Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Stranica 3 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gea on pon oľu 30, 2009 2:28 am

avatar
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 47
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by **Reneesme** on pon oľu 30, 2009 4:44 pm

Joj Gea valjala sam se od smijeha kada sAM to vidjelaa mislim culaaaa
avatar
**Reneesme**

Female
Pisces Broj postova : 533
Age : 24
Location : Hrvatska - Sisak
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by makisoul on pon oľu 30, 2009 5:42 pm

avatar
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by makisoul on pon oľu 30, 2009 5:44 pm
Ova Brazilska Skrivena kamera je nabolja od svih koje sam gledala do sada,predhodni klip je isto ovaj ludi Brazilac.
avatar
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by makisoul on pon oľu 30, 2009 5:56 pm

avatar
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by makisoul on pon oľu 30, 2009 6:34 pm

avatar
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by emili_ja on pon oľu 30, 2009 6:56 pm

avatar
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 48
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Go Ka on pon oľu 30, 2009 7:12 pm

hahahha ovoj spanecot stvarno e bez mozok ... lugeto izleguvaat od pamet

_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by makisoul on pon oľu 30, 2009 7:25 pm

Go Ka je napisao/la:hahahha ovoj spanecot stvarno e bez mozok ... lugeto izleguvaat od pamet

Go Ka,skroz je lud.Mnogo iritira ljude cesto ga izudaraju,ali je mnogo smesan.
avatar
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zora on čet tra 02, 2009 2:44 pm

Mama, zašto sam ja crn, a ti bela?
- Ćuti, sine, kakva je žurka bila, dobro je da ne laješ.> ПАРАСТОС
>
> Имала снајка из провинције
> љубавника у граду, али није знала
> како да се извуче из куће да се
> види с њим.
> Љубавник јој рече да измисли да
> иде на сахрану рођаку.
> Тако она и уради, али муж
> предложи да пође и свекрва с њом.
> Позове она љубавника и каже му
> да ће и свекрва поћи с њом на
> сахрану и упита шта да ради.
> - Па поведи је. Наћи ћемо неког и
> за њу, биће и она задовољна -
> објасни љубавник.
> Тако оне пођу за Београд.
> Док су се враћале кући, пита
> снајка у возу:
> - Мама, шта ћемо да кажемо кад
> дођемо кући?
> - Ти, снајка, кажи шта год хоћеш,
> а ја на 40 дана морам да идем.
avatar
Zora

Female
Broj postova : 209
Location : Skopje-Mkd
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub tra 04, 2009 6:29 am

Факти за Чак Норис

- Солзите на Чак Норис лечат рак. Штета што тој никогаш не плаче.
- Чак Норис не чита книги. Тој зјапа во нив се додека не ги изнуди информациите кои му требаат.
- Чак Норис е како куче. Тој не само што може да намириса страв туку може и да се измоча на што сака.

- Чак Норис има изброено до бесконечноста - ДВА ПАТИ.

- Чак Норис не оди на лов, бидејќи зборот ловење дозволува да се промаши. Тој оди да убива.

- Чак Норис не спие. Тој чека.

- Чак Норис си ја продал душата на ѓаволот за добар изглед и неспоредливи боречки способности. Кратко откако трампата беше направена, Чак Норис го мавна ѓаволот во глава и си ја зема душата назад. Ѓаволот, кој сака иронија, не можеше да се налути и призна дека требал да види што ќе му се случи. Сега двајцата играат покер секоја втора среда во месецот.

- Кога Баба Рога оди да спие прво проверува да не се крие Чак Норис во нејзиниот плакар.

- Чак Норис го тужи НБЦ, тврдејќи дека РЕДОТ и ЗАКОНОТ се брендови на неговата лева и десна нога.

- Главен извозен артикл на Чак Норис е болката.


- Чак Норис направи временска машина и се врати назад за да го спречи атентатот на Кенеди. Кога Освалд пукаше, Чак ги пресретна сите три куршуми со својата брада и ги одби а главата на ЏФК експлодираше од чисто одушевување.

