je Ismeta govorila,samo sam u jednom trenu vidjela osmijeh na njegovom licu,ali bila sam u komi,svejedno). Onda se opet okrenem oko sebe,Adnan je vec poceo da pjeva,neka jeza me hvata,a Aleksa nigdje ne vidim,nestao je u momentu,trazila sam ga pogledom,uspanicila se....dzaba,nema ga,pitam Mariju vidi li ga,ni ona ga ne vidi,onda opet u vriska i plac... Tada se vodja Adnanovih navijaca izdrao na mene i rekao da sam bezobrazna (ne znam kako ga nisam zivog iskidala na komade),ali sam i dalje trazila Aleksa... I nekad nakon nekog vremena ,vidim ga,pojavljuje se odnekud. I moze pricati sta ko zeli,vidjela sam da je ipak tuzan i razocaran i pri tome misljenju cu ostati zauvijek! Onda sam dobila poruku od moga starog,koja je glasila: "Nemoj slucajno da bi histerisala na ovo sto se desava,bolje sto je treci,nego da je drugi,tada bi bio gubitnik,jer bi pobjedio onaj sa kojim je bio 1 na 1..." Te rijeci su me malo vratile u normalu,ali ne zadugo.
Kad se sve zavrsilo,izasli smo vani,svi koji su dosli samnom u busu se raduju,a ja :tissue cry:
Na parkingu je,do neseg busa stojao bus sa navijacima koji su stigli iz Mk. i ja ih cijelo vrijeme posmatram i placem i dalje,toliko sam zeljela biti s njima,jer su samo oni znali tacno to sto sam osjecala i ja... Vece razocarenje u zivotu nisam dozivjela... Evo dok ovo pisem srce mi steglo,nikad necu zaboraviti to finale...
Istina je da sam se pribojavala cijelo takmicenje da Aleks nece pobijediti,ali sam se jako nadala da grijesim... NIJE FER!

enisa

Pisces Broj postova : 163
Location : zivinice
Registration date : 13.03.2009

[Vrh] Go down

Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се Empty Re: Finale OT, sjetite se / Финале ОТ, потсетете се

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.