Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by klimt on pet oľu 27, 2009 12:03 am

gostovao je Milan Tarot pre neki dan na RTS-u i dali su njegov BEST OF, a uhvatim ga u zadnje vreme na OBN-u........ ma, pishurija :lol 2:
avatar
klimt

Broj postova : 411
Location : Mk-Sk
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by dea on pet oľu 27, 2009 12:54 am

Lele, Antigona, pa ovaj sa tarot je bre lud, jao jadni ljudi kako ih zeza. :you fool:
avatar
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by emili_ja on pet oľu 27, 2009 3:25 pm

Докторе имате ли нешто против кашлица?
- Немам ништо против, само вие кашлајте.

* * *
- Што е разликата меѓу маж и свиња?
- Свињата не станува маж кога ќе се напие.

* * *
Постојат неколку видови оргазам:
- Позитивен: Оооооо, даааааа!
- Негативен: Ооо, неееее!
- Детски: Оуууууууу, бејби!
- Религиозен: Оооооо, боже!
avatar
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 48
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by emili_ja on pet oľu 27, 2009 3:26 pm

Мажот на жена си и дава честитка за 50-ти роденден:
- На 20 години беше кокиче, на 30 беше чоколада, на 40 шампањ, а сега на 50 си стара баба.
Жената се налутила па му одговорила:
- Кокичето ти не го обра, чоколадата ја делеше со најдобриот пријател, шампањот сите го пиеја, а сега само ти спиеш со старата баба.
avatar
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 48
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by emili_ja on pet oľu 27, 2009 3:29 pm

Фатил некој папучар златна рипка и оваа му понудила три желби ако ја пушти. Овој почнал:
- Сакам жена ми да не ме вара повеќе... Не, не, може да ме вара, ама да не дознаам... Море нека ме вара, и да дознаам, ама да не ми биде криво...


Се враќа мажот дома од работа и ја гледа жена си како се лизга надолу по гелендерот:
- Што правиш ма?
- Еве, ти ја подгревам вечерата.
avatar
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 48
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by emili_ja on pet oľu 27, 2009 3:29 pm

Маж и жена гледаат филм на телевизија и некаде при крај жената прашува:
- Што мислиш ќе се венчаат на крај?
- Сто посто. Овие денешниве филмови веќе не ги праваат со хепиенд.

* * *
Се јавува жабок на гатачка по телефон и ја прашува за својот љубовен живот, а таа одговара:
- Ќе сретнеш многу убава жена која ќе сака да ја осознае твојата внатрешност.
- Стварно?! А кога тоа?
- Догодина, на час по биологија.

* * *
- Што има заедничко помеѓу гинеколог и доставувач на пица?
- И двајцата може да ја помирисаат пицата, ама ниту еден не може да ја проба.
avatar
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 48
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Sanjchi on sub oľu 28, 2009 1:11 am

https://www.youtube.com/watch?v=cXXm696UbKY
znaci ovo detence je preslatko... Ne verujem sta je njemu smesno... :lol 021:
avatar
Sanjchi

Pisces Broj postova : 1546
Age : 25
Location : Srbija - Pancevo
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Sanjchi on sub oľu 28, 2009 1:37 am

avatar
Sanjchi

Pisces Broj postova : 1546
Age : 25
Location : Srbija - Pancevo
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by emili_ja on sub oľu 28, 2009 10:28 am

Mujo se napio i legao nasred parkinga.
Dođe policajac i pita ga:
- Šta radiš tu?

- Zar ne vidiš da sam se parkirao?

- Pa nisi ti auto!

- Baš me briga, nisi ni ti pauk.
avatar
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 48
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by makisoul on sub oľu 28, 2009 1:06 pm

emili je napisao/la:Mujo se napio i legao nasred parkinga.
Dođe policajac i pita ga:
- Šta radiš tu?

- Zar ne vidiš da sam se parkirao?

- Pa nisi ti auto!

- Baš me briga, nisi ni ti pauk.