- Чак Норис спие со запалена ламба. Не зато што Чак Норис се плаши од темнината туку затоа што темнината се плаши од Чак Норис.

- Како тинејџер Чак Норис ги затрудне сите калуѓерки во манастирот блузи Мајами. Девет месеци подоцна калуѓерките го родија тимот на Мајами Долфинс единствената непоразена екипа во историјата на професионалниот фудбал.

- Чак Норис ја измисли лажицата. Бидејќи убивањето со нож е многу лесно.

- За да докаже дека ракот може да се победи, Чак Норис две години пушеше по 15 кутии дневно. Доби седум видови рак од кои се ослободуваше со 30-минутно вежбање.

- Во филмот "Враќање во иднината" колата на Чак Норис беше употребена за патување напред и назад во времето. Кога му ја вратија колата гребната Чак Норис неможеше да се воздржи да не му ја учука на Мајкл Џи Фокс што подоцна доведе до Паркинсонова болест.

- Чак Норис еднаш изеде 72 стека за еден час. Првите 45 минути ги помина во водење љубов со келнерката.


- Џими Хофа е закопан во Чак Норис.

- Диносаурус еднаш го има погледнато попреку Чак Норис. ЕДНАШ.

- Ако Чак Норис доцни на времето му е најпаметно малку да успори.

- Знакот за паркирање на хендикепирани всушност не е тоа. Тој само покажува како ќе изгледате ако му го фатите местото на Чак Норис.

- Чак Норис еднаш беше на Марс. Од тогаш, на Марс нема знаци на живот.
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub tra 04, 2009 6:31 am

Чак Норис дома чува 5 пит-були и 7 доги, а на вратата му пишува „ПАЗИ ЧАК НОРИС“!!!
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Sophie on ned tra 05, 2009 12:09 pm

Zašto je bolje biti žena?


1. U toku masaze ne morate da crvenite zbog reakcije u vidu erekcije
2. Ne dobijete histerični napad ako vam opadne nekoliko vlasi kose sa glave
3. Statistički gledano, shanse da vas uhvate u ljubavnoj aferi mnogo su manje nego kada su u pitanju mushkarci
4. Ako vam se desi brodolom, spasavaju vas medju prvima
5. Frajeri josh uvek misle da moraju da plcaju vashe racune, a vi mozete ono shto ushtedite da investirate,
recimo, u novog decka
6. Bolje je biti tatina curica nego plashljivi mamin deckic
7. Nece vam oduzeti vozacku dozvolu ni zbog najveceg prekrshaja u saobracaju (shifra "krokodilske suze")
8. Na kraju krajeva, zene su te koje odlucuju koliko ce se ljudi roditi
9. Postoji Ricky Martin, samo za vas
10. Mushkarci mogu Rivalda samo uzdizati u nebesa, a vi biste mogle s njim i u krevet
11. Kada vas pitaju da li zelite da se udate, dobijete prsten koji kasnije mozete dobro unovciti
12. Ne cekate da vas "smrt rastavi", već kad primetite da je veza otishla do vraga, na vreme je sama prekinete
13. Mushkarci imaju kraci zivotni vek, a zene inkasiraju zivotno osiguranje
14. Daleko je bolje koristiti vibrator nego voditi ljubav sa gumenom lutkom
15. U zenske magazine stavljaju bolje i vrednije poklone
16. zene se lakshe i brze napiju, shto se pozitivno odrazava na budzet
17. zene mogu drzati obrve pod kontrolom
18. Uvek znate dali je dete vashe
19. Ako bash pozelite, mozete naplatiti seks dok kazesh 'keks'
20. Mozesh usreciti mnoge prodavce cipela
21. Retko zalutate, i to uglavnom zato shto vas nije blam da upitate nekoga za pravi put
22. Ne morate da znate imena svih nacionalnih fudbalskih klubova i rezultate od 1980. godine naovamo
23. Ne morate mesecima stanovati s nepoznatim tipovima u sobi i nositi iste maskirne zelene krpice kao i oni
24. Posledice burne noci mozesh da sakrijesh pomocu pudera
25. Nakon vruce noci ne morash sa strahom postaviti pitanje: Kakva sam bila?
26. Mozes raditi vise od jedne stvari - istovremeno!
27. Ako volite da razmishljate, pored svega shto imate to ce vam biti jedan dodatni i veliki plus
28. Nemate gomilu odece koja je ofarbana u mashini za pranje ili je isprzena
29. Ne morate da renovirate kuhinju nakon jednog pripremljenog jela
30. Kada ispeglate neąto od garderobe, to se i vidi
31. Postoji cela vojska robova koja se brine za tvoj izgled i dushevno stanje
32. Ako komshija ima bolji auto od tebe, ne dobijesh slom zivaca
33. Imash potpuno realistican dozivljaj kada ti neko kaze "20 cm"
avatar
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by ELi91 on ned tra 05, 2009 2:27 pm

