Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

+22
маневска <3 белов
Ivana Belova ;)
mk_snajka
RikicaVoliAlexa
ace...te sakam
beltina
aazar
Tajna
Gea
Galence
alex_fan
Mila03
[.CrnaVevericaa.]
klimt
bistra
Zoka
**Reneesme**
jasna
sibilla
Go Ka
emili_ja
makisoul
26 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by makisoul pet tra 24, 2009 5:04 pm

Jao, Galence i meni se bas mnooogo svideo taj film, odlican je. :toptop:
Alex_fan i Reneesme, hvala vam na preporukama, nisam citala te knjige i potrazicu ih u biblioteci. :thanx:
makisoul
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Gea pet tra 24, 2009 10:29 pm

Knjige koje obožavam i koje pod obavezno pročitatjte ako ih možete pronaći u vašoj zemlji:
Clarissa Pinkola Estes - Žene koje trče s vukovima (psihologija)
Robert Wolf - Izvorna mudrost (priča o plemenu u Aziji)
Philip Pullman - Polarno svjetlo (po knjizi je snimljen film Zlatni kompas)
Daniel Quin - Ishmael i Priča o B

Najbolja knjiga koju sam čitala je 2. od 7 knjiga Stephena Kinga Mračna kula, Tri tarot karte, fantasy s kojim je povezan skoro cijeli opus ovog pisca kao npr. Nesanica, Herčevi u Atlantidi, Talisman, Crna kuća, Salems Lot... Preporučujem sve njegove knjige tko voli. Ja ga obožavam i ne bi ga svrstala u horor pisce zadnje od njega sam pročitala Lindsey story, 2 knjige u 2 dana...
I neki filmovi snimljeni po njegovim knjigama su legendarni kao npr Zelena milja, Iskupljenje u Shawshanku i Dolores Clairborne.
Gea
Gea

Female
Pisces Broj postova : 879
Age : 53
Location : RIJEKA
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by **Reneesme** pon tra 27, 2009 9:49 pm

[quote="alex_fan"]
**Reneesme** je napisao/la:Evo onaj koji još nije procitao ovu knjiguu neka odmah ide u knjižnicuu ii digne je zove se Da me barem možeš vidjeti
da mi kazes od koj e ova kniga, koj e pisatelot...falaaaa[/quote

Oprosti zaboravila sam pisca zove se Cecelia Ahern :)
**Reneesme**
**Reneesme**

Female
Pisces Broj postova : 533
Age : 30
Location : Hrvatska - Sisak
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Gost pon svi 18, 2009 12:45 pm

Sto se tice knjige..... U poslednjih par dana procitala sam veliki bro knjiga.... Imala sam neku malu pauzicu u skoli tako da je to ono sto volim da radim u slobodno vreme..... Knjig koja mi se dopala:

"Ziva spaljena" - radi se o devojci Islamske veroispovesti..... Knjiga je pisana po istinitoj prici, govori o devojci kojoj je uskraceno da voli..... Zatrudnice sa komsijom koji je ostavlja da sama resi problem..... Njena porodica opet zog sramote, resava da je ubije... Taj zlocin ce izvrsiti njen zet, sestrin muz, koji odlucuje da je spali sto ce i uraditi.... Ona odlazi u bolnicu gde ce u sedmom mesecu trudnoce da rodi dete koje joj oduzimaju.... Tada je srece zena koja pomaze zlostavljanim devojkama i devojkama kojima porodica unistava zivot..... Posto njeni roditelji zele da je vide mrtvu, oni potpisuju dokument da je prebace u Evropu kako bi navodno tamo umrla a u stvari taj dokument im je potreban da bi dobila roditeljsko odobravanje posto je bila maloletna za prelazak u inostrasntvo..... tamo se oporavlja, veliki broj operacija, nalazi posao, pocinje svoj zivot ispocetka..... medjutim sa oziljcima koje nosi ce se suocavati tokom celog zivota..... Ova knjiga je mislim vrlo poucna pre svega, jer govori o veri jednog naroda, o polozaju ne samo devojaka i vec i odraslih zena.... O tome kakvu su moc imali muskarci i uopste o mentalitetu jednog dalekoistocnog naroda....