Emili :lol 2:
avatar
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub oľu 28, 2009 1:12 pm

Mali djokica imale u skoloto maskembal...I nemal so da oblece ....se pretstavuvale site:jas sum lav jas tigar jas zajak:D..a mali djkica zemmal soblecel se skroz gol i si stavil 3 cackalici vo gazot i vikal jas sum lokumc4e...
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub oľu 28, 2009 1:14 pm

Дедо, дедо...знајш шо е се*с???
Знам!
Е шо е?
Да станиш на сабајле, да исцепиш дрва, да запалиш оган, да појдиш до продавница, да купиш леб, да купиш млеко,да се вратиш, да....
Еееееееее дедо!? То не е секс
Незнам внуче ама мене бабати секое сабајле така ме еб*ва!
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub oľu 28, 2009 1:14 pm

Zborat dve babi:
1vata: Abe od vnuk mi nema da bide coek.. Po cel den sedi na kompjuter i niso ne praj
2ta: E mojot ke bide ili Lekar ili Pilot.. Sekad koga ke vlezam kaj nego vo soba.. Nasekade ima spricevi.. A on mi vika: Baboooooo ajde da letame!
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub oľu 28, 2009 1:15 pm

Izlegol policaec od pekara i mu rekol na kolegata
ako pogodis kolku krovni kupiv ke ti gi dadam dvete.
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub oľu 28, 2009 1:16 pm

Trpe im raskazuva na drugarite kolku los son sonil.
-Srede nok mi doaga Pamela Anderson vo seksi-dolna obleka.
-E dobro de, sto e tolku loso tuka- mu velat drugarite?
-E pa koga vleze tolku silno ja tresna vratata sto me razbudi
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub oľu 28, 2009 1:17 pm

Vic za Grcite:
Dali e vistina deka grcite prvi go izmislile se*sot?!
Da,toa e tocno!
Ama,koga dosle Makedoncite im kazale deka se*sot moze da bide i so zena
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub oľu 28, 2009 1:18 pm

Dve jajca se sheetale po ulica, na ednoto go zgazilo kola a na drugo mu puknala zolchkata od strav !
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub oľu 28, 2009 1:19 pm

Си биле Турчин, Македонец и Србин и се натпреварувале кој помалу ке врлит вода кога ке скокнет во базенот.
Македонецот врлил 3 капки, Србинот 2 капки а Турчинот ни една капка.
Во вториот круг Македонецот 2 Србинот 1 а Турчинот пак ниедна капка
Во третиот круг Турчинот добива опомена
Ако и овој пат го промаршите базенот ке бидете дисквалификувани
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on sub oľu 28, 2009 1:21 pm

Zaustavi policajac plavušu i kaže:
• Moram vam naplatiti 1.000 dinara zbog pokvarenih svetala.
Kaže ona:
• Super, u servisu su hteli da mi naplate 3.000 dinara! :lol 021:
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by lelakostova on sub oľu 28, 2009 11:24 pm

Trpana na genikolog:
-Doktore,mnogu sum zagrizena pocnaa da mu pagaat vlaknencata dole.
-Kolku cesto imate seks?
-Pa, tri-cetiri puti dnevno.
-Nisto strasno,ni na autoput nema treva.
avatar
lelakostova

Female
Taurus Broj postova : 293
Age : 50
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gost on ned oľu 29, 2009 4:22 am

Malo morbidno, ali i smešno


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by lelakostova on ned oľu 29, 2009 4:29 am

Slikava e zakon.Pa i nas ne ceka ova,od mozni 24 cassa 20 cassa sme pred kompjuter.
lelelelelelele tesko nas
:lol 2: :lol 2: :lol 2: :lol 2: :lol 2:
avatar
lelakostova

Female
Taurus Broj postova : 293
Age : 50
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Gost on ned oľu 29, 2009 1:48 pm

A tastatura...vodite računa da nam ne izgleda ovako posle dugiiiiiiihhhhh noćnih četovanja :affraid:


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Sophie on ned oľu 29, 2009 2:40 pm

:lol 021: bas tako :happy faces:
avatar
Sophie

Female
Broj postova : 2233
Location : Makedonija
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Zoka on ned oľu 29, 2009 5:59 pm

Antigona je napisao/la:A tastatura...vodite računa da nam ne izgleda ovako posle dugiiiiiiihhhhh noćnih četovanja :affraid:hahah zakon slika samo fali i kafe :lol 021:
avatar
Zoka

Female
Taurus Broj postova : 3544
Age : 32
Location : Strumica
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Re: Humor, vicevi i smijeh / Хумор, вицови и смешки

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.