Aj moze i vie ke osetite malku energija xD :lol 021:

avatar
ELi91

Female
Pisces Broj postova : 145
Age : 27
Location : Doma, Kumanovo, Makedonija =]
Registration date : 02.03.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Go Ka on ned tra 12, 2009 7:16 am


_________________
avatar
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gea on ned tra 12, 2009 11:00 pm

avatar
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 47
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gea on ned tra 12, 2009 11:02 pm

avatar
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 47
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gea on ned tra 12, 2009 11:04 pm

avatar
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 47
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gea on ned tra 12, 2009 11:06 pm

avatar
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 47
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gea on ned tra 12, 2009 11:09 pm

avatar
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 47
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by alex_fan on pet tra 24, 2009 1:16 pm

mlada zena sedi u avionu pored svestenika i mu kaze:Oce, smem li vas zamoliti za jednu uslugu?
Vrlo rado, sta mogu uciniti za vas, kceri?
Dakle, znate, kupila sam jedan jako skupi i posebno dobar brijaci aparat za Dame, pa se bojim da cu na granici morati platiti jako visoku carinu za njega.Bi li ga mogli vi sakriti ispod vase mantije?
Mogu kceri moja, samo ima jedan problem: Ja ne mogu lagati, ali dajte mi tu spravu, nekako cu uspeti valjda, vec ce mi nesto pasti na pamet.
Na aerodromu pita carinik svestenika da li ima nesto za prijaviti, a ovoj mu kaze:Od glave do sredine nista za prijaviti moj sine.
Malo zacuden pita carinik:A od sredine na dolje?
Tamo dolje-kaze svestenik- imam jednu spravu za Dame koja jos nikad nije bila upotrebljena!
Carinik se glasno nasmeja i vikne dalje: sledeci molim......

:lol 2: :lol 2: :lol 2: more laugh more laugh smile
avatar
alex_fan

Broj postova : 476
Location : Strumica
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by alex_fan on pet tra 24, 2009 1:24 pm

eve uste eden

nakon duge ljubavne noci on ugleda sliku muskarca na stolu
-Tvoj muz?
-Ne ludice!...mazi se ona
-Tvoj ljubavnik?
-Ne nije....ljubi ga ona
-Tvoj verenik?
-nije, ljubomorko moj slatki...gricka mu uvce
-Pa ko je onda to?
-Ja pre operacije

:hahaha2: :hahaha2: :hahaha2: :hahaha2:
avatar
alex_fan

Broj postova : 476
Location : Strumica
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gea on pon tra 27, 2009 1:54 pm

avatar
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 47
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gea on pon tra 27, 2009 3:27 pm

avatar
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 47
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by emili_ja on pon svi 04, 2009 7:06 pm

Што е заедничко помеѓу оној што краде и оној што лаже?
- И двајцата ќе земат пратеничка плата!
:lol 021:


Даоѓа Трпе со сватовите по Трпана. А оваа целата натажена. Ја гледа мајка и, и ја советува.
- Види ќерко, не е толку страшно првиот пат, малку ќе боли а после убаво е!
- А мори мамо, ја знам да се дупам, ама не знам да готвам!
tease
avatar
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 48
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.