Sto se filmova tice tu sam veoma kratka.... Pre cu da procitam neku knjigu nego sednem i gledam film.... Imam preporuku ejdnog filma..... ne mogu se setiti tacnog naziva ali je glavni glumac Bred Pit.... Radnja je: On se radja kao stariji covek od oko 70 godina.... Kako vreme prolazi on je sve mladji i mladji... kao penzioner upoznaje unuku svoje drugarice koja je takodje neka baka od oko 70 godina..... Zaljubljuje se u nju... Nakon nekog vremena kada je imao oko nekih 30-ak godina se srece sa istom curicom koja je sada njegovih godina.... pokusavaju zajedno.... dobijaju jedno dete, musko.... tada resavaju da se zbog njegovog problema razidju medjutim posle dugih godina.... on je imao oko nekih 12 godina dok je sada njegova bivsa zena oko 40 godina imala... upoznaje se sa svojim sinom.... kako vreme prolazi on postaje sve mladji i mladji.... na kraju filma imamo scenu gde ce ga njegova zena usvojiti i cuvati do svoje smrti... kada postaje beba....

A od serija najvise volim Prison Break..... Odgledala sam sva 4 cela serijala... ne bih otkrivam jer mozda ima nekog ko vol da gledam a ne zeli da unapred zna kraj!! Koga interesuje neka pita :)

Toliko od mene, valjda nisam smorila :D

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Tajna pon svi 18, 2009 3:00 pm

alex_fan je napisao/la:posto sum lubitel na knigi ke vi predlozam nekoi koi gi imam citano duri dvapati, toa se:
U SJENCI SMRTI...........od Marie Louise Fischer
ORKANSKI VISOCINI....od Emili Bronte
LJUBAV MOG ZIVOTA......isto od Fisher
POIGRAVANJE S LJUBAVLJU......Fisher

Sve od ML Fisher sam pročitala. Za svaku mi je trebao jedan dan. U jednom dahu. :tissue cry:
A poslije nje sam prešla na malo teže štivo, pa sam zakazala sa čitanjem :oops: :oops: :oops:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Tajna pon svi 18, 2009 3:07 pm

aleksandrica voli belova je napisao/la:

ne mogu se setiti tacnog naziva ali je glavni glumac Bred Pit...

Neobična priča o Benjaminu Buttonu se zove film

A kad smo već kod Brada Pitta kako ne spomenuti legendu o jeseni ...

A tek Grimizno slovo s Demi Moore...

Engleski pacijent
s mojim najdražim glumcem Ralphom Fiennesom innocentlove:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by aazar uto svi 19, 2009 12:53 pm

@tajna
legenda o jeseni.....nema dalje, kao i Šaptač konjima(i Robert Redford)... thumb

aazar

Broj postova : 754
Location : vaga-sarajevo
Registration date : 15.04.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by makisoul uto svi 19, 2009 1:00 pm

Tajna, Ralph Fiennes je i meni jedan od omiljenih glumaca, ali volim i Russelaa Crowea i Kevina Spaceya, Gladiator i American beauty su mi u grupi omiljenih filmova.
makisoul
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Tajna uto svi 19, 2009 1:36 pm

American beauty mi je malo..kako da kažem..diskutabilan. To je ono kad se zaljubio u kćerkinu prijateljicu, jel tako?
Volim dobre ljubavne tragedije, volim plakati na filmove :cry blow:

A Ralpha Fiennesa sam gledala prošli tjedan u Maid in Manhattan (sa Lopezicom), oduševio me sa svojim šarmom innocentlove:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by makisoul uto svi 19, 2009 4:14 pm

Tajna je napisao/la:American beauty mi je malo..kako da kažem..diskutabilan. To je ono kad se zaljubio u kćerkinu prijateljicu, jel tako?
Volim dobre ljubavne tragedije, volim plakati na filmove :cry blow:

A Ralpha Fiennesa sam gledala prošli tjedan u Maid in Manhattan (sa Lopezicom), oduševio me sa svojim šarmom innocentlove:

Da Tajna, to je American beauty, meni se dopao film zato sto opisuje potpuno neobicno psihicko stanje ljudi i bolesnu opsednutost i bila sam zgranuta sa jedne strane i odusevljena Kevinom Spaceyem kao glumcem sa druge strane.
Tu je i Annette Bening imala odlicnu ulogu.

Nisam gledala taj film koji pominjes sa Ralphom Fiennesom, ali svakako cu ga potraziti.
makisoul
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Tajna uto svi 19, 2009 4:16 pm

Romantična komedija, ali film u koji se lako uživjeti. Jer on voli, bez obzira na predrasude innocentlove:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by emili_ja uto svi 19, 2009 4:21 pm

Maid in Manhattan ,super film,uzivala sam u svakom momentu(gledala ga nekoliko puta :) ),ma naravno i zbog Ralpha :hearts kiss:
emili_ja
emili_ja

Female
Gemini Broj postova : 1813
Age : 53
Location : Kumanovo
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Tajna sri svi 20, 2009 9:56 am

Svakako preporučam pročitati knjigu "Dnevnici jedne dadilje" - komedija, romansa i drama u jednom.

Film ne preporučam, jer je sve zanimljivo iz knjige, izrezano i ubrzano. Ali dobro, kao ubrzani tečaj upoznavanja sa knjigom je Ok. Scarlett Johansson u glavnoj ulozi.
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by beltina sri svi 20, 2009 10:05 am

Ogledalo sa dva lica je film koji je meni mnogo simpatican. Glumi Barbara Streisand i Jeff Bridges. Film je stariji i neznam dali ga je lako naci ali meni se dopao :)
Jeffa Bridgesa volim i u The fisher king.
Makisoul i meni je American beauty jedan od omiljenih filmova, Engleski pacient, i The notebook. Ovaj zadnji toplo preporucujem.
Isto posto smo na temi romanticni filmovi The painted veil je isto po meni fantastican film :)
beltina
beltina

Female
Leo Broj postova : 652
Age : 52
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Tajna sri svi 20, 2009 10:10 am

O čemu se radi u The painted veil i the notebook?
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by beltina sri svi 20, 2009 10:23 am

Oba filma su prelepe ljubavne price. Tajna morash ih pogledati :)
i po meni najbolji film svih vremena Out of Africa....ustvari imam vishe favorita ali ipak ovaj film a i knigu mogu videti i procitati bezbroj puta
beltina
beltina

Female
Leo Broj postova : 652
Age : 52
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Tajna sri svi 20, 2009 10:28 am

Već nekoliko godine ne posuđujem filmove, jedva stignem i odgledati što mi daju na Tv-u. Hvala na preporuci. Nazive sam zapamtila :hearts kiss:

Ja volim stare filmove, znate one, crno -bijele, gdje ne moraš razmišljati o filmu, već samo gledaš prazne glave. Za pravi film ti treba sva koncentracija ovog svijeta, a nakon toga naravno i emocije.

Jedan primjer crno-bijelog filma, naravno, moja omiljena knjiga Orkanski visovi, puno bolja knjiga od filma, također puno toga izrezano u filmu.

Fascinira me ta vječna ljubav, kao u Orkanskim visovima, Catherine mrtva čeka Heatcliffa u snijegu...da se naježiš...

Sad sam se sjetila filma koji sam tek nedavno gledala...Djevojka za milijun dolara, Clint Eastwood i Hillary Swank...uh! Film nije cijeli toliko dobar koliko je potresan na kraju.
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by aazar sri svi 20, 2009 2:16 pm

Provlači se kroz cijeli taj film emocija;

aazar

Broj postova : 754
Location : vaga-sarajevo
Registration date : 15.04.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Tajna sri svi 20, 2009 2:26 pm

Koji film?
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by aazar sri svi 20, 2009 2:40 pm

Djevojka za milion dolara (upravo kako si ga i opisala; kao film nije nešto ali dirne duboko i zasuze oči).

aazar

Broj postova : 754
Location : vaga-sarajevo
Registration date : 15.04.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Tajna sri svi 20, 2009 2:52 pm

Da..gledala sam film, dosta dugo je i trajao ili imao usporenu radnju, tako nešto...i onda onaj kraj...dođe ti da kažeš *ebeš život!

Nakon takvog filma, čovjek štošta odluči promijeniti u vlastitom životu..postupcima...ponašanju...
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by ace...te sakam sri svi 20, 2009 4:08 pm

predlazem film milijunas s ulice.....knjigu knjizareva smrt
ace...te sakam
ace...te sakam

Female
Cancer Broj postova : 200
Age : 29
Location : zagreb.....hrvatska
Registration date : 30.04.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by makisoul sri svi 20, 2009 4:54 pm

azar je napisao/la:Djevojka za milion dolara (upravo kako si ga i opisala; kao film nije nešto ali dirne duboko i zasuze oči).

Meni se dopao film, bas me je mnogo rastuzio.
makisoul
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Gost sri lip 03, 2009 2:56 am

Ne sum mnogu po filmovite,jas sum povekje za crtani hhh

a za kniga definitvno Twilight ili trite dela od Lord Of The Rings-prekrasni se...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by beltina sri lip 03, 2009 8:37 am

Legenda o jeseni (The legend of a fall), Casovi (The hours), Mostovi Medisona i Kraj ljubavne price (The end of the affair) su odlicni filmovi po meni
beltina
beltina

Female
Leo Broj postova : 652
Age : 52
Location : Skopje
Registration date : 18.02.2009

[Vrh] Go down

Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови... - Page 2 Empty Re: Predlozite dobre knjige, filmove... / Предлози за добри книги, филмови...